loading...
اخبار تیم بارسلونا
حسین بازدید : 1 جمعه 15 فروردین 1393 نظرات (0)

به گزارش جوان ایرانی به نقل از افکارنیوز، باشگاه بارسلونا به دلیل نقض قوانین مربوط به نقل و انتقالات بازیکنان به مدت یک فصل حق خرید بازیکن جدید نخواهد داشت.

در بیانیه ‌ سایت فیفا آماده است: "کمیته انضباطی فیفا، فدراسیون فوتبال اسپانیا و همچنین باشگاه بارسلونا را به خاطر نقص قوانین مربوط به ترانسفر‌های بین المللی بازیکنان و حق ثبت قرارداد و بستن قرارداد با بازیکنان زیر ۱۸ سال، جریمه خواهد کرد و باشگاه بارسلونا به مدت یک فصل حق خرید و شرکت در فصل نقل و انتقالات را نخواهد داشت."

فیفا به خاطر مشاهده چندین تخلف از قوانین توسط باشگاه بارسلونا، تصمیم گرفته است که این باشگاه را برای دو دوره نقل و انتقالات و تا تاریخ ١٥ ژوئن ۲۰۱۵ محروم کند و این باشگاه ۹۰ روز زمان دارد تا جریمه ۴۵۰ هزار فرانکی را پرداخت کند.

در صورتی که فیفا این رای را تایید کند، باشگاه بارسلونا که قرار شده بود تر‌اشتنگن دروازه‌بان مونشن‌گلادباخ را نیز به نیوکمپ بیاورد از این کار منع خواهد شد.

باشگاه بارسلونا در واکنش به این رای اعلام کرد قصد دارد فیفا را متقاعد کند تا این رای را تعلیق کند.

حسین بازدید : 0 جمعه 15 فروردین 1393 نظرات (0)

شباهت جوان افغان به لیونل مسی+عكس

شباهت جوان افغان به لیونل مسی+عكس جزييات بيشتري از عبدالکریم، جوانی 26 ساله در شهر هرات غرب افغانستان شباهت عجیبی با لیونل مسی ستاره سرشناس و مشهور فوتبال جهان دارد؛ منتشر شد. در تاريخ 25 اسفندماه گذشته در بهارنيوز اين خبر كوتاه به همراه عكسي از يك جوان افغان منتشر شد (اينجا) ب كه حالا جزييات بيشتري از آن منتشر شده است. اندام، چهره و رنگ پوست عبدالکریم کاملاً به صورت لیونل مسی شباهت دارد، اما فقط قد عبدالکریم درحدود سه سانتی متر از لیونل مسی بلندتر است. او در این روزها سوژه برای کاربران افغان در شبکه‌هاي اجتماعی ازجمله فیس بوک شده است. این موضوع نادر درشهر هرات در غرب افغانستان اتفاق افتاده که عبدالکریم آموزگار در یکی از مکاتب این شهر با لیونل مسی ستاره مشهور فوتبال جهان شباهت زیادی دارد. اما این ماجرا از کجا شروع شد. چند روز پیش یک پزشک در شهر هرات در یک مهمانی جوانی را دید که شباهتی باور نکردنی با لیونل مسی ستاره فوتبال جهان داشت. او با شتاب با موبایل (تلفن همراه) اش عکسی از این جوان گرفت و در صفحه اجتماعی فیس بوک اش منتشر کرد که انتشار این عکس شایعاتی را تحت نام"لیونل مسی مسلمان شده و دریک مسجد دیده شده است" نیز در شبکه‌هاي اجتماعی از جمله فیس بوک خلق کرد و این ماجرا بیشتر طوفان برپا کرد. این ختم ماجرا نیست بلکه نکاتی جالب و باورنکردنی دیگر نیز مانده است. عبدالکریم جوانی 26 ساله در شهر هرات در غرب افغانستان زندگی مي‌کند. او در ماه جون سال 1987 میلادی در این شهر متولد شده است و این دقیقاً در ماه و سالی است که لیونل مسی ستاره سرشناس فوتبال جهان متولد شده است! اما خود عبدالکریم در این زمینه چه می‌گوید؟ آیا او از این شباهت نادر که با لیونل مسی دارد خوشحال است یا خیر؟ عبدالکریم آموزگار است و در یک مکتب (مدرسه) ابتدایی در شهر هرات درس می‌دهد. عبدالکریم در این مکتب بنام "استاد میسی" مشهور است و شاگردان این مدرسه نیز عبدالکریم را بنام استاد مسی شناخته و صدا می‌زنند. عبدالکریم می‌گوید: هیچ کس نام و نام خانوادگی من را در این مکتب نمیداند. از همان روز اولی که من به عنوان معلم (آموزگار) دراین مکتب استخدام شدم همه مرا استاد مسی صدا مي‌زنند. عبدالکریم می‌گوید، دانش آموزان هم بجای اینکه بگویند ساعت بعدی مضمون جغرافیا داریم می‌گویند:"ساعت بعدی استاد مسی می‌آید. و ادامه مي دهد كه وقتی برای خرید به بازار می‌رود، فروشندگانی که هوادار لیونل مسی اند جنس مورد نظر را به او ارزان حساب مي‌کنند. جوانان هراتی که علاقمند لیونل مسی اند با عبدالکریم عکس یادگاری مي‌گیرند. عبدالکریم مي‌گوید از بابتی که اکثر مردم هرات به من مسی مي‌گویند و با من عکس مي‌گیرند خوشحالم اما در بعضی اوقات بخصوص در محافل عروسی و سایر جاهای با تجمع که همه به او خیره نگاه می‌کنند احساس راحتی نمی کنم. ازسوی دیگر عبدالکریم به بازی فوتبال علاقمند است و اکنون در یکی از تیم‌هاي محلی فوتبال بازی مي‌کند. او مانند لیونل مسی در پست مهاجم بازی کرده و دارای مهارت‌هاي منحصر به خودش است. عبدالکریم مانند لیونل میسی متاهل است و مانند مسی یک فرزند دارد و تنها فرزندش پسر است. عبدالکریم هوادار سرسخت تیم فوتبال بارسلونا است و بازی لیونل مسی را دوست دارد و می‌گوید اگر توانایی مالی مي‌داشتم به دیدار لیونل مسی مي‌رفتم!

حسین بازدید : 0 جمعه 15 فروردین 1393 نظرات (0)

آسیب به وجهه ورزشی بارسلونا؛ سقوط روح ورزشکاری!

به گزارش عرش نیوز، سال‌هاست که بارسلونا چهره‌ای منزه و متفاوت در دنیای فوتبال داشته و همچون شعار معروف‌اش، "بیش از یک باشگاه" بوده است.

این تصویر که نشانه روح ورزشی و ورزشکاری در فوتبال سرمایه محور فعلی بوه در یک سال و نیم اخیر با اتفاقات مختلف مخدوش شده است.

آخرین مورد، ممنوعیت چهارده ماهه باشگاه در خرید و فروش بازیکن است، هر چند باشگاه کاتالان می‌تواند درخواست تجدید نظر کند، اما مسلما این اتفاق به بهبود وجهه جهانی آن کمکی نکرده است.

فیفا دیروز این باشگاه را متهم کرد که در دو سال گذشته در انتقال بیش از ده بازیکن زیر هجده سال قانون را زیر پا گذاشته است.

باشگاه پیش از این چنین تجربه هایی نداشته است.

آنها همیشه خود را از نظر اخلاقی و روح ورزشکاری برتر از رقبا می‌دانستند، پیشنهادهای کلان شرکت‌های بزرگ را رد کرده بودند تا آرم یونیسف، صندوق کودکان سازمان ملل را روی پیراهن‌شان حک کنند و ستاره بی چون و چرایشان، لیونل مسی سمبل درستکاری و روحیه ورزشی بود.

 

اما این تصویر در مدت کوتاهی در هم شکست.

شروع ماجرا در آخرین روهای سال ۲۰۱۲ بود، زمانی که پزشکان تشخیص دادند تیتو ویلانووا سرمربی بارسلونا به سرطان مبتلاست.

این شروع یک رابطه گزنده بین ساندرو روسل رییس وفت باشگاه و پپ گواردیولا سرمربی سابق بود.

ویلانووا دو ماه برای درمان به نیویورک رفت، همان شهری که گواردیولا پس از کناره گیزی از سرمربی‌گری باسلونا، برای یک سال دوری از هیاهوی فوتبال، در آن اقامت گزیده بود.

روسل از گواردیولا انتقاد کرد که به عیادت ویلانووا نرفته و سرمربی همیشه خونسرد بارسلونا بلافاصله با واکنشی تند روسل را متهم کرد که "از حد خود خارج شده" و گفت هیچوقت فراموش نخواهد کرد از بیماری ویلانووا برای مخدوش کردن اعتبار او استفاده شده است.

از این به بعد بحران گریبان روسل و بارسلونا را رها نکرد.

در پایان فصل گذشته بارسلونا به اریک ابیدال مدافع ۳۳ فرانسوی اجازه داد باشگاه را ترک کند. خود ابیدال گفت که جدایی از بارسلونا تصمیم او نبوده است.

بسیاری از طرفدارن احساس کردند باشگاه وعده خود را برای نگهداشتن مدافع محبوب زیر پا گذاشته و در مراسم خداحافظی ابیدال در روز آخر فصل، روسل را هو کردند.

کمی بعد از اینکه ابیدال باشگاه را ترک کرد، بارسلونا اعلام کرد برای اولین در تاریخ باشگاه، یک لوگوی تبلیغاتی روی پیران آبی و اناری آن نقش خواهد بست، قرارداد با شرکت هوایی قطر بسته شده بود به مبلغ ۴۰ میلیون دلار.

بسیاری از هوادارن باشگاه از مدتی پیش احساس کرده بودند این تغییر، با لباس مبدل در حال وقوع است؛ بدلیل دو سال دوره "انتقالی" که بارسا لوگوی خیریه بنیاد قطر را روی پیراهن داشت.

نتیجه اینکه یکی از افتخارات غیر ورزشی باشگاه به باد رفت و روسل اعتبارش را بیشتر از دست داد.

تابستان سال گذشته لیونل مسی محبوب و دوست داشتنی متهم به فرار از مالیات شد. مهاجم آرژانتینی و پدرش خورخه در دادگاه حاضر شدند و هفت میلیون دلار مالیات نداده را پرداختند؛ تا الان که به نظر می رسد همین باعث شده مجازات بیشتری برایشان در نظر گرفته نشود.

اما اینها در مقابل آنچه بعدا اتفاق اقتاد اتفاقات کوچکی بودند: رسوایی خرید نیمار مهاجم برزیلی از سانتوز در قراردادی به ارزش ۱۱۸ میلیون دلار.

البته این مبلغ را مقامات اداره مالیات اسپانیا بعنوان رقم واقعی اعلام کردند و عقیده داشتند بارسلونا برای فرار از مالیات ملبغ قرارداد را ۷۸.۵ میلیون دلار اعلام کرده بود.

اما کسی که توجه دستگاه قضایی اسپانیا را به این قرارداد جلب کرد داروسازی به نام جوردی کاسس بود که خود یکی از اعضای باشگاه بارسلوناست.

او می‌خواست راهی پیدا کند تا باشگاه از دست روسل که روز بروز بر شمار مخالفانش افزوده می‌شد راحت شود.

کاسس موفق شد. روسل تقریبا سه ماه پیش در نتیجه جنجالی که بر سر قرارداد نیمار به پا شد مجبور شد استعفا دهد. ریاست باشگاه به نزدیک‌ترین فرد به روسل رسید، جوزپ ماریا بارتومئو.

مهندس ۵۱ ساله، عضو قدیمی هیئت مدیره، پس از چند هفته طوفانی، به نظر می‌رسید که به ساحل آرامش رسیده است.

در حالیکه حواس ها متوجه همه‌پرسی باشگاه بود که در دو سه روز آینده انجام می شود ناگهان بحران دیگری بارسلونا را تکان داد.

اندکی قبل از آنکه روسل مجبور به استعفا شود طرح ۸۲۰ میلیون دلاری خود را برای توسعه مجتمع ورزشی نوکمپ اعلام کرده بود.

اعضای باشگاه در این همه پرسی قرار است رای بدهند که آیا با توسعه ورزشگاه نوکمپ و افزایش ظرفیت آن از ۹۰ به ۱۰۵ هزار نفر موافقند یا نه. به علاوه ظرفیت ورزشگاه سرپوشیده، محل برگزاری مسابقات تیم موفق بسکتبال باشگاه هم قرار است به ۱۲ هزار نفر افزایش پیدا کند.

تلاش برای تصویب این طرح الویت شماره یک بارتومئو بوده اما فعلا نگا‌ه‌ها به وضعیت باشگاه در فصل نقل و انتقالات برگشته.

باشگاه در نقض قوانین فیفا برای نقل و انتقال بازیکنان زیر ۱۸ سال مقصر شناخته شده و این برای باشگاهی که یکی از افتخاراتش تیم‌های پایه و پرورش بازیکنان جوان در مدرسه فوتبال معروفش، لاماسیا است، اصلا اتفاق خوشایندی نیست.

بارسلونا طبیعی است که احساس کند در حقش بی عدالتی شده است. خیلی بعید است که این باشگاه تنها باشگاهی باشد که برای جذب استعدادهای جوان قوانین را دور زده باشد،بخصوص آنکه تیم‌های متمول لیگ برتر انگستان بعضی از بهترین استعدادهای جوانش را از چنگش در آورده‌اند، از آخرین نمونه ها می‌توان به جمله ژوسیمیر کوئینترو (چلسی)، ژولیو پله‌گوئه‌زوئلو (آرسنال) و سرجی کانوس (لیورپول) اشاره کرد.

در دفاع از بارسلونا می ‌توان گفت چهره‌ زشتی که اخیرا از این باشگاه ترسیم شده با واقعیت مطابقت ندارد، نکته ای که میگل کاردینال وزیر ورزش اسپانیا هم در نامه ای سرگشاده به آن اشاره کرده است.

البته رسانه‌های مادرید این خبر را مثل فرصتی که در قرارداد نیمار بدست آوردند برای انتقاد از بارسلونا از دست نخواهند داد.

نخستین واکنش‌های طرفداران خود بارسلونا این بوده که "دیگر بس است"؛ مالک باشگاه ۱۶۰ هزار نفر اعضای آن هستند بنابراین عقیده هواداران اهمیت بسیار دارد.

چه به حق چه نا به حق، بارتومئو مقصر قلمداد خواهد شد و به نظر می‌رسد اندکی پس از ریاست باید این صندلی را به دیگری واگذار کند.

آما آیا رفتن او از ریاست باشگاه، وجهه لطمه دیده بارسلونا را ترمیم خواهد کرد؟
منبع:دانا

حسین بازدید : 0 جمعه 15 فروردین 1393 نظرات (0)

یک سایت ایتالیایی نوشت باشگاه میلان و بارسلونا به دنبال مهاجم ایرانی تیم روبین‌کازان روسیه هستند.
در یک هفته اخیر اخبار زیادی در خصوص حضور سردار آزمون در تیم‌های مطرح اروپایی همچون آرسنال، یوونتوس و میلان به میان آمده که سایت‌های مختلفی از جمله مترو، ایندنپندنت و برخی سایت‌های ایتالیایی از این پیشنهادها خبر داده بودند.

به تازگی نیز سایت ilsussidiario که یک سایت ایتالیایی است، در خصوص سردار آزمون نوشته باشگاه میلان به دنبال این بازیکن است تا بتواند او را جذب کند. در مطلب این سایت آمده است: آزمون، نام جدیدی که آدریانو گالیانی مدیرعامل باشگاه میلان به دنبال جذب او است.
این سایت ایتالیایی در ادامه با اشاره به گزارش‌های سایت‌های انگلیسی آورده که؛ روسونوری سردار آزمون بازیکن جوان و با استعدادی که متولد سال ۱۹۹۵ است را دنبال می‌کند که اکنون در لیگ روسیه و تیم روبین‌کازان بازی می‌کند.
این بازیکن با استعداد تکنیک نابی دارد که ایرانی است. او در خاورمیانه یک ستاره محسوب می‌شود که از کیفیت بالایی برخوردار است.
در ادامه این گزارش آمده است: میلان تنها باشگاهی نیست که به دنبال این بازیکن ۱۹ ساله است و به نظر می‌رسد باشگاه بارسلونا نیز در هفته‌های اخیر بررسی‌های دقیقی روی او انجام داده است. آزمون در لیگ (لیگ روسیه) و لیگ اروپا ۱۱ بازی انجام داده که موفق شده ۲ گل برای تیمش بزند. تیم‌هایی که به دنبال او خواهند آمد فقط به همین جا ختم نمی‌شود و رادارها او را زیر نظر دارند.
هفته گذشته سایت مترو انگلیس از پیشنهاد ۲ میلیون پوندی آرسنال به سردار آزمون و پیشنهاد میلان و یوونتوس خبر داده بود.

حسین بازدید : 0 جمعه 15 فروردین 1393 نظرات (0)

به گفته وکیل آلن هالیلوویچ، با وجود محرومیت بارسلونا از سوی فیفا در خصوص جذب بازیکن، این بازیکن همچنان گزینه مورد نظر کاتالان‌ها به حساب می‌آید. نوجوان اهل کرواسی در ماه مارس و پیش از تصمیم فیفا در خصوص محرومیت بارسلونا از فعالیت در دو بازار نقل و انتقالات آینده، با انتقال به بارسلونا از تیم دیناموزاگرب موافقت کرده است.

به نقل از فارس، فیفا بارسلونا را به دلیل جذب غیرقانونی بازیکن زیر 18 سال محروم کرده است.

ژان لوییس دوپون، مدیر برنامه‌های این بازیکن در گفت‌و‌گو با یک پایگاه رادیویی اسپانیایی اظهار داشت: نمی‌توانم یک ثانیه هم تصور کنم که آلن هالیلوویچ نتواند برای بارسلونا بازی کند. این اقدامات قبل از محرومیت بارسلونا صورت گرفت.

وی ادامه داد: فیفا مشکل را درست شناسایی کرد اما من فکر می‌کنم تلاش می‌کند داروی اشتباهی تجویز کند. تردیدی ندارم که اگر بارسلونا بازیکن یازده ساله‌ای را به خدمت می‌گیرد، توجه لازم را به تحصیل و محیط اجتماعی وی خواهد داشت.

حسین بازدید : 0 جمعه 15 فروردین 1393 نظرات (0)

چهارشنبه هفته گذشته فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) باشگاه بارسلونا را به خاطر جذب بازیکنان کمتر از 18 سال 504 هزار و 700 دلار جریمه کرد، همچنین این باشگاه اسپانیایی را از فعالیت در بازار نقل و انتقالات برای چهارده ماه محروم کرد.

باشگاه بارسلونا به شدت از این حکم فیفا خشمگین است و آن را ظلم آشکار دانست. ماریا پارتومیو، رییس باشگاه بارسلونا در واکنش به این حکم فیفا گفت: چنین محرومیت و جریمه ای یک ظلم آشکار است. اصلا نمی‌توانیم چنین حکمی را بپذیریم. فعالیت بارسلونا در جذب بازیکنان کاملا شفاف و بدون هر گونه تخلفی است. حکم فیفا را اصلا قبول ندارم و درخواست استیناف خواهیم کرد حتی اگر لازم باشد به دادگاه داوری ورزشی مراجعه خواهیم کرد.

او افزود: بارسلونا در فصل جابجایی حداقل به یک دروازبان و یک مدافع جدید نیاز دارد چطور می توانیم دست رو دست بگذاریم و در حالی که تیم به بازیکنان جدیدی نیاز دارد هیچ فعالیتی در فصل جابجایی نداشته باشیم. از این حکم فیفا به شدت عصبانی و خشمگین هستیم و اصلا نمی‌توانیم آن را قبول کنیم.

رییس باشگاه بارسلونا گفت: احساس می‌کنیم که قربانی یک ظلم آشکار هستیم. فیفا می‌خواهد الگویی را که 35 سال است به خوبی فعالیت می کند نابود کند. لاماسیا یک نمونه است و بازیکنان بزرگی چون مسی، ژاوی، اینیستا، پدرو و بوسکتس را معرفی کرده است. چطور ممکن است که این الگو را نابود کرد. این اصلا قابل قبول نیست.

پارتومیو ادامه داد: فیفا به خوبی می داند که فعالیت باشگاه بارسلونا در جذب بازیکنان جوان کاملا قانونی و بدور از هرگونه مشکل است. ما بازیکنان جوان را جذب می کنیم و در لاماسیا آن را آموزش می دهیم، کجای این کار اشکال دارد؟ به هیچ وجه نمی خواهیم الگوی خود را تغییر دهیم و بدون شک به آن ادامه خواهیم داد. الگوی لاماسیا با وجود این حکم ظالمانه فیفا ادامه خواهد یافت.

ماریا پارتومیو که پس از تخلف مالیاتی راسل سکان ریاست آبی-اناریها را برعهده گرفت، در پایان سخنان خود گفت: دستانتان را از لاماسیا دور کنید. این پیامی است که می خواهم آن را به همگان اعلام کنم. تا پایان از الگوی لاماسیا حمایت خواهیم کرد چرا که این الگو تیمی را ساخته است که به بهترین تیم تاریخ فوتبال تبدیل شد.

حسین بازدید : 1 جمعه 15 فروردین 1393 نظرات (0)

شوخی با بارسلونا مقابل مسی

شوخی با بارسلونا مقابل مسی چند بازیکن ملی پوش آرژانتین از جمله مسی با پروازی جداگانه عازم بوينس آیرس شدند و در صفحه اجتماعی رومرو ملی پوش آرژانتین نوشته شده که مسی با خنده و شوخی جواب یکی از مسافران هواپیما که تیم بارسلونا را مسخره می کرد را داد.

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  نظرسنجی
  ایا سایت ما به روز است؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 7
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 14
 • آی پی دیروز : 3
 • بازدید امروز : 1
 • باردید دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 1
 • بازدید ماه : 3
 • بازدید سال : 4
 • بازدید کلی : 75