loading...
بازارپوشاک
داودی بازدید : 4 شنبه 28 دی 1392 نظرات (0)

 

 

چگونه همگام با مُد روز لباس بپوشیم؟
گاهی اوقات این گونه به نظر می آید که مُد از ما گریزان است و فقط مخصوص از ما بهتران است. اما با گام برداشتن در مسیر درست، می توانید اعتماد به نفس خود را بالا ببرید و مد روز باشید.
مرحله ی اول: نظم دادن اساسی

به کمد خود نظم دهید: همه ی لباس های خود را بیرون بیاورید و ببینید که کدام را می خواهید و کدام را نمی خواهید. لباس هایی را که حداقل به مدت یک سال است نپوشیده اید، برایتان تنگ است یا با استایل شما جور در نمی آید، می توانید به دیگران بدهید.
•    اگر یک سال است که یک لباس را نپوشیده اید، دلتان برایش تنگ نخواهد شد. این تفکّر که “یک روز به آن نیاز پیدا خواهم کرد” باعث می شود فکر کنید که هیچ وقت هیچ چیز برای پوشیدن ندارید. کمد خود را تمیز کنید. شاید یک نفر دیگر به مناسب ترین شکل ممکن از این لباس ها استفاده کند.
•    اگر کلّی لباس دارید که اندازه ی شما نیست، همه ی آن ها را نگه ندارید. فقط تعداد کمی را که دوست دارید، نگه دارید و بقیه را رها کنید. یک کمد پُر از لباس های تنگ، همه ی انگیزه ها را از بین خواهد برد.
2. شکل بدن خود را بدانید: شکل بدن خود را بدانید و متناسب با آن لباس بپوشید. بیشتر چیزهای مد روز در دنیا اگر متناسب با شکل بدنتان انتخاب نشوند، ظاهر خوبی نخواهید داشت. این به این معنی نیست که شما خیلی چاق، خیلی لاغر، خیلی کوتاه و یا خیلی بلند هستید. به این معنی است که ممکن است فُرم بدنتان برای یک مدل خاص لباس، مناسب نباشد.
•    از شرّ هر چیزی که اندازه ی شما نیست، خلاص شوید. چون اگر لباسی نتواند ظاهر شما را زیبا نشان دهد، عقل حکم می کند که دیگر آن را نپوشید.
•    هنگام خرید، فُرم بدنتان را در نظر داشته باشید. برای بیشتر خانم ها ایده آل این است که کمر خود را باریک و پاها را بلند نشان دهند. اگر هم دچار مشکل شدید و نتوانستید انتخاب کنید، از فروشنده بخواهید کمکتان کند. این وظیفه ی آن هاست که به مشتریانشان برای داشتن ظاهری زیبا کمک کنند.

 

3. خوب در آینه نگاه کنید: سعی کنید تا می تواید واقع گرایانه خودتان را بررسی کنید. درباره ی فیزیک ظاهری خود چیزهایی را که دوست دارید و چیزهایی را که دوست ندارید، بررسی کنید. چه چیزی را می خواهید تغییر دهید؟ روی چه چیزی می خواهید تأکید کنید؟ رنگ مورد علاقه تان چیست؟
•    قبل از این که به خرید بروید، باید به این سؤالات پاسخ دهید تا بفهمید که چه می خواهید بخرید. اگر پاسخ آن ها را نمی دانید، خرید کردن می تواند خیلی ترسناک باشد.
مرحله ی دوم: مُد خود را پیدا کنید

1. استایل خود را بشناسید: چه چیزی دوست دارید؟ آیا می خواهید آیتم های مد روز را جمع آوری کنید یا ترجیح می دهید که ظاهری کلاسیک داشته باشید؟ آیا نوگرا هستید؟ آیا می خواهید یک حرفه ای باشید؟ مد روز بودن به این معنی نیست که ظاهری خاص داشته باشید. بلکه به معنی پیدا کردن چیزی است که شما با آن راحت هستید.
•    در میان وبسایت ها و کاتالوگ های فروش لباس بگردید. بسیاری از چیزها وجود دارد که برای شما ظاهری فوق العاده می سازد. فقط مهم این است که آن ها را پیدا کنید.
•    در نهایت، لباس هایی که دوستشان دارید و با پوشیدن آن ها احساس خوبی به شما دست می دهد، اعتماد به نفستان را بالا می برند. بیشتر از این که این مسئله به مد روز ربط داشته باشد، به ظاهرتان ربط دارد. البته این دو از هم جدا نیستند.

2. زمینه را در نظر بگیرید: محلی که در آن زندگی می کنید، جایی که می روید و کاری که انجام می دهید، عواملی اساسی در مُد روز لباس پوشیدن هستند. لباسی که مناسب یک جای خاص است، ممکن است مناسب جای دیگر نباشد. مثلاً هیچ کس برای قدم زدن در خیابان ها لباس ورزشی نمی پوشد. باید برای لباس مناسب برای هر موقعیتی خوب فکر کنید.
•    مد در هر جا با جای دیگر متفاوت است. چیزی که در نمایش های مد شهر میلان بسیار محبوب است، ممکن است برای خیابان های شیکاگو مناسب نباشد. به دنبال هر مُدی که هستید، منبع آن را نیز بررسی کنید.
روش شماره ی 3: بگذارید اتفاق بیافتد

1. خرید را شروع کنید: بهترین کار، خرید چیزهای بادوامی است که کلاس خود را در فصول مختلف حفظ کنند. مُد هر روز و به سرعت در حال تغییر است. کمد خود را با لباس هایی که سال دیگر در همین موقع نامناسب هستند، پُر نکنید، چون پشیمان می شوید.
•    در مورد این که چه چیزی با شما می آید، چند چیز مختلف که مورد علاقه تان است خریداری کنید. برای شروع یک پیراهن سفید دکمه دار کلاسیک، یک شلوار جین راسته،یک جفت بوت، یک دامن با کمر تنگ و یک ژاکت بخرید. شما می توانید این لباس ها را با هم ترکیب کنید و یک دوجین تیپ با آن بسازید.

 

2. بیشتر بخرید: حال که چیزهای اساسی را خریدید، وقت تفریح است! کفش ها و زیور آلات زیبا بخرید و به آرایشگاه بروید. اُور کت چرم زشت است؟ ولی یک کیف دستی چرمی با همان استایل فوق العاده خواهد بود.
•    گذشته از همه چیز، عناصر اصلی در جزئیات هستند. وسایل و مدل های مو جزء عناصر اصلی می باشند. پس عکس مدل موی آن فرد معروف را بردارید و به آرایشگاه بروید. شاید در این حین بخواهید به ناخن هایتان نیز رسیدگی کنید.
•    یک مثل معروف است که می گوید: « وسایلتان را بپوشید ولی هنگام بیرون رفتن از خانه یکی را دربیاورید.» حقیقت این است که زیور آلات عالی هستند، ولی یک گردنبند، یک دستبند، یک جفت گوشواره، حلقه، ساعت، عینک دودی و یک کلاه کاموایی کمی زیاد از حد است. با هر استایلی از دو یا سه زیور استفاده کنید.

3. از یک نفر بخواهید با شما به خرید بیاید: همیشه خوب است که یک دوست، دیدی از ظاهرتان به شما بدهد. شخصی با خود همراه سازید که بتواند لباس هایتان را به درستی بررسی کند. چیزی که در آینه می بینیم همیشه آن چیزی نیست که در واقعیت وجود دارد و با ظاهر واقعی ما فرق دارد.
•    استایل دوستتان مخصوص خودش است، نه شما. ولی وقتی از چیزی در شما تعریف می کند که شما آن را نمی بینید، صبر کنید و با دقت بررسی کنید. وقت بگذارید و ببینید که آیا می توانید چیزی را که وی می بینید شما هم ببینید یا خیر؟ شاید بخواهید یک برند و استایل جدید را امتحان کنید.

 

داودی بازدید : 1 شنبه 28 دی 1392 نظرات (0)

 

چگونه لباس بپوشیم تا با هوش و شیک به نظر برسیم ؟

 

 

شما ممکن است فردی باشید که چند سال برای فارغ التحصیل شدن ازدانشگاه وقت گذاشته ، در شرکت و محل کارش از همه باهوش تر بوده و یا در سخنرانی ها از همه بهتر بوده باشد اما اگر شما به لباس پوشیدن خود اهمیت ندهید از آن چیزی که فکرش را می کنید هم احمق تر جلوه خواهید کرد!!!

در این مطلب ،راهنمای کاملا حرفه ای لباسهایی که به شما ظاهری شیک و آراسته می دهند را می بینید ، البته شاید برخی از آنها برای خانم های ایرانی مناسب نباشند اما با ایده گرفتن از آنها می توانید آنها را متناسب با خود تغییر دهید .

چگونه هوشمندانه تر لباس بپوشیم
فکر کنید قرار است برای اولین بار شخصی را ملاقات کنید، احوالپرسی می کنید و خیلی مودبانه با او صحبت می کنید . اما قبل از اتمام جمله شما، طرف مقابل شخصیت شما را از نمای ظاهریتان بررسی کرده است ( از نوک پا تا فرق سر ) و برایش معلوم می شود که شما چقدر باهوش و شیک هستید و همه این تحقیق و تفحص او در عرض 7 ثانیه اتفاق می افتد.
اگر حس می کنید که سلیقه شخصی شما برای پیشرفتتان در کار و یا جلب احترام دیگران کافی نیست زمان آن فرا رسیده که دست به کار شوید.


لباسهای یقه دار

 

یک بلوز با یقه صاف و تروتمیز ، در طول روز به شما ظاهری شیک و آراسته می دهد. شاید به این دلیل باشد که پیراهن های یقه دار مثل یونیفرم های مدرسه و دانشگاه ها حالت دانشجویی دارند. شاید به این دلیل باشد که برای بسیاری افراد این یقه ها نمادی از شیک پوش بودن مردان است .
با الهام از این بلوزهای یقه مردانه لباسهایی برای زنان طراحی می شود ( یقه های شل و پفی ظاهر شما را درهم برهم نشان می دهد ) که می توانید همراه با دامن های تنگ کوتاه و یک کراوات ظریف ست کنید.(مثلا می توانید از مانتوهای یقه مردانه استفاده کنید )


رنگهای خنثی

 

می گویند قرمز رنگ قدرت و شور و اشتیاق و زرد ،رنگ جوانی است ، اما برای شما که می خواهید در نظر دیگران باهوش و قابل احترام به نظر برسید بهتر است از رنگ های خنثی استفاده کنید تا همچنان شایستگی خود را حفظ کنید و مردم به سمت شما جذب شوند. اگر تمایل دارید کمی تنوع در فرم پوشش خود بدهید ، مخلوطی از رنگهای هم خانواده را در لباس خود استفاده کنید. (یعنی رنگ های متضاد را بکار نبرید.)


کت بپوشید

 

اصلا تصادفی نیست که در یونیفرم ارتشی ها یک عدد کت شیک وجود دارد. سرشانه های چهارگوش فرد را قوی و با اقتدار نشان می دهد و همچنین نشان دهده نظم و انضباط فرد در زمان انجام دستورات مافوق می باشد. بهترین قسمت کت های نظامی در این است که نسبت به بقیه لباسهای بیرون شیک تر و جذاب تر هستند. برای اینکه در زمان پوشیدن چنین کت های شیکی حالت جنگی و نظامی نداشته باشید، زیرکت یک تیشرت ابریشمی لطیف به تن کنید و یک شلوار مناسب و یک گردنبند هم انتخاب کنید.

کفش های براق

 

"زنی که نداند چگونه مراقب کفش هایش باشد نمی داندکه چگونه مراقب زندگی اش باشد" بین مردم اینگونه جا افتاده است و یک دلیلی هم دارد که می گوییم " کف پای هر کس پنجره ای به روح او دارد" . گام برداشتن با کفش هایی که به خوبی مراقبت می شوند و برق انداخته می شوند به دنیا ثابت می کند که صاحبش فردی است که به جزئیات بسیار دقیق است و همه ویژگی های لازم برای رییس بودن را داراست.

سبک های کلاسیک

 

به جای اینکه تسلیم مدلهای جدیدی که به سوی شما سرازیر می شوند شوید، به سراغ مدلهای کلاسیک بروید که همیشه جذاب و شیک هستند و از مد نمی روند. برای پیدا کردن چنین مدلهایی می توانید فیلمهای کلاسیک قدیمی( مثلا : صبحانه در خانه تیفانی ) را تماشا کنید و از سبک لباسهای آنها الهام بگیرید. حتما در فیلمهای هالیوودی قدیمی دیده اید که زنان مدیر شیک پوش و ظریف چه مدل لباسهایی استفاده می کردند.

در ضمن یادتان باشد که همیشه لباس هایتان را اتو کنید تا جلوه زیبا و شیکتان را حفظ کنید .

در فصل بهار چگونه خوش تیپ لباس بپوشیم؟

 

 

فصل بهار برای خانم ها فصل خوبی است چون می توانند با تهیه چند شال به رنگ های شاد (که قیمت چندانی هم ندارد) تنوع زیادی در لباس پوشیدن شان به وجود بیاورند.

 

تکناز: بهار با این همه رنگ مهمان طبیعت شده و آن وقت شما غافل از آن همه تنوع و زیبایی، چسبیده اید به همان رنگ های تیره و سرد؟ حالا با تغییر فصل، وقت آن رسیده که شما هم تغییری در ظاهرتان ایجاد کنید.

از قضا فصل بهار بهترین فرصت برای تجربه پوشیدن انواع لباس هایی است که هرگز آن را تجربه نکرده اید. فصل بهار، این فرصت را به شما می دهد که انواع رنگ ها را به مجموعه رنگ لباس هایتان اضافه کنید و با فصل هماهنگ شوید.

 

 برای خوش تیپ شدن شما در فصل بهار، پیشنهادهایی داریم که بد نیست آنها را هم گوشه ذهن تان داشته باشید تا این بهار خوش تیپ تر از پارسال باشید.

در فصل بهار کم کم آدم ها رو می آورند به پوشیدن صندل. معمولا بهتر است صندل را با جوراب نپوشید، اما اگر هم محیط اقتضا نمی کند بدون جوراب در آنجا حاضر شوید بهتر است کفش های کتانی و اسپرت دیگر را برای این فصل انتخاب کنید. بهار فصل خوبی برای پوشیدن کفش های رنگ روشن مثل انواع کفش های ورزشی و اسپرت است. این فرصت را از دست ندهید.

این چند تکه را برای فصل بهار امسال تهیه کنید تا تیپ تان کامل شود: یک شال خنک بهاره برای خانم ها (البته خانم هایی که از مقنعه استفاده می کنند می توانند شال را به عنوان مکمل پوشش شان استفاده کنند)، چند تی شرت ساده به رنگ های مختلف، شلوار کتان روشن، عینک آفتابی استاندارد و کلاه آفتابی بهاره.

زمستانی ها را اخراج کنید

اولین نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که مناسب فصل لباس پوشیدن، از اصول اولیه خوش تیپی است. یعنی اگر یک ماه از آغاز بهار گذشته و شما هنوز چکمه پاشنه کوتاه تان را می پوشید یا اگر هنوز کاپشن و پلیور تن تان می کنید، باید از صف خوش تیپ ها خارج شوید. خوش تیپی حکم می کند که لباس های زمستانی را کنار بگذارید و لباس های بهاره بر تن کنید. قبول داریم که هنوز گاهی شب ها سرد است و باران های بهاری هم گاه و بیگاه فرو می ریزد، اما این به معنی آن نیست که هنوز باید چکمه و کاپشن پوشید! معمولا لباس های بهاره و پاییزه، آستین بلند هستند و کاپشن های بهاره هم گروه خاص لباس های این فصل هستند. بنابراین قبل از هر چیز از لباس های زمستانی تان دل بکنید و آنها را برای سال بعد در کمد بگذارید.

نکته دوم برای پوشاک در بهار توجه به جنس پارچه است. این نکته به مورد قبلی هم بر می گردد یعنی با توجه به آن کمتر امکان دارد لباس فصل دیگری را بپوشید. معمولا پارچه لباس های فصل سرد پشمی است و کلفت تر اما لباس های فصل های خنک تر از جنس الیاف طبیعی و نخی است و تار و پودشان نازک تر است. به این ترتیب یادتان باشد که در فصل بهار باید لباس هایی انتخاب کنید که جنس پارچه شان مناسب فصل باشد. در دل این نکته، نکته دیگری هم نهفته است و آن هم این که هرگز یک لباس با پارچه خنک را با لباسی با پارچه گرم ست نکنید. مثلا شلوار مخمل گرم با پیراهن نازک تابستانی ترکیب مناسبی نیست.

برای این که ناخودآگاه به اشتباه نیفتید یک راه این است که حتما لباس های زمستانه و بهاره را از هم جدا کنید و در کمدهای جدا بگذارید تا مبادا یک روز از فرط عجله پیراهن پشمی را با شلوار کتان نازک بپوشید!

نه تنگ نه گشاد

لباس به اندازه تن خودتان بپوشید. سایز نبودن لباس یکی از نشانه های بدتیپی است. حتی اگر از سایز خودتان مطمئن هستید، باز هم شلوارهایتان را پیش از خرید یک بار پرو کنید. سایز لباس ها با مارک های متفاوت ،مختلف است.

همیشه این قوانین را نیز به خاطر داشته باشید: شلوارهای ارتشی و پارچه ای باید تا بالای پاشنه کفش شما بیایند. شلوارهای جین می توانند تا انتهای پاشنه کفش نیز کشیده شود.

زمانی که راه می روید شلوار شما نباید آنقدر کوتاه باشد که جوراب هایتان از زیر آن معلوم شود. زمانی که می نشینید شلوار شما نباید بیش از چند سانت به بالای جوراب تان رود.

بهار فصل تی شرت هم هست و بهترین گزینه برای روزهای آفتابی به حساب می آید. فقط دقت کنید که اگر تی شرت تان خیلی بلند است نباید آن را داخل شلوار خود کنید. تی شرت باید کمی پایین تر از دور کمر شما قرار بگیرد. هر چیزی که از این مقدار پایین تر باشد بلند است و اگر بالاتر بایستد برایتان کوتاه است.

فصل نو تیپ نو

تنوع باید یکی از ویژگی های تیپ شما در فصل بهار باشد. اگر تابه حال در لباس پوشیدن تان خیلی دنبال تنوع نبوده اید، امسال این فرصت را از دست ندهید. مثلا اگر فکر می کنید فقط یک رنگ و مدل تی شرت به شما می آید و دست از تی شرت یا یک رنگ خاص برنمی دارید یا فکر می کنید اگر تیپ اسپرت بزنید اطرافیان که عمری شما را با تیپ رسمی دیده اند به شما با تعجب نگاه خواهند کرد، از این فکر دست بردارید و قالب های قدیمی را بشکنید.

مدل ها و رنگ های دیگر را تجربه کنید؛ شاید بیشتر به شما بیایند. اگر همیشه از یک مغازه خرید می کنید، شجاعت به خرج دهید و این بار برای خرید لباس به فروشگاه های دیگر سری بزنید. به طرز لباس پوشیدن روز در خیابان، محل کار، مجلات یا تلویزیون دقت کنید و ایده های جدیدی برای لباس پوشیدن بگیرید.

در عین حال، به پوشیدن رنگ هایی که بهتان نمی آید اصرار نداشته باشید. رنگ سال بنفش است؟ مشکی است؟ زرد است؟ اصرار دارید حتی اگر این رنگ ها به پوست تان نمی آیند آنها را بپوشید؟ بهترین رنگ لباس رنگی است که با رنگ پوست شما مکمل باشد.

اگر شما لباسی به رنگی که با پوست تان هماهنگی ندارد بپوشید، ممکن است چین و چروک ها و خط و خطوط چهره تان بیشتر به چشم بیایند یا رنگ پوست تان را زرد و مرده نشان دهند. لباس هایتان را در رنگ هایی انتخاب کنید که در آن با طروات و سالم به نظر برسید. طراوت حرف اول را در فصل بهار می زند.

رنگی شوید

بهار فصل رنگ هاست و پوشیدن لباس های رنگی در این فصل حال و هوای خود و اطرافیان تان را واقعا عوض می کند. در این فصل پوشیدن رنگ های سبز، زرد، نارنجی و... بهتر از هر فصل دیگری است. در عین حال بهتر است تا حد امکان از پوشیدن لباس هایی با رنگ سرد و خنثی خودداری کنید تا دچار کسالت نشوید. استفاده از رنگ های زیاد باعث می شود که توجه دیگران نسبت به شما جلب شود، البته نه توجهی که زننده باشد. بنابراین سعی کنید در لباس هایتان بیش از سه رنگ استفاده نکنید و تا آنجا که می توانید پوشش خود را ساده نگه دارید.

برای استفاده بهتر از رنگ ها، سعی کنید از مکمل های رنگی استفاده کنید، یعنی رنگ هایی که متضاد یکدیگر هستند تکمیل کننده هم نیز باشند (مثلا بنفش و زرد یا آبی و نارنجی). رنگ هایی که به هم نزدیک هستند به نام رنگ های هم خانواده شناخته می شوند (مثل زرد و نارنجی). زمانی که می خواهید لباس بپوشید باید سعی کنید که از رنگ های متضاد یا رنگ های هم خانواده استفاده کنید.

 

 

یادتان باشد اگر لباس هایتان روشن هستند باید کفش هایتان نیز روشن باشد ولی اگر لباس های تیره تن می کنید کفش شما نیز باید تیره باشد.

برای ست کردن رنگ و طرح پارچه بایــد از لباس هایـی استفاده کنید که بیش از ۳ طرح نداشته باشد. بهتر است لباس شما دارای یک یا دو طرح متنوع تک رنگ باشد. البته پیشنهاد ما این است که از لباس هایی استفاده کنید که تنها دارای یک طرح معین باشند (مثلا دارای گل های ساده سفیدرنگ باشند یا پشت آنها مارک کوچکی باشد.)

فصل بهار برای خانم ها فصل خوبی است چون می توانند با تهیه چند شال به رنگ های شاد (که قیمت چندانی هم ندارد) تنوع زیادی در لباس پوشیدن شان به وجود بیاورند.

 

www.بازارپوشاک.com

داودی بازدید : 1 شنبه 28 دی 1392 نظرات (0)

می خواهم بلندتر به نظر برسم؛ چطور لباس بپوشم؟

 

شما با پوشیدن کفش های پاشنه بلند می توانید تنها چندین سانتی متر به قد خود بیفزایید. درست است که آنها بسیار عالی هستند و شما را بلندتر نشان می دهند، اما قطعا پای شما را اذیت می کنند و...

 

شما با پوشیدن کفش های پاشنه بلند می توانید تنها چندین سانتی متر به قد خود بیفزایید. درست است که آنها بسیار عالی هستند و شما را بلندتر نشان می دهند، اما قطعا پای شما را اذیت می کنند و به آن آسیب می رسانند. پس اگر می خواهید که بلندتر به نظر برسید، به این نکات توجه کنید:


شلوار:
یافتن شلوارهایی که شما را بلندتر نشان می دهد، خیلی ساده است.

شلوارهای پاچه گشاد و بلند باعث می شود تا بلندتر به نظر برسید. راه راه های باریک روی پارچه، چین یا خط اتوی جلوی شلوار نیز تاثیر بسیار خوبی دارد.


دامن :
دامن های کوتاه باعث می شود که هر زنی بلندتر به نظر برسد.

حتما لازم نیست که دامن های بسیار کوتاه و مینی بپوشید، یک دامن با قدی درست روي زانو بسیار عالی است. اگر شما کوتاه قد هستید، پوشیدن دامن های بلندتر باعث می شود که کوتاهتر به نظر برسید، مثل اینکه درون یک چاله ایستاده اید!

پیراهن:
پیراهن هایی که کمر آنها بالاتر است (Empire-waist) و بالاتنه خیلی کوتاهی دارند، باعث می شود که پایین تنه شما بلندتر به نظر برسد. این مدل پیراهن نیز اگر تا بالای زانو باشد، تاثیرخیلی بهتری دارد.

 

پلوور و پوشش بالا تنه:
یقه های هفت با راه یا نوار عمودی، نیم تنه بالایی شما را بلندتر نشان می دهد. پلوورهای بلند و تنگ نیز موجب می شود تا بلندتر به نظر بیایید.

 

www.بازارپوشاک.com

داودی بازدید : 3 شنبه 28 دی 1392 نظرات (0)

 

Description: آموزش لباس پوشیدن: چگونه لباس بپوشیم؟

لباس پوشیدن و دنیای مد هم برای خودش قوانینی دارد. برای مثال شما باید لباسی بپوشید که ایرادهای اندام تان را بگیرد و به زیبایی تان بیفزاید. در این مقاله ما ۷ موردی که باید در مورد نحوه لباس پوشیدن انجام دهید و همچنین آنهایی را که نباید در موردشان فکر هم بکنید برای تان توضیح می دهیم:

 


بایدها:
۱- قانون طلایی من پیدا کردن لباس هایی است که خوبی اندام شما را در بربگیرد.می توانید از یک خیاط کمک بگیرید. مخصوصا مردان توجه داشته باشند که به هیچ وجه لباس گشاد به تن نکنند و زنان نیز از لباس های خیلی تنگ و سایز کوچک استفاده نکنند.
۲- قبل از اینکه خرید فصل را آغاز کنید قرار را بر این بگذارید که همه چیز را دقیقا سایز اندام تان بخرید.
۳- رنگ هایی را انتخاب کنید که به رنگ موی شما بیاید ، یا به رنگ پوست تان یا حتی به رنگ چشمان تان؛ از آنها به عنوان رنگ اصلی انتخاب کنید و سپس بقیه لباس ها را با آن ست کنید.
۴- انتخاب های خود را به حداکثر سه رنگ محدود کنید. مخصوصا ترکیب سفید و مشکی بسیار شیک و زیباست.
۵- روش های قدیمی ست کردن لباس را کنار بگذارید. قوانین مد سال به سال تغییر می کنند.
۶- مجلات مد را به دقت تماشا کنید و از یکی از آنها الهام بگیرید. با استفاده از مجلات ، سایت های مد و شبکه های مد براحتی می توانید سلیقه خود را مطابق روز کنید.
۷- یک آینه قدی در فروشگاه پیدا کنید و ببینید کدام لباس به شما می آید. لباس را از جلو و پشت وارسی کنید. اغلب مردم فراموش میکنند که وقتی در مقابل آینه ایستاده اند پشت و جلوی لباس شان را وارسی کنند.

نباید ها:
۱- حتما مطابق مد نباید لباس بپوشید. به یاد داشته باشید آن لباسی را انتخاب کنید که به شما می آید حتی اگر مد نباشد.آن لباسی که به تن مدل لباس زیباست لازم نیست برای همه زیبا باشد هرکس باید مطابق سلیقه و ظاهر خود لباس انتخاب کند.
۲- ترسی از انتخاب رنگ های قدیمی نداشته باشید . می توانید این قانون مد را نادیده بگیرید. هر رنگی به شما می آید را می توانید انتخاب کنید.
۳- سرتا پا مشکی نپوشید. این مدی است که دیگر بسیار بی روح و افسرده کننده است. رنگ مشکی را از صورت تان دور کنید . مشکی صورت شما را گرفته و ناراحت نشان خواهد داد.
۴- در موقع انتخاب لباس همواره به این فکر نکنید که جنس مخالف در مورد شما چه فکری خواهد کرد. مهم این است که لباس به شما بیاید و خودتان آن را دوست داشته باشید.
۵- لباس های خیلی تنگ نپوشید. مخصوصا شلوارهای خیلی تنگ.شما باید کاملا خودتان را بپوشانید نه اینکه لباس هایی بپوشید که تمام اندام تان را به نمایش بگذارد.
۶- به هیچ وجه لباس های تابستانی را در زمستان استفاده نکنید. هر کدام از آنها را به موقع و در زمان خود استفاده کنید.
۷- به لغت ” راحتی و امنیت” نچسبید. شجاع باشید، فکر خریدهای قبلی را از سرتان بیرون کنید.

 

www.بازارپوشاک.com

داودی بازدید : 2 شنبه 28 دی 1392 نظرات (0)

برای مراسم های رسمی چه لباسی بپوشیم

1 - از آن جایی که این نوع مراسم بسیار رسمی هستند انتخاب نوع پارچه اهمیت بسیاری دارد. استفاده از پارچه های مخمل ، پشمی و هر نوع پارچه ضخیم ممنوع بوده و بهترین لباس یک پیراهن لخت ، خنک و بلند تا نوک پا می باشد .
2 - استفاده از هر گونه لوازم آرایشی و یا تزیینی پر زرق و برق ممنوع می باشد . تیپ شما باید از لحاظ زیبایی شناسی منطقی باشد .

3 - یک پیرهن ساتن مشکی بلند با گوشواره های میخی الماس نشان خیلی زیباست اما در عین حال خیلی غلو آمیز است . سعی کنید خود واقعی تان را حفظ نمایید.
برای مراسم های خودمانی چه لباسی بپوشیم یک مراسم کوچک و خودمانی را می بایست به عنوان یک حق انحصاری در نظر گرفت . پس حواستان به لباسی که می پوشید باشد .
1 - در وهله اول اگر مهمانان عروسی حضور دارند بررسی کنید ببینید آنها چه پوشیده اند . شما نمی خواهید هیچ چیزتان شبیه بقیه باشد .
2 - ساده و شیک بمانید . این گونه مهمانی ها زمان مناسبی برای ریسکهای نامعقول نیست . بهترین لباس برای این نوع مهمانی ها لباسهای طرحدار می باشد . لباسهای توری ( البته از نوع تور لباس عروس نباشد ) هم انتخاب بسیار خوبی هستند .

 

3 - اگر چه رنگهای روشن و ملایم  مد روز  هستند اما رنگ آبی تیره یک تن رنگ زیبا و کلاسیک برای چنین مهمانی هاست .
4 - کفشهای پشت بند دار و جلو باز تیره رنگ کاملا ً مکمل این تیپ می باشد و گوشواره های میخی ساده و رنگارنگ به طرز کاملا ً زیبایی آن را کامل می کند .

www.بازارپوشاک.com

داودی بازدید : 2 شنبه 28 دی 1392 نظرات (0)

برای مراسم عروسی چگونه لباس بپوشیم؟

روزگارنو: کارت دعوت های مراسم عروسی را دور خودتان پخش کرده اید و درب کمدتان را باز کرده و خیره خیره به لباسهای داخل کمد نگاه می کنید و از خودتان می پرسید کدام لباس را می توانید بپوشید . در داخل کمد لباس رسمی که در عروسی بهترین دوستتان پوشیده اید ، لباسی که در مراسم مهمانی همکارتان بر تن کرده بودید و لباسی که در جشن های خودمانی فامیلی بر تن کرده اید به چشم می خورند . همه این لباسها کافیست تا بتوانید تیپی روی مد بزنید . کارسناس مد به نام لیسی پول lacy oool به ما نشان می دهد که برای مراسم هایی مختلف چه نوع لباسی را بپوشیم :

برای مراسم هایی که در  روز  برگزار می شوند چه نوع لباسی را بپوشیم ؟ این نوع مراسم که در  روز  برگزار می شوند تحت تاثیر آب و هوا هستند و محل برگزاری مراسم چندان اهمیتی ندارد بلکه نوع پارچه و اندازه لباس اهمیت ویژه ای دارد .

1 - به دنبال پیراهنهای کوتاه تر که از پارچه های نخی و حریر دوخته شده اند باشید .
2 - قسمت یقه را باز نگه دارید ، بهتر است که لباستان بصورت بندی باشد .
3 - در صورت استفاده از لباسهای بدون بند استفاده می کنید موهایتان را باز بگذارید و روی شانه هایتان بریزید . در صورتی که موهایتان را جمع کنید شاید خیلی جالب نباشد و حالت اغراق آمیزی پیدا کند .
4 - استفاده از طرحهایی با رنگ روشن بسیار خوب است . در صورتی که جز آن دسته افرادی هستید که بسیار عرق می کنند رد عرق بر روی لباستان کمتر نمایان خواهد شد .
5 - دیگر لوازمتان را ساده انتخاب کنید و از پوشیدن پیراهنهای با زرق و برق فراوان خوداری نمایید چرا که این نوع پیراهنها برای قرار ملاقات با دیگر افراد مهم زندگیتان به صرف نهار بهتر است.
6 - از گوشوارهای ساده ، یک دستبند و یک جفت کفش پاشنه بلند که پاشنه هایش یکسره باشد استفاده نمایید ( کفشهای با پاشنه بلند یکسره به این دلیل پیشنهاد می گردد که در صورت برگزاری مراسم در باغ ، در علف فرو نخواهید رفت )
لباسهای مناسب برای مراسم عروسی که در شب برگزار می شود : این گونه مراسم راهی بسیار جالب برای امتحان مدهای مختلف می باشد . در صورتی که موهایتان را خوب درست نکرده باشید هوای گرم باعث بدتر شدن اوضاع و آبروریزی می گردند پس اول تصمیم بگیرید با موهای بلندتان می خواهید چه کنید سپس آن را باز کنید .
1 - اگر موهایتان کوتاه و یکوری می باشد برای جلب توجهات به سمت صورتتان از گوشواره های بلند چند طبقه زیبا استفاده نمایید .

2 - در مورد رنگ لباس با توجه به اینکه مراسم در شب می باشد استفاده از رنگهای تیره قابل قبول است اما رنگمایه های روشن جلوه مهیج و شادتری خواهند داشت .
3 -
اگر پوست تان را برنزه کرده اید رنگهای مناسب، رنگ صورتی مرجانی و فیروزه ای می باشد . این رنگ ها پوست برنزه را بهتر نشان می دهد .
4 -
با توجه به زمان برگزاری مراسم برای مراسم های عروسی در شب هم استفاده از لباس های کوتاهتر توصیه می گردد ، پس بنابراین پایین دامن را کمی بالا بیاورید .
5 -
لباسهایی که از رنگهای گرم هستند با جواهرات بهتر ست می گردند .

www.بازارپوشاک.com

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 6
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 0
 • آی پی دیروز : 11
 • بازدید امروز : 1
 • باردید دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 1
 • بازدید ماه : 19
 • بازدید سال : 25
 • بازدید کلی : 38