loading...
شورای مخابرات و فضای مجازی پایگاه مقاومت باب الحوایج

مردانی از سرزمین پارس

برادر میلاد قهرمانی بازدید : 4 سه شنبه 28 مرداد 1393 نظرات (1)

یک قدم مانده به صبح

آزادسازی اسرای ایران اسلامی

۲۶ مرداد سالروز آزادی اسرای عزیز میهن اسلامی برهمگان بخصوص اسرا و خانواده شان مبارک

 

می‌گفتم سى سال طول می‌كشد اسرا آزاد شوند!

بعد از آغاز جنگ تحميلى هم ده‏ها بار - حالا اگر ريزهايش را بخواهيم حساب كنيم، بيش از اين حرفها شايد بشود گفت؛ هزارها بار، اما حالا آن رقمهاى درشت را آدم بخواهد حساب كند - ما نصرت الهى را ديديم؛ كمك الهى را ديديم. يكى‏اش همين آمدن اسرا بود.

ما حدود پنجاه هزار اسير پيش عراق داشتيم؛ پنجاه هزار. او هم يك خرده كمتر از اين، در همين حدودها، اسير دست ما داشت. منتها فرقش اين بود كه اسيرهائى كه او پيش ما داشت، همه نظامى بودند، اسيرهائى كه ما پيش او داشتيم، خيلى‏شان غيرنظامى بودند. توى همين بيابانها مردم را جمع كرده بودند، برده بودند. من وقتى كه جنگ تمام شد، به نظرم رسيد كه پس گرفتن اين اسيرها از صدام، احتمالاً سى سال طول ميكشد؛ سى سال! چون تبادل اسرا را در جنگهاى معروف ديده بوديم ديگر. در جنگ بين‏الملل، جنگ ژاپن، بعد از گذشت بيست سى سال، هنوز يك طرف مدعى بود كه ما چند تا اسير پيش شما داريم؛ او ميگفت نداريم؛ چك چونه، بنشين برخيز؛ تا بالاخره به يك نتيجه‏اى ميرسيدند. بايد صد تا كنفرانس گذاشته بشود، نشست و برخاست بشود، تا ثابت كنيم كه بله، فلان تعداد اسير هنوز باقى‏اند؛ آن هم قطره چكانى. صدام اينجورى بود ديگر؛ آدم بدقلق، بداخلاق، خبيث، موذى، هر وقت احساس قدرت كند، حتماً قدرت‏نمائى‏اى از خودش نشان بدهد؛ اينجور آدمى بود؛ صدام طبيعتش خيلى طبيعت پستِ دنى‏اى بود. آدمهاى پست و دنى هرجا احساس قدرت بكنند، آنچنان منتفخ ميشوند كه با آنها اصلاً نميشود هيچ مبادله كرد؛ هيچ. آن وقتى كه احساس ضعف ميكنند، در مقابل يك قويترى قرار ميگيرند، از مورچه خاكسارتر ميشوند! ديديد ديگر؛ صدام به آمريكائى‏ها التماس ميكرد. قبل از اينكه آمريكائى‏ها به عراق حمله كنند - اين دفعه‏ى اخير - التماس ميكرد كه بيائيد با ما بسازيد، همه‏مان عليه جمهورى اسلامى متحد بشويم. منتها شانسش نيامد ديگر كه آمريكائى‏ها از او قبول كنند.

من ميگفتم سى سال طول ميكشد كه اسرا آزاد بشوند. خداى متعال صحنه‏اى درست كرد و اين احمق قضيه‏ى حمله‏اش به كويت پيش آمد، احساس كرد كه اگر بخواهد با كويت بجنگد - البته جنگش با كويت به قصد تصرف كامل كويت بود - احتياج دارد به اينكه از ايران خاطرش جمع باشد؛ اين هم با بودن اسرا امكان‏پذير نيست. اول نامه نوشت به رئيس جمهور وقت و به نحوى به بنده، چون از اين طرف جواب درستى نگرفت، بنا كرد اسرا را خودش آزاد كردن، كه ديگر آنهائى كه يادشان است، يادشان هست. يكهو خبر شديم كه اسرا از مرز دارند مى‏آيند؛ همين طور پشت سر هم گروه گروه آمدند، تا تمام شد. اين كار خدا بود، اين نصرت الهى بود. و ديگر همين طور از اين قضايا تا امروز.
 
رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی)
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و ششم مرداد 1388ساعت 3:33 بعد از ظهر  توسط مجتبی   |  8 نظر

غزه در خاک و خون

برادر میلاد قهرمانی بازدید : 4 یکشنبه 05 مرداد 1393 نظرات (0)

آیت الله هاشمی رفسنجانی:

اتفاقات اخیر نوار غزه تابلوی بدترین خشونت ها و ظلم های صهیونیست هاست

تهران- ایرنا-رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اظهار تاسف از دور جدید عملیات وحشیانه رژیم صهیونیستی به غزه در ماه مبارک رمضان وقایع کنونی عراق را مورد اشاره قرار داد و گفت راه حل مساله کنونی عراق همدلی است تا امثال گروه داعش را به شکست انجامد.

 

بگزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی در سومین روز از هفته تامین اجتماعی در دیدار جمعی از کارکنان، اعضای هیأت مدیره و مدیران سازمان تأمین اجتماعی ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت امام حسن مجتبی(ع) اظهار داشت: از خداوند می خواهم توفیق خودسازی و بهره مندی از ماه مبارک رمضان که در آن سفره بی پایان الهی اش دراختیار بشر گذاشته شده است به همگان اعطا کند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام سازمان تأمین اجتماعی را از جمله مهمترین خدمتگزار به طیف وسیعی از اقشار نیازمند کشور نام برد و گفت: از جمله کارهای بزرگ و قابل توجه جمهوری اسلامی ایران تأسیس سازمان تأمین اجتماعی برای دوران سخت بازنشستگی، بی سرپرستی،درمان و بیکاری است که نیروی کار،کارفرما و دولت در منابع مالی آن سهیم هستند.

وی به آسیب های وارده برپیکر سازمان تأمین اجتماعی در دولتی که با شعار عدالت برسر کار آمد،اشاره و تصریح کرد: اگر به همین ترتیب ادامه پیدا می کرد، معلوم نبود دچار چه سرنوشتی می شد و چطور باید احیا می شد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به الکترونیکی شدن فرایند فعالیت ها در سازمان تأمین اجتماعی خاطر نشان کرد: اجرایی شدن فرآیند کارها منجر به بالا رفتن سرعت عمل گردید که نه تنها کارگشا بود بلکه موجبات راحتی و آسایش ارباب رجوع و مخاطبان این سازمان را فراهم کرد.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین از تلاش های دکتر نوربخش و همکاران در ترمیم بخش زیادی از آسیب ها تشکر کرد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی با تأکید بر اینکه انسان ها باید از زمان تولد تا آخر عمر خیالشان از تأمین ضرورت های زندگی همچون تغذیه، تحصیل، بهداشت و درمان و شغل آسوده باشد،گفت:سازمان تأمین اجتماعی وظیفه بزرگی در زمینه خدمت رسانی به مردم و تأمین مواردی که اشاره شد را برعهده گرفته است که امیدوارم همواره موفق باشد و لازم است برای این هدف و تأمین بیمه عمومی دولت و مجلس اقدام کنند.

وی در ادامه سخنان خود با بیان حوادث تلخ و اندوهبار غزه گفت: اتفاقات اخیر نوار غزه تابلوی از بدترین خشونت ها و ظلم های صهیونیست هاست که لکه ننگ جدیدی در پرونده قدرت های بزرگ جهانی و سازمان ملل از خود برجای گذاشته است.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به بمباران نقاط مختلف غزه توسط اسرائیل، تکرار حادثه خونین بار اخیر غزه در ماه مبارک رمضان و سکوت مجامع بین المللی را تأسف بار خواند و افزود: اسرائیل هراز چندگاهی با حمایت و کمک جریان تروریستی، سازمان ملل و آمریکا کما فی السابق مردم فلسطین را از وطن و سرزمین خود بیرون و آنها را آواره کشورهای همسایه، می کند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی همچنین طی سخنانی به جنایات گروه تکفیری در عراق اشاره کرد و گفت: اینها به خیال خودشان می خواهند اسلام ناب و خلافت جهانی اسلام را تأسیس کنند، اما در واقع به دنبال از بین بردن آبروی اسلام هستند، چرا که جهان رفتارهای آنان را به اسلام نسبت می دهد و در این میان رسانه های معاند خارجی از کردار و گفتار آنان در راستای اهداف خود سوء استفاده می کنند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام تفرقه را عامل اصلی پیشروی گروهک تروریستی در عراق خواند و افزود: همان طور که آیت الله العظمی سیستانی تأکید می کنند، همدلی و اتحاد دولت و مردم عراق در این زمینه راه گشا و زمینه ساز شکست و خروج نیروهای داعش وجدائی طلبان از عراق است.

رییس مجمع تشخص مصلحت نظام، تندروی و افراط را پایه اصلی تروریست ها برشمرد و گفت: وجود ژن های افراطی، عقده ها، اشتباهات و خیالات در نیروهای افراطی مانع بزرگی برای استقلال و قیام ملت هاست.

وی با تأکید بر اینکه بین حادثه غزه و فعالیت گروهک تروریستی داعش در عراق رابطه تنگاتنگی وجود دارد،خاطر نشان کرد:در هر دو مورد نقش صهیونیست ها بسیار برجسته و پررنگ است و باید مواظب این گونه رفتارها که تهدیدی برای جهان اسلام به شمار می روند، باشیم.

آیت الله هاشمی رفسنجانی ادامه داد:تروریسم یک ضلع مثلث از سلطه گری خارجی و استبداد داخلی است که نمی گذارد ملت ها آزاد باشند و در تبدیل بهار عربی به خزان عربی نقش بسزائی ایفا می کنند.

رهنمود های مقام معظم رهبری در مورد حلقه های صالحین

برادر میلاد قهرمانی بازدید : 5 جمعه 29 فروردین 1393 نظرات (0)

 

* امروز معرفت و آگاهی شما باید آنچنان راه را در مقابل شما روشن کند تا بتواند کارهای بسیار بزرگی که به دوش شما جوانها (بسیجیان) است در این
 دهه و دهه بعدی انجام دهید.
* ایـمان کمتر در کلاس بدست می آید ، بیشتر در جلسات موعظه ، در
برخورد های خوب و بیشتر از همه در رفـتار ما و در سوق دادن آنها به
 نـماز، عـبادت، ذکر، تضرع و توسل بدست می آید. آنها را به نوافل ،
تهجد و  استغفار وادار کنید و عادت بدهید.
* مجموعه فکری درست کنید، از آدمهای مطمئن(یک مجموعه اندیشه ورز)
* خـوبی مراتب دارد در خـوب بودن و خوب شدن حد نشناسید
 مرتب در حال بالا رفتن باشد ،‌ گناه نکنید، فرایض را با شوق و
 رغبت انجام دهید ، از یاد خدا غفلت نکنید ، با قرآن انس پیدا
کنید از لحاظ اخلاق خودسازی کنید.
* به سئوالات و شبهه های ذهنی جـوانان پاسخ داده شود.
* راهـنمایی و مـشاوره و کمک فـکری دادن به جوانان در
مقابل با حـوادث زندگی ، بطوری که احساس بی پناهی و
تنهایی نکند.
* نوترین، زیباترین و عالی ترین معارف را در دسترس
 بچه های بسیج و . . .
* از شرح حــال سرداران و رزمندگان استفاده کنید.
* بسیجی می تواند محور باشد،انسانهایی را به خود
 جذب کند ، بیست نفر را دور خود جمع کند.
* بهره گیری ازنیروی عاطفی درکنار فعالیت عقلی
* باید آنچنان خود را بسازید که مـثل شـمعـی
پروانه ها را به دور خودجمع کنید.
* شـخصیت او به رسـمیت شـناخته شـود.با تشکر از شما عزیزان

بیانات مقام معظم رهبری در مورد حلقه های صالحین

برادر میلاد قهرمانی بازدید : 23 جمعه 29 فروردین 1393 نظرات (0)

آلبوم تصاویر مقام معظم رهبری ، تصاویر حضرت آقا ، عکسهای امام خامنه ای ، خامنه ای به روایت تصویر ، عکسهای زمان جنگ آقای خامنه ای این حلقات صالحین ، از کار های بسیار خوب و برجسته است که گسترش کمّی و کیفی آن باید مورد توجه قرار گیرد.

مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای

 

 

یکی از مهمترین و برجسته ترین مظاهر فداکاری ، همین شجره طیبه بسیج است ، هم قبل از شروع جنگ تحمیلی ، هم در جریان دفاع مقدس این تجربه بسیار دشوار و سخت برای کشور و هم بعد از دفاع مقدس تا امروز ، در مقابل چشم دیدیم ؛ مسئله بسیج ، تجربه بسیج ، دارای برکات بسیار بزرگی بوده است و انشاء الله این برکات باید ادامه پیدا کند و ادامه پیدا خواهد کرد.

مقام معظم رهبری در ادامه سخنانشان فرمودند باید از آفت نسبت به خودمان پرهیز کنیم آفت غرور ، آفت تظاهر و ریاکاری، این آفات آفات مهلکی است . اگر چنانچه موفقیتی به دست می آوریم خدا را شاکر باشیم از خدا بدانیم ، برای ادامه آن از خدا کمک بخواهیم ؛ این هم یک مسئله ی اساسی که دچار غرور نشویم ، دچار اعتماد به نفس زیادی نشویم ، از خودمان ندانیم ، توکل به خدای متعال بکنیم.

توفیق ما، توانایی ما، شوق ما، ایمان و عشقی که در دل ماست همه صنع دست پروردگار است.

 

اسرار نام های حضرت زهرا(س)

برادر میلاد قهرمانی بازدید : 6 جمعه 29 فروردین 1393 نظرات (0)

حضرت امام صادق علیه السلام فرمودند: فاطمه نزد خدای تعالی نه اسم دارد، فاطمه، صدیقه، مبارکه، طاهره، زکیه، راضیه، مرضیه، محدثه و زهرا.

فاطمه:

رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند: زیرا او و شیعیانش از آتش جهنم قطع شده‌اند. (فاطمه به معنای قطع‌شده و بریده است.)

و نیز امام صادق علیه السلام فرمودند: زیرا او از هر شر و بدی بریده شده است و نیز چون مردم از رسیدن به معرفت کامل او قطع شده اند.

صدیقه:

زیرا او هرگز در زندگی جز راست نگفت و هر آنچه پدر بزرگوارش فرمود، تصدیق کرد.

رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم به امیرالمومنین علیه السلام فرمودند: من به فاطمه سفارش‌هایی کرده ام که به تو بگوید. او هر چه گفت بپذیر، زیرا او راستگوست، بسیار راستگو.

مبارکه:

برکت به معنای خیر فراوان است و از فاطمه نسل فراوانی به عالم اسلام هدیه شده . لذا در بعضی از تفاسیر آمده است که در آیه ی "انا اعطیناک الکوثر" منظور، فاطمه سلام الله علیها است.

طاهره:

امام باقر علیه السلام فرمودند: زیرا او از هر ناپاکی ظاهری و هر گونه ناپاکی دامن، مبری است.

و نیز طبق روایات متعدد، آیه تطهیر درباره حضرت فاطمه سلام الله علیها نازل شده است.

زکیه:

زکاه هم به معنای رشد و نمو و هم به معنای طهارت است، بنابراین زکیه هم یعنی از فاطمه سلام الله علیها نسل پرباری پا به عرصه وجود خواهد گذاشت و هم اینکه او وجودی است پاک و طاهر .

راضیه:

زندگی کوتاه حضرت فاطمه با غم و اندوه و نیز با تلاش و سختی همراه بود. ولی هرگز لب به شکایت باز نکرد، بلکه همواره خدای بزرگ را شکر می‌کرد و راضی بود .

روایت شده روزی رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم حضرت فاطمه سلام الله علیها را دید که لباس خشنی بر تن داشت و با دست‌های مبارکش آسیاب می‌کرد در حالیکه طفل کوچک خود را هم شیر می‌داد. رسول خدا گریان شد و فرمود: ای دخترکم، تلخی این دنیا را بچش، برای رسیدن به شیرینی آخرت.

حضرت فاطمه سلام الله علیها نه تنها لب به شکایت باز نکرد، بلکه عرض کرد: ای رسول خدا، من خدا را برای نعمتهایش سپاسگزارم.

مرضیه:

تمام کارهای حضرت فاطمه مورد رضایت خدا و رسول بود. رسول خدا هیچ گاه بر فاطمه غضب نکرد، به او خرده نگرفت و برعکس، گاهی می‌فرمود: فداها ابوها. (پدرش به قربانش) .

محدثه:

امام صادق علیه السلام در این مورد فرمودند: زیرا ملائکه از آسمان فرود می‌آمدند و با او سخن می‌گفتند.

زهرا:

امام صادق علیه السلام فرمودند: زیرا نور آن بانوی مکرمه در یک روز سه بار برای امیرالمومنین می‌درخشید، و چون در محراب عبادت می‌ایستاد نور درخشنده او برای اهل آسمان می‌ درخشید همانگونه که نور ستارگان برای اهل زمین می‌درخشد.

برخی نامهای دیگر حضرت فاطمه سلام الله علیها

حصان (محفوظ)، حره (آزاده، شریف)، سیده (بانوی محترم)، عذراء (پرده نشین)، حوراء (فرشته، حوریه)، مریم کبری (مریم برتر)، نوریه (تابناک، درخشنده ) و نام آن بانو در آسمان، منصوره (یاری‌شده) است.

روز مادر و روز زن را به عموم مادران تبریک عرض می گویم.با تشکر مدیریت وبلاگ

در مورد زندگانی و معجزات باب الحوائج(امام محمد تقی (ع))

برادر میلاد قهرمانی بازدید : 4 جمعه 29 فروردین 1393 نظرات (0)

حضرت امام محمد تقی جوادالأئمه (ع)

امام نهم شیعیان حضرت جواد (ع ) در سال ۱۹۵هجری در مدینه ولادت یافت . نام نامی اش محمد معروف به جواد و تقی است . القاب دیگری مانند : رضی و متقی نیز داشته ، ولی تقی از همه معروفتر می باشد . مادر گرامی اش سبیکه یا خیزران است که این دو نام در تاریخ زندگی آن حضرت ثبت است . امام محمد تقی (ع ) هنگام وفات پدر ۸ ساله بود . پس از شهادت جانگداز حضرت رضا علیه السلام در اواخر ماه صفر سال ۲۰۳ه مقام امامت به فرزند ارجمندش حضرت جوادالأئمه (ع ) انتقال یافت ولی عمر ایشان زیاد نبود و در سن ۲۵ سالگی به وسیله ی انگور زهر آلود به شهادت رسیدند.

   در زیر با بعضی از کرامتها و معجزهای ایشان آشنا می شوید

معجزات و کرامت ها ی امام جواد ( ع )

برکت آب وضوی امام جواد علیه السلام :

امام جواد علیه السلام در سفری به کوفه در خانه مسیّب اقامت کرد. در حیاط این خانه درخت سدری بود که میوه نمی‌داد. امام کوزه آبی خواست و پای درخت وضو گرفت. پس از آن نماز مغرب و عشاء را به جماعت برای مردم خواند و دو سجده شکر به جا آورد.

مردم پس از نماز، دیدند درخت سدر میوه‌های زیبایی داده است. همه شگفت‌زده شدند و از میوه‌ها خوردند. میوه ها شیرین بود و هسته نداشت. آن‌گاه مردم با امام وداع کردند و امام به سوی مدینه حرکت کرد.

 شیخ مفید می‌گوید:

من نیز از میوه آن درخت خورده‌ام، و دیده‌ام که هسته نداشت.

 منابع:

 

بحارالانوار، ج ۵۰، ص ۵۷.

یه دو بیتی خوب واسه برادرا

برادر میلاد قهرمانی بازدید : 7 جمعه 29 فروردین 1393 نظرات (0)
کس چون تو طریق پاکبازى نگرفت       ***       با زخم نشان سرفرازى نگرفت

زین پیش دلاورا کسى چون تو شگفت       ***       حیثیت مرگ را به بازى نگرفت

 

برگزیدگان پایگاه مقاومت باب الحوایج

برادر میلاد قهرمانی بازدید : 9 پنجشنبه 28 فروردین 1393 نظرات (0)

برادر میلاد قهرمانی برگزیده به عنوان متربی نمونه شهرستان مرند , برادر علی صنوبر برگزیده به عنوان سرگروه نمونه شهرستان مرند , برادر باقر گل محمدی ثانی به عنوان نیروی انسانی منتخب شهرستان مرند, برادر محمد ایمانی مرکید برگزیده مسئول بازرسی شهرستان مرند.

زمان برگزاری حلقات صالحین

برادر میلاد قهرمانی بازدید : 5 پنجشنبه 28 فروردین 1393 نظرات (0)

پایگاه مقاومت باب الحوایج فعالیت حلقه های صالحین را به روز های یکشنبه و چهارشنبه موکول کرده است.در مورد زمان حلقه ها نا گفته نماند که حلقه ی تربیتی نوجوانان از نیم ساعت قبل اذان شروع وبعد از انجام فریضه ی نماز,که یکی از مهم ترین هدف های صالحین می باشد,به پایان میرسد البته نا گفته نمکاند که مدیریت و مربی گری این حلقه بر عهده استاد عزیزم جناب آقای هاشم سیفی می باشد.حلقه جوانان و بزرگسالان به هنگام اذان مغرب شروع و تا نیم ساعت بعد از نماز ادامه می یابد.حلقه های تربیتی جوانان و بزرگسالان به سه حلقه تقسیم می شود:حلقه قرآنی,تحت نظارت الحاج آقا حیدری,ودو حلقه ی دیگر با محوریت احکام دینی و ولایت.یا علی

بیوگرافی طراح وبلاگ

برادر میلاد قهرمانی بازدید : 10 پنجشنبه 28 فروردین 1393 نظرات (0)

                                                                                                                                                                           به نام خداوند جان و خرد                                                                                                                                                             سلام.اینجانب میلاد قهرمانی عضو شورای پایگاه مقاومت باب الحوایج نزدیک به هشت ماه می باشد که اینجانب به عنوان شورای مخابرات و فضای مجازی انجام وظیفه می کنم,هدف اینجانب از ایجاد وبلاگ پایگاه مقاومت باب الحوایج ,آشنایی بیش تر برادران با بسیج و فعالیت های آن می باشد.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  امید است مورد توجه برادران عزیزمان قرار بگیرد.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        ای خدایی که خالق خرسی      بنده را بسیجی آفریده ای مرسی     

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 10
 • کل نظرات : 1
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 4
 • آی پی دیروز : 3
 • بازدید امروز : 1
 • باردید دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 1
 • بازدید ماه : 1
 • بازدید سال : 4
 • بازدید کلی : 175