loading...
وب سایت خبری بازی ها
abolfazl stari far بازدید : 9 سه شنبه 14 آذر 1391 نظرات (1)

سه گرایش جداگانه برای رشته‌ی بازی سازی رایانه‌ای در دانشگاه علمی-کاربردی ایجاد شده است.
به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای ، برای توسعه¬ی یک بازی رایانه¬ای، ضروری است که سه تیم «تیم کارگردانی هنری»، «تیم کارگردانی فنی» و «تیم طراحی بازی» با یکدیگر تعامل داشته باشند.
 دانشگاه علمی-کاربردی برای تربیت نیروهای کارآمد در هر یک از این سه تیم، سه گرایش جداگانه برای رشته¬ی بازی¬سازی رایانه¬ای ایجاد کرده است.
هدف کلی دوره¬ی کاردانی ناپیوسته¬ی بازی¬سازی رایانه¬ای در دانشگاه جامع علمی-کاربردی عبارت است از به وجود آوردن یک زیرساخت علمی واحد و هماهنگ که به واسطه¬ی آن، مهارت¬های فنی و هنری مورد نیاز برای توسعه¬ی بازی¬های رایانه¬ای ایرانی در یک «بستر مجتمع و یکپارچه» به دانشجویان متقاضی این رشته انتقال داده شود. 
همچنین، هدف از «گرایش کارگردانی فنی»، تربیت کردن نیروهای فنی (تکنسین) به منظور برنامه¬نویسی بازی¬ها و انجام دادن مهندسی نرم¬افزار بر روی طرح ها است که این دوره در مدت چهار ترم تحصیلی و با 72 واحد درسی  ارایه خواهد شد.
رشته های علمی و کاربردی با هدف  اشتغال¬زایی در بخش صنعت، تبدیل هنر-صنعت بازی به یک فعالیت سودآور برای جامعه، تثبیت اقتدار فرهنگی ایران در راستای سند چشم¬انداز با توجه به پیشینه¬ غنی فرهنگ اسلامی-ایرانی برنامه ریزی شده است.
قابلیت ها و توانمندهای عمومی فارغ التحصیلان این دانشگاه در گزارش¬نویسی و مستندسازی فعالیت¬ها، ارایه گزارش نتایج کار و جریان فعالیت¬ها (presentation)، قابلیت تعامل با سایر اعضا در کار گروهی، قابلیت طبقه¬بندی نمودن اطلاعات کاری، رعایت اخلاق حرفه¬ای و تنظیم رفتار سازمانی،تفکر نقادانه و اقتضایی وخلاقیت و نوآوری است.
توانایی کار کردن با حداقل یک موتور آماده (UDK یا Unity)، توانایی طراحی زیرساخت فنی بازی با استفاده از سکوی داده شده در موتور آماده، توانایی تهیه¬ی خروجی و آشنایی کامل با بخش¬های مختلف موتور، آشنایی کامل با توابع استاندارد مرتبط با فیزیک موتور بازی¬ساز¬، توانایی ایجاد و اضافه کردن توابع جدید فیزیکی به موتور بازی¬ساز¬ وآشنایی کامل با بخش¬های هوش مصنوعی موتور بازی¬ساز را می توان از دیگر توانمندی فارغ التحصیلان در این دانشگاه نام برد.
همچنین توانایی تهیه¬ی محتوای بازی (Content Creation) از طریق موتور¬ بازی¬ساز¬، توانایی برنامه¬نویسی، اشکال-زدایی و اسکریپت¬نویسی با موتور¬ بازی¬ساز¬، آشنایی با مفاهیم سطح جزئیات بازی (Level of Detail) و کاهش دادن سطح پیچیدگی، توانایی بهبود دادن کارایی مدل¬های مورد استفاده ،آشنایی با فرآیندهای مهندسی نرم¬افزار مورد استفاده در بازی¬سازی رایانه¬ای ،توانایی تست کردن بازی با متدهای استاندارد مربوطه، برقراری تعامل با اعضا و مدیران دو تیم فنی دیگر بازی¬سازی، یعنی تیم هنری و تیم طراحی از دیگر توانمندی‌های فنی فارغ‌التحصیلان است.
همچنین دانش جویان پس از فارغ التحصیلی می توانند در مشاغل برنامه¬نویس گرافیکی بازی¬ها،تکنسین طراح فیزیک بازی¬ها،تکنسین طراح هوش مصنوعی بازی¬ها،برنامه¬نویس واسطه¬های کاربر (User Interfaces) متشکل از دو زیرواسط ،زیرواسط HUD (Heads-up Display)، زیرواسط گرافیکی کاربر GUI (Graphical User Interface) و تکنسین مهندسی نرم¬افزار در پروژه¬های بازی¬سازی ملی مشغول کار شوند.
نخستین مرکز دانشگاهی بازی‌سازی بنیاد ملی بازی های رایانه ای در بهمن ماه سال جاری آغاز به کار می کند .
بنیاد ملی بازی های رایانه ای برنامه های آموزشی خود را پیشتر با تاسیس انستیتو ملی بازی سازی به عنوان اولین مرکز تخصصی آموزش ساخت بازی در کشور، آغاز کرده است.
برنامه ریزی جهت ارتقای رشته های تحصیلی یاد شده به سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد در دستور کار این بنیاد  قرار دارد.

abolfazl stari far بازدید : 7 جمعه 26 آبان 1391 نظرات (0)

20121115_splinter_cell

به تازگی خبر ساخت فیلم Assassin’s Creed در محیط اینترنت پخش شده و واکنش های مختلفی را به همراه داشته است.کمپانی Ubisoft نیز امروز تیم سازنده ی فیلم Splinter Cell را معرفی کرد !

 

طبق گفته های Ubisoft : آقای Tom Hardy که یک بازیگر خاص مرد محسوب میشود قرار است نقش کاراکتر اصلی فیلم Sam Fisher را بازی کند.از فیلم های اخیر این بازیگر می توان به The Dark Knight Rises ، Star Trek: Nemesis و Inception اشاره کرد.

کمپانی برادران وارنر در حال مذاکره با Ubisoft می باشند.

Eric Warren Singer نیز توسط Ubisoft به خدمت گرفته شده و این نویسنده نامی، قرار است داستان فیلم را بنویسد.

abolfazl stari far بازدید : 9 پنجشنبه 25 آبان 1391 نظرات (0)

استودیو Crytek , امروز سه اسکرین شات جدید , از عنوان زیبای خود یعنی Crysis 3 منتشر کرد که قدرت موتور گرافیکی Cryengine 3 را به وضوح نشان می دهد . اسکرین شات ها را پایین مشاهده می کنید :

 

 

crysis-3-new-image-3
crysis-3-new-image-2
crysis-3-new-image-1

 

این عنوان در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۳ برای سه پلتفرم معمول عرضه می شود .

abolfazl stari far بازدید : 10 پنجشنبه 25 آبان 1391 نظرات (0)

بر اساس اطّلاعات منتشر شده، بازی Whore Of Orient؛ عنوان جدید سازندگان بازی L.A.Noire تا سال ۲۰۱۵ به طور کامل ساخته و با بهترین ویژگی‌های ممکن برای کنسول‌های نسل بعد عرضه خواهد شد.

 

این بازی جدید تقریبا بازی هم‌سبک L.A.Noire یعنی یک اکشن ادونچر می‌باشد که از فناوری Motion Scan نیز استفاده خواهد کرد.

خط داستانی بازی پیرامون پلیس بین‌الملی است که سعی در برقراری آرامش در شانگهای چین و در سال ۱۹۳۶ دارد.

گروه سازنده این بازی تشکیل شده از بیش‌تر سازندگان L.A. Noire می‌باشد و هم‌چنین شرکت Warner Bros نیز این عنوان را منتشر خواهد کرد.

 

abolfazl stari far بازدید : 12 پنجشنبه 25 آبان 1391 نظرات (0)

آن طور که به نظر می‌رسد، سران شرکت نینتندو از روند پیش خریدهای کنسول جدید خود یعنی Wii U و قیمت و دیگر جزئیات آن بسیار راضی و خشنود هستند و این استقبال را از Wii U “بی‌نظیر” می‌دانند.

 

 

به تازگی آقای “اسکات موفیت”، از مسئولان شرکت نینتندو در طی مصاحبه‌ای با وب‌سایت خبری GameIndustry گفته است:

“واقعا می‌توان گفت که چنین استقبالی از Wii U خیره کننده و بی‌نظیر است. اکنون مشخّص است ما تنها در هفته اوّل می‌توانیم تعداد بسیار بسیار بیش‌تری نسبت به Wii، کنسول Wii U را بفروشیم.حتی ممکن است کنسول‌های در نظر گرفته شده برای عرضه کم‌تر از حد نیاز نیز باشند!امّا هنوز این موضوع قطعی نیست.”

به نظر می‌رسد این بار نیز شرکت نینتندو بتواند موفقیّت بزرگی با Wii U به دست آورد.

abolfazl stari far بازدید : 9 پنجشنبه 25 آبان 1391 نظرات (0)

همزمان با انتشار جدیدترین نسخه از سری بازی های Call of Duty تریلر زمان انتشار آن هم به نمایش درآمد. هرچند گویا دیگر وجود چنین تریلرهایی خیلی جنبه تجاری یا جذب مخاطب نداشته باشند؛ فروش ۸ میلیون نسخه در روز نخست عرضه بازی خود گویای این مطلب است.

abolfazl stari far بازدید : 8 پنجشنبه 25 آبان 1391 نظرات (0)

باری دیگر با جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های آخر هفته سینماهای آمریکای شمالی در خدمتتان هستیم. در این هفته تنها عنوان Skyfall را به عنوان فیلم تازه اکران شده در بین ۱۰ عنوان پر فروش مشاهده می‌کنیم که البته مانند دیگر کشورهایی که در دو هفته گذشته این فیلم را به نمایش در آوردند، توانست به راحتی در صدر جدول خود را اثبات کند.

جدول Box Office این هفته به این شرح است:

۱- Skyfall – $88,364,714 – $90,564,714
2- Wreck-It Ralph – $33,012,796 – $93,647,405
3- Flight – $14,785,097 – $47,455,396
4- Argo – $6,617,229 – $85,583,187
5- Taken 2 – $4,012,829 – $131,300,000
6- Cloud Atlas – $2,658,250 – $22,844,956
7- The Man with the Iron Fists – $2,592,705 – $12,821,030
8- Pitch Perfect – $2,573,350 – $59,099,993
9- Here Comes the Boom – $2,522,790 – $39,033,885
10- Hotel Transylvania – $2,400,226 – $140,954,208

 

abolfazl stari far بازدید : 9 پنجشنبه 25 آبان 1391 نظرات (0)

بازهم یک تاریخ انتشار دیگر برای GTA V.اینبار سایت UKs ASDA/walmart یک تاریخ انتشار جدید برای عرضه‏ی جدیدترین بازی از سری GTA را معلوم کرد.این سایت “هفدهم ماه می ۲۰۱۳″ را بعنوان زمان دقیقه عرضه‏ی این عنوان میداند.

 

اگر به سابقه‏ی Rockstar نگاهی بیندازیم متوجه میشویم که این تاریخ را میشود تا حدودی جدی گرفت،چون دیگر عناوین بزرگ این شرکت مثل Red Dead Redemption،Max Payne 3 وL.A Noire هم در حوالی همین تاریخ منتشر شدند.

gta v asda listing شایعه: 17 می 2013 تاریخ دقیق عرضه‏ی GTA V ؟

وبسایت ASDA/walmart

البته هنوز هیچ تایید رسمی از طرف Rockstar اعلام نشده و این تاریخ در حد شایعه‏ای بیش نیست.

abolfazl stari far بازدید : 10 پنجشنبه 25 آبان 1391 نظرات (0)

قسمت پنجم عنوان بسیار زیبا و سریالی تلتل گیمز , یعنی ”مردگان متحرک” تا هفته بعد , عرضه می شود .سازندگان بازی اعلام کرده اند که این قسمت , اخرین قسمت فصل اول این عنوان است و ”هیچ زمانی باقی نمانده است” نام دارد و تا چند روز اینده منتشر می شود . این قسمت , در تاریخ ۲۰ نوامبر , اول بر روی PSN در امریکا قرار می گیرد و سپس برای پی سی ,ios ,مک, XBLA و PSN اروپا عرضه می شود .فصل اول این عنوان , یعنی ۵ قسمت اول در ماه دسامبر , برای Xbox360 و PS3 بر روی دیسک , عرضه می شود .

 
abolfazl stari far بازدید : 9 پنجشنبه 25 آبان 1391 نظرات (0)

Tom Hardy , کسی که در فیلم ”طلوع شوالیه تاریکی” در نقش Bane بازی کرده بود , به عنوان بازیگر نقش Sam Fisher در فیلم Splinter Cell انتخاب شد .کمپانی Ubisoft اعلام کرد Hardy در حال حاضر , یکی از استعداد های بازیگری است , و قابلیت های فوق العاده ای برای بازی در نقش Sam Fisher را دارد او یکی از طرفداران Splinter Cell است و اخبار این بازی را , دنبال می کند . طبق اخرین اخبار , Ubisoft با Warner Bros قرار داد دارد , تا این فیلم را , منتشر کند .

تعداد صفحات : 9

درباره ما
Profile Pic
با عرض سلام خدمت شما دوست عزیز اگه دوست داشتی از مطالب استفاده کن تبلیغات نده ممنون
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  نظرسنجی
  نظر شما در مورد علمکرد وب سایت چیست؟
  کدام سایت بازی را بیشتر دوست دارید؟
  کدام بازی عنوان برترین بازی سال خواهد شد؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 90
 • کل نظرات : 1
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 1
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 6
 • بازدید امروز : 1
 • باردید دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 1
 • بازدید ماه : 3
 • بازدید سال : 9
 • بازدید کلی : 1,777