loading...
مرکز دیجیتال خانه چاپ و طرح فانوس خیال
amir sa بازدید : 232 دوشنبه 29 اردیبهشت 1393 نظرات (2)


آلودگی های خطرناک در استخرها

 

پزشکان هشدار دادند ضدعفونی کردن استخرها با کلر به معنی پاک شدن کامل آب استخر نیست و به همین دلیل افراد باید مراقب باشند آب وارد دهانشان نشود.

به گزارش ایسنا، بلعیدن اتفاقی آب استخر که حاوی انواع باکتری‌ها و انگل‌ها است خطر ابتلا به بیماری‌های ناشی از آب آلوده را تشدید می‌کند. همچنین آب موجود در دریاچه‌ها و رودخانه‌ها هم به دلیل آنکه حیوانات از آن تغذیه کرده یا آن را آلوده می‌کنند، بیماری‌زاست.

علاوه بر این مرکز کنترل و پیشگیری امراض آمریکا نسبت به وجود نوعی ارگانیسم خطرناک موسوم به «نگلریا» هشدار دادند که یک آمیب خورنده مغز است و در آبگیرهای آب تازه زندگی می‌کند. پریدن به داخل آب‌های آلوده به نگلریا موجب می‌شود آمیب وارد بینی شود و به مغز راه پیدا کند و نوعی عفونت مغزی به وجود آورد که قابل درمان نیست و می‌تواند مرگبار نیز باشد.

به نقل از مدیکال دیلی، پزشکان همچنین به دلیل شیوع بیماری‌های اسهال ناشی از آب‌های آلوده به افراد توصیه می‌کنند پیش از شنا کردن بدن خود را با آب و صابون شست و شو دهند.

 

لینک مطلب

amir sa بازدید : 130 شنبه 13 اردیبهشت 1393 نظرات (0)

 

جنجال کارت پایان خدمت جعلی

 

فولاد قهرمان باقی می ماند ؟

 

قهرمانی فولاد در لیگ سیزدهم، افزون بر ‌‌همراه داشتن خوشحالی خوزستانی‌ها، شادی علاقه‌مندان فوتبال ایرانی را که از فضای کاذب فوتبال ایران در سال‌های اخیر شاکی بودند، نیز به ‌همراه داشت؛ تیمی که به دور از حاشیه و جنجال با یک سیستم درست و سرمایه‌گذاری روی فوتبال پایه پس از چند سال به حق خود در فوتبال ایران رسید؛ اما گویا حاشیه‌ها کمی دیر به این تیم رسیدند.

در حالی که تب فوتبال باشگاهی در ایران فروکش کرده و نه ‌تنها قهرمان لیگ سیزدهم ـ که تکلیف آخرین تیم لیگ چهاردهم هم مشخص شده است ـ از لابلای یک پرونده جنایی اسنادی کشف شده که به رغم تمایل فدراسیون فوتبال مبنی بر رسانه‌ای شدن آن در کمتر از ۴۸ ساعت، سر از رسانه‌ها درآورده است و هم‌اکنون مدعیانی پیدا کرده که می‌خواهند جام قهرمانی لیگ سیزدهم را جابجا کنند.

بنا بر این گزارش، چندی پیش در اهواز یک باند جعل سند متلاشی شد‌ که در میان اسناد آنها، چند‌ سند مربوط به بازیکنان تیم فولاد اهواز هم پیدا شد؛ گویا عده‌ای با جعل اسناد مربوط به سابقه ایثارگری پدرومادرشان، ‌کارت پایان خدمت گرفته بودند و ‌نامشان در میان این اسناد دیده می‌شود.

هرچند فدراسیون فوتبال می‌خواست این پرونده بی‌سروصدا بررسی شود و رئیس حراست فدراسیون فوتبال مسئول پیگیری آن بود، با انتشار خبر در رسانه‌های گروهی، هم‌اکنون پرسپولیسی‌ها از پیگیری ماجرا و احقاق حقوق تیم خود می‌گویند.

این گزارش می‌افزاید، سرخ‌های پایتخت که در فصل گذشته، نائب قهرمان لیگ شده‌اند، اکنون نیز ‌صاحب هیأت مدیره جدید شده از پیگیری حقوق تیمشان سخن می‌گویند.

در این باره،" علیرضا رحیمی،" مدیرعامل جدید این تیم، از مطرح کردن این موضوع در جلسه امروز هیأت مدیره‌ می‌گوید و حمید استیلی با‌ ‌احترام به تیم فولاد از پیگیری حقوق تیمش سخن به میان می‌آورد؛ اما اینکه پیگیری حقوقی این ماجرا تا چه میزان می‌تواند در تغییر قهرمان لیگ مؤثر باشد یا خیر، پرسشی است که هنوز کسی به آن پاسخ نداده است.

نائب رئیس فدراسیون فوتبال که از رسانه‌ای شدن این خبر چندان خوشحال نبود، پیگیری این ماجرا را در حیطه وظایف فدراسیون فوتبال نداست و گفت: ‌اینکه گواهی‌های پدران بازیکنان قانونی بوده یا خیر و یا اصلا سابقه جبهه به میزان مقرر در قانون بوده یا خیر، موضوعی نیست که فدراسیون فوتبال بتواند به آن رسیدگی کند. اگر این امر‌ رخ داده باشد، ‌جرم است که رسیدگی به جرایم در صلاحیت دادسراهای عمومی یا نظامی است. اگر آن‌ها تأیید کنند که چنین اتفاقی رخ داده، کسانی که از این جرم در فوتبال متضرر شده‌اند، می‌توانند رأی مراجع قضایی را به عنوان دلیل و مدرک به ارکان قضایی فدراسیون تحویل دهند تا بنا بر مقررات به آن رسیدگی شود».

بر پایه ماده ۳۶ آیین‌‌نامه انضباطی فدراسیون، وجود بازیکن مشمول در ترکیب تیم‌ها به عنوان مصادیق بازیکن غیر‌مجاز تلقی شده و بازی‌هایی که با حضور این نفرات باشد، سه بر صفر به سود رقبا می‌شود؛ اما اینکه این ماجرا درست است یا خیر، هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و دادسرای نظامی اهواز در حال بررسی ماجراست.

گفتنی است، از آنجا‌ که علاوه بر چند بازیکن تیم فولاد، نام یکی از بازیکنان تیم پیکان هم در میان اوراق این پرونده دیده‌ می‌شود، موجب شده تا علاوه بر پرسپولیسی‌ها، مسئولان باشگاه فجر هم پیگیر این ماجرا باشند؛ در واقع اخبار درگوشی از راهروهای فدراسیون می‌گوید که پیگیری این ماجرا نخستین بار توسط باشگاه فجرسپاسی صورت گرفته که آخر این هفته دستش از لیگ برتر کوتاه مانده بود و حالا به دنبال راهکاری برای ماندن در لیگ است. اما ماجرا وقتی جنجالی‌تر شد که پرسپولیس هم مدعی قهرمانی  لیگ برتر شد.

اما در مجموع اینکه آیا این مسأله موجب تغییر عنوان قهرمان فوتبال ایران بشود یا خیر، هنوز نا‌معلوم است، چه اینکه علاوه بر اینکه باید اثبات شود‌ این بازیکنان واقعا تخلف کرده‌اند، این موضوع هم باید اثبات شود که باشگاه فولاد خوزستان هم در جریان این تخلف بوده یا خیر؛ بنا‌براین، به ‌رغم رایزنی‌های گسترده تیم‌هایی که به دنبال به نتیجه رساندن این پرونده هستند، گویا ‌زور آنها چندان به اثبات ادعایشان نرسد.

دخیل بودن پرسپولیسی‌ها در این ماجرا که حالا ادعای قهرمانی در لیگ سیزدهم را دارند و پیگیری‌های هیأت مدیره در کنار شخص علی دایی ـ که گویا در یکی دو روز گذشته با یکی از مقامات بلندپایه نظامی برای پیگیری این پرونده مذاکره داشته ـ شاید در روزهای آینده، اخبار جنجالی بیشتری ‌پیرامون این پرونده ایجاد کند.
amir sa بازدید : 126 شنبه 13 اردیبهشت 1393 نظرات (0)

 

حتی یک بند از عملیات بانکداری بدون ربا انجام نمی شود

 

مشاور معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با اعلام تدوین برنامه ششم توسعه در دولت گفت: با وجود اینکه 7 بانک از 11 بانک دولتی، خصوصی شده اند، اما این بانک‌ها شرایط بسیار نامناسبی ایجاد کرده اند.
به گزارش مهر "سیدکاظم دلخوش "عصر امروز در مراسم افتتاح دهمین نمایشگاه عمران و ساختمان کیش با بیان اینکه شرایط اقتصاد دیگر به عقب بر نمی گردد، گفت: با وجود اصل 44 اما بیش از 70 درصد اقتصاد در اختیار دولت است.
مشاور معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با تاکید بر اینکه طبق قانون" اصل 44 "سهم بخش های تعاون و خصوصی در اقتصاد مشخص شده است اظهار داشت: در مورد تعاونی ها یک مورد بعد این است که در مواردی به جای پیگیری حقوق خود به شعار رو می آوریم.
دلخوش با بیان اینکه 7 بانک از 11 بانک  دولتی کشور را خصوصی کردیم افزود: اما متاسفانه امروز بانکهای خصوصی شرایط دشواری را برای مردم بوجود آورده اند.
وی خاطرنشان کرد: در مورد "هدفمندی یارانه ها "که مورد تایید همه فعالان اقتصادی کشور است برخی کاستی ها وجود دارد و متاسفانه بخش هایی از آن به اجرا در نیامد با این حال در مصرف انرژی صرفه جویی هایی حاصل شد.
دلخوش یک بخش از مشکلات کشور را مسائل مدیریتی دانست و خاطرنشان کرد: متاسفانه سیستم بانکی کشور اسلامی نیست و دریافت سود مرکب خلاف شرع است و اینکه بانکها بخواهند تولید کنندگان را سرگردان کنند نیز تخلف محسوب می شود.
مشاور معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور  تصریح کرد: حتی یک بند از عملیات بانکی بدون ربا امروز اجرا نمی شود. در حال حاضر قانون برنامه ششم توسعه در دولت در دست تدوین و طراحی است.
amir sa بازدید : 137 شنبه 13 اردیبهشت 1393 نظرات (0)

 

زمان واریز یارانه مرحله دوم و سبد کالا

 

نوبخت گفت: در سال ۹۳ سبد کالا به شکل طرح "تامین امنیت غذایی" مردم تعریف شده است.
محمد باقر نوبخت در جمع خبرنگاران، با اشاره به فراهم بودن زمینه ثبت‌نام برای متقاضیان دریافت یارانه حتی در روستاهای کشور، اظهار کرد: اینکه گفته می‌شود عده‌ای نتوانستند برای دریافت یارانه‌ها ثبت‌نام کنند صحت ندارد زیرا در روستاها به غیر از مراکز پیشخوان دولت، اطلاعات برخی افراد به شکل دستی دریافت و وارد سایت شد.
به گزارش تسنیم؛ وی با بیان اینکه در زمان ثبت نام از متقاضیان دریافت یارانه همه مردم امکان ثبت‌نام داشتند، گفت: گزارشی از عدم موفقیت مردم برای ثبت‎نام دریافت نشده و حتی به مدت دو روز نیز فرایند ثبت نام برای افراد جامانده تمدید شد.
سبد کالا در بین واجدان شرایط توزیع می‌شود
معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با اشاره به اینکه امسال نیز سبد کالا در بین واجدان شرایط توزیع می‌شود، گفت: در سال ۹۳ سبد کالا به شکل طرح تامین امنیت غذایی مردم تعریف شده است.
نوبخت تصریح کرد: اینکه چه افرادی در این طرح واجد دریافت سبد کالا می‌باشند، تعریف خواهد شد و زمان آن نیز بعد از "اردیبهشت ماه "مشخص می‌شود.
وی گفت: برای جبران خسارات ناشی از زلزله و یا سایر حوادث طبیعی، دو منبع مالی شامل اعتبارات دولتی و تسهیلات بانکی وجود دارد.
تسهیلات پرداختی برای زلزله به مردم باید به سیستم بانکی برگردانده شود
معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با اشاره به اینکه منابع بانکی وجوه امانتی مردم نزد بانک‌ها است، افزود: طبق قانون پول مردم باید به بانک‌ها بازگردد، در نتیجه تسهیلات پرداختی برای زلزله نیز باید به سیستم بانکی برگردانده شود.
وی با بیان اینکه اگر بدهی‌ها به مردم بخشیده شوند بانک‌ها دیگر نمی‌توانند منابع خود را به متقاضیان جدید تخصیص دهند، بیان کرد:در نتیجه با توجه به وقوع زلزله‌های پی در پی در کشور راهی جز برگشت منابع به بانک‌ها وجود ندارد.
نوبخت اظهار کرد: برای متوفیان زلزله نیز برخی تسهیلات را دولت می‌پردازد، زیرا قابل دریافت نیستند و باید دولت آنها را به بانک‌ها بازگرداند.
وی خاطرنشان کرد: تکلیف متوفیان زلزله را قانون مشخص کرده، اما بقیه مردم باید تسهیلات خود را به بانک برگشت دهند.
آخرین وضعیت استخدامی‌های به‌کار گرفته نشده در دستگاه‌های دولتی
معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با اشاره به آخرین وضعیت استخدامی‌های بکار نگرفته شده در دستگاه‌های دولتی نیز گفت: در حال حاضر منابعی برای این قبیل استخدام‌ها و تغییر وضعیت آنها وجود ندارد، زیرا حقوق این افراد باید از محل صرفه جویی دستگاه‌هایی که نیاز به جذب نیرو دارند، تامین شود.
نوبخت افزود: شرط به‌کارگیری اینگونه نیروها این است که دستگاه‌ها بتوانند حقوق آن‌ها را در پایان هرماه بپردازند.
وی درباره جایگزینی کارت اعتباری انرژی به جای بخشی از منابع یارانه‌ها گفت: در حال حاضر طبق روال گذشته منابع یارانه‌ها در بین مردم تقسیم می‌شود.
یارانه‌ مرحله دوم هدفمندی اواخر اردیبهشت ماه واریز می‌شود
معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور بیان کرد: اواخر اردیبهشت‌ماه یارانه افرادی که در مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها ثبت نام کرده‌اند، به حساب‌هایشان واریز می‌شود.
نوبخت خاطرنشان کرد: بخش دیگر یارانه‌ها نیز صرف هزینه‌های درمانی می‌شود و فعلا این دو راه برای استفاده از منابع یارانه‌ها وجود دارد و هر شکل دیگری اجرا شود، از طریق دولت اطلاع رسانی می‎‌شود.
amir sa بازدید : 293 سه شنبه 09 اردیبهشت 1393 نظرات (0)

 

در برنامه " 90 " دیشب گذشت

کی روش : سه هفته با یک دست گرمکن تمرین می کنیم !

 

بیش از چهل روز مانده به جام‌جهانی و با پایان لیگ، عادل فردوسی‌پور و برنامه نود همچنان حوالی ساعت ۲۲:‌۳۰ شب‌های دوشنبه، فرصت چندساعته‌ای از آنتن شبکه سه را از آن خود ‌می‌‌کنند. چرا؟ چون فوتبال ایران در روزهایی که حتی هیچ باز‌ی هم در جریان نباشد، به ‌اندازه یک برنامه چهارساعته سوژه دارد.

پرسش پیامکی این هفته نود به این اختصاص داشت که آیا مردم از تیم ملی «توقع صعود» از گروه خود در جام‌جهانی را دارند یا خیر؟ پرسشی که در پایان برنامه با نظر موافق شصت و چند درصدی مردم روبه‌رو شد که تیم ملی باید از گروه خود صعود کند و این کار کارلوس‌کی‌روش و شاگردانش را سخت می‌کند.

پس از پخش گزارش کاملی از اردو‌ آفریقای جنوبی‌ تیم ملی و دو بازی تدارکاتی این اردو، عادل فردوسی‌پور با کارلوس‌ کی‌روش در ژوهانسبورگ ارتباط تصویری برقرار کرد و سرمربی تیم ملی که بسیار روشن بود از از وضعیت تیمش و اردو چندان راضی نیست، با چهره‌ای عبوس با مردم سخن گفت. گفت‌وگوی او و عادل فردوسی‌پور از تصمیم دو باشگاه استقلال و سپاهان تا وضعیت تدار‌کات تیم ملی همه چیز را در برگرفت.

* عادل پرسش‌هایش را از کی‌روش با این عبارت آغاز کرد که «اردو‌ آفریقای جنوبی چطور است؟»

با توجه به اینکه بازیکنان محدودی داشتیم، مهم‌ترین نکته‌ای که می‌توانم بگویم تعهد خوب بازیکنان در این اردو است. به صورت عمومی، با توجه به اهدافی که در نظر داشتیم، شکست بزرگی خوردیم و تأثیرات آن را در جام جهانی خواهیم دید. شما می‌توانید اردویی بدون هتل برگزار کنید ولی بدون بازیکن به هیچ وجه نمی‌توانید‌. این برنامه‌ای بود که من از یک سال پیش تدوین کرده بودم که بتوانیم این اردو را برگزار کنیم.

* اگر این اردو چهار، پنج روز دیر‌تر برگزار می‌شد، بازیکنان سپاهان و استقلال هم می‌آمدند. شما با باشگاه‌ها هماهنگ کرده بودید که بازیکنانشان را بدهند؟

همه این مطالب و برنامه‌ها از بیش از یک سال قبل برنامه‌ریزی شده بود و این تنها یکی از گزینه‌هایی بود که پیش روی داشتیم. شخص بنده این تصمیم را نگرفتم. این تصمیمی بود که گرفته شد. سؤال اینجا راجع به این نیست که اردو را چهار پنج روز دیر‌تر برگزار کنیم یا خیر،‌ اهدافی بود که در ذهن داشتیم و همگان آگاه بودند. اگر صحبتی از این چهار، پنج روز به میان بیاید، واقعا غیر منطقی ‌و نشان‌دهنده تجربه کم است.

هفته آینده بازیکنان فولاد را به تیم می‌دهیم که بازی یک‌شانزدهم را انجام دهند و اگر تا آن موقع بازیکنان را نداشتیم، اصلا کاری برای آماده سازی جام جهانی نداشتیم. شما هیچ گاه نمی‌توانید هر دو طرف جهان را داشته باشید.

‌ما این فصل را به خاطر بازی‌های تیم‌ها در لیگ قهرمانان متوقف کردیم و فرصت دادیم که از این زمان استفاده کنند، ولی آن‌ها هم در طول فصل هم بعد از آن از این فرصت استفاده کردند.
چیزی که باید اشاره کنم، تصمیمی بود که بنده نگرفتم. کفاشیان و اعضای هیأت رئیسه فدراسیون این تصمیم را گرفتند. این تصمیم از طرف وزیر ورزش و کمیته جام جهانی هم حمایت و هم اعلام شد. من تنها سرمربی هستم و اگر افراد تصمیم گرفتند ‌با این رفتار به فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش بی‌احترامی کنند، دیگر مسئولیت آن با بنده نیست. من تنها تلاش می‌کنم بهترین کارکرد را داشته باشم.

* همان‌طور که قوچان‌نژاد و دژاگه را نمی‌توانید در این روز‌ها در اختیار بگیرید، باشگاه‌های داخلی هم بنا به قوانین فیفا می‌توانند بازیکن ندهند. آیا باشگاه‌ها قول داده بودند که به شما بازیکن می‌دهند؟


دوباره موضوعی را که در یک سال گذشته انجام دادیم و نظر شخصی من است، ‌تکرار می‌کنم. اگر می‌خواهیم در جام جهانی بازی‌های خوبی انجام دهیم، با توجه به شرایط لیگ و بازیکنان ایران، هیچ شانسی برای راهیابی به مرحله بعد نداریم. این اردو و دلیل اصلی برگزاری و انجام آن این بود که با بازیکنان سختی بکشند و تلاش کنند تا به آن سطح برسند. این مطلب نقطه نظر من بود. ولی در پایان تصمیم ریاست فدراسیون و وزارت ورزش بود که این گزینه را انتخاب کنند. من این تصمیم را نگرفتم. آن‌ها این تصمیم را گرفتند. ولی این تصمیم و این اتفاقی که افتاد، بی‌احترامی به فدراسیون و وزارت ورزش بود.

روز آخر که می‌خواستیم به این اردو بیاییم، ساعت ۱۸:‌۳۰ هنوز نمی‌دانستیم آیا بازیکنان را خواهیم داشت یا خیر. این بی‌احترامی به افرادی بود که این تصمیم را گرفته بودند. از من این ‌را نپرسید. من این تصمیم را نگرفتم. من خجل نشده‌ام. بر پایه ‌دیدگاه‌هایی که بنا بر بهترین بوده، برنامه‌ریزی کردیم. آن هم به خاطر حفظ منافع فوتبال ایران. اگر افرادی موافق این موضوع نبودند مشکل من نیست.

* چهره شما خسته و ناراحت است. دوست داریم کروش شاد را ببینیم.


چهره من چهره فردی است که ‌برای منافع فوتبال ایران کار می‌کند. من برای تعطیلات نیامده‌ام اینجا. اگر ما این فرصت را داشته باشیم که در سطح حرفه‌ای و رقابتی بازیکنان را آماده کنیم، بازیکنان این توانایی را خواهند داشت که به آن سطح برسند. شما ‌سه سال است من را می‌شناسید. من نیامده‌ام که وعده بدهم. تنها قولی که داده‌ام این است که سخت کار کنم. ما خواهیم دید چه اتفاقی خواهد افتاد. دلیل اصلی این اردو، این بود که به بازیکنان فرصت بدهیم تا با بازیکنان افریقایی آشنا بشوند.

تنها مطلبی که می‌توانم بگویم اینکه بازیکنان واقعا فوق‌العاده بودند. تمام قلب و روح من برای آن‌ها خواهد بود. اگر این فرصت را داشتم که با بازیکنان کار کنم و چند ماهی آن‌ها را‌ داشته باشم، می‌شد تأثیر و رشد زیادی در آنان دید. اگر تا دسامبر آن‌ها را داشتم، به قهرمانی آسیا می‌رسیدیم.

* مشکلات گذشته را بگذاریم کنار. الان مردم دوست دارند چهره شاد کروش آن‌ها را امیدوار به جام جهانی کند. مثبت به قضایا نگاه کنیم و امیدوار باشیم که جام جهانی خوبی داشته باشیم.


من همیشه نگاهم مثبت است و کاملا ایمان دارم که بهترین تلاش و عملکرد خود را در جام جهانی خواهیم داشت؛ ولی مسلما دوست ندارم ‌افراد با من بازی کنند و با فوتبال این کار‌ها را انجام دهند و به فوتبال دروغ بگویند. من این مسأله را دوست ندارم. ما این وظیفه را داریم که بر دوش خودمان آرزوهای بیش از هفتاد میلیون هوادار فوتبال را حمل کنیم. مسابقات جام جهانی بسیار جدی است. ما مقابل چشمان بیش از ۳ میلیارد تن حضور خواهیم داشت و همه عملکرد ما را خواهند دید. در ‌بیش از سه سال بنده هیچ گونه برخوردی با افرادی که بی‌احترامی کردند و تیم ملی را اذیت کردند، نداشتم.

* با بسته شدن پرونده لیگ، بازیکن جدید به تیم ملی دعوت می‌شود؟


نه. از بازیکنان ‌ایران به تعداد کافی در همین گروه که اینجا هستند بازیکن دارم و این‌ها را با بازیکنانی که در اروپا بازی می‌کنند، برای اردو‌ اتریش تلفیق می‌کنم.

* شما سردار آزمون را زیر نظر دارید؟ آریا هاسه‌گاوا چطور؛ او جایی در برنامه‌های شما دارد؟


هاسه‌گاوا در لیست ما نیست. من از طریق دوستی در مسکو سعی کردم بازی سردار را ببینم. من باید بررسی دوباره کنم؛ البته ما از دوستانمان برای این کار‌ها استفاده می‌کنیم، ولی حمایت‌های مالی به جاهای دیگری می‌رود.

* ممکن است بازیکنی برای نخستین بار به تیم ملی دعوت شود؟

بله این شانس هست.

* چه کسی؟ می‌توانید بگویید کجا بازی می‌کند؟


در حال حاضر خیر.

* باید از تیم ملی توقع صعود داشته باشیم؟


ما به اینجا آمدیم که چند بازی دوستانه انجام دهیم. این هفته هم دو بازی تمرینی دیگر مقابل دو ‌تیم‌ خوب آفریقای جنوبی داریم که بازیکنان خوبی دارند. البته در این اردو، تنها هدف ما این بود که این فرصت و تجربه را به بازیکنان داخلی بدهیم که با استایل فوتبال آفریقا آشنا شوند. به خاطر اینکه این یک اردو‌ توسعه‌پذیر است و هدف این است که به بازیکنان داخلی ایران این فرصت داده شود، ولی با توجه به نبودن یکسری از بازیکنان مهم و کلیدی، تصمیم گرفتم ‌این اردو را کوتاه کنم.

ما در اروپا هم سه بازی دوستانه دیگر داریم. در اتریش با آنگولا بازی داریم. با ترینیداد و توباگو هم در برزیل و قبل از جام جهانی بازی می‌کنیم. مسأله‌ای که در مورد توقعات و انتظارات برای صعود به دور دوم‌ مهم است این نیست که انتظار برای صعود به دور دوم واقع‌گرایانه است یا نه، بلکه ‌مهم ‌این است که ما چه می‌خواهیم و قرار است چه به دست بیاوریم.

مسأله مهم، پاسخگویی به توقعات و آرزوهای هواداران ایرانی است. با توجه به تجربه و دانش من‌ سعی کردم ‌یک آماده‌سازی خوبی ‌داشته باشم. باید صبر کنیم تا جام جهانی که ببینیم این انتظارات برآورده می‌شود یا نه. از جانب من و بازیکنان بهترین عملکرد را خواهیم داشت. اگر این اتفاقات نیفتد، شما باید از استقلال و سپاهان بپرسید. من راجع به این دو باشگاه بزرگ که احترام خاصی برایشان قائل هستم، صحبت نمی‌کنم. من راجع به افرادی صحبت می‌کنم که پشت پرده تصمیم گرفتند این اردو را به هم بزنند و به رئیس فدراسیون و وزیر ورزش بی‌احترامی کنند.

شاید بهتر بود باشگاه‌ها به تیم ملی قول نمی‌دادند که بازیکنان را در اختیار تیم ملی قرار می‌دهند. من دقیقا در یک سال گذشته به این مطلب اشاره کردم که اگر قرار است این اتفاق بیفتد به من بگویید که آپشن دوم را انتخاب کنم.
الان هم زمان کمی نداریم. نسبت به بقیه تیم‌ها زود شروع کردیم. همه باید حمایت کنیم از تیم ملی.
من با شما موافق هستم. البته خوب شد اشاره کردید که به یک سری گرمکن نیاز داریم که اینجا تمرین کنیم.

* گرمکن ندارید؟

ما سه هفته باید با یک گرمکن تمرین کنیم و این اردو در بهترین شرایط نیست و فضا، فضای مناسبی نیست.

* نبی به آفریقای جنوبی نمی‌آید؟


از خودشان بپرسید.

* در اردو‌ اتریش به تیم ملی ملحق می‌شود؟


بله. من مطمئن هستم که نبی بسیار سخت در کنار ما کار می‌کردند. همین‌طور رئیس فدراسیون هم سخت کار کرد و بدون کار آن‌ها این چیز‌ها مقدور نبود. اگر ما با یک روحیه تیمی عالی دست به دست هم کار نمی‌کردیم، این موفقیت در تیم ملی هیچ‌گاه امکان‌پذیر نبود. افرادی که می‌خواهند تلاش کنند بین ما شکاف و تفرقه بیندازند اشتباه می‌کنند. به خاطر اینکه همین گروه بودند که جنگیدیم و رفتیم جام جهانی. نمی‌خواهم کسی شک و شبهه‌ای داشته باشد، ولی واقعیت این است که حمایت برای تیم ملی چیزی که در ذهن داشتیم و توقع داشتیم نبوده. برای شما این مثال را زدم که یک دست گرمکن برای سه هفته تمرین داریم. ما به خاطر اینکه با تعداد کمتری بازیکن آمدیم نزدیک به ۳۰ هزار دلار اضافه بار دادیم که می‌توانستیم با این پول گرمکن بخریم.

* مسئول این اتفاقات کیست؟

اسپانسر ما یک دست گرمکن برای سه هفته تمرین داده است. افرادی هم که تأثیرگذار هستند خوشحال نیستند که من راجع به این مسائل صحبت می‌کنم. ولی اگر من صحبت نکنم هیچ حمایتی برای جام جهانی دریافت نمی‌کنیم. احتمالا اشتباه می‌کنم. شاید من نباید در مورد این مسائل صحبت کنم. من نمی‌خواهم بازیکنانم را با یک دست گرمکن در سه هفته ببینم بدون اینکه این گرمکن‌ها حتی شسته شود. ما سخت کار می‌کنیم تا بهترین عملکرد را داشته باشیم.

* از فدراسیون کسی در ژوهانسبورگ هست؟


اصلا صحبت ما این نیست. ما آقای مقدس را از روز اول داشتیم، ولی این واقعیت است. من متأسفم که به این مطلب اشاره می‌کنم. فقط این اردو نیست. در گذشته هم این مشکل را داشته‌ایم. حضور ما در جام جهانی باید حضوری باشد که باعث غرور افراد شود. ولی کاپیتان ما اینجا نیست. بازیکنان ما نیامده‌اند. بعضی‌ها دیر رسیده‌اند اینجا. مسلما این توقعات و انتظاراتی نیست که هواداران دارند، ولی دولت و وزارت ورزش گفته‌اند مشکلی نداریم و کمبودی نداریم.

ان‌شاءالله.

* دیگر وقت شما را نمی‌گیریم.


تشکر و عذرخواهی می‌کنم اگر سخنان من خوشایند نبود، ولی اگر این‌ها را نگویم، هیچ حمایتی دریافت نخواهیم کرد.

در حین گفت‌وگو با کی‌روش گزارش کوتاه و نود ثانیه‌ای از تعریف و تمجیدهای جالب تلویزیون انگلیس از بازی‌های درخشان اشکان دژاگه و آمادگی فوق‌العاده او پخش شد و بعد هم سعید مظفری‌زاده گفت‌وگویی را با استیون بیت‌آشور تهیه کرده بود که پخش شد.

در آغاز این گزارش کارول سرمربی بیت‌آشور می‌گوشد: «او برای ما بازیکن بسیار مهمی محسوب می‌شود. با توجه به سبک فوتبالی که ما ارائه می‌دهیم، نیاز به بازیکن تهاجمی داریم. او دوست دارد به محوطه جریمه حریف نزدیک شود چون انرژی زیادی دارد‌».
 
همچنین استیون بیت‌آشور که می‌تواند یکی از مهره‌های اصلی ایران در جام جهانی باشد در مورد نتایج ایران در جام جهانی گفت: «امیدوارم نتایج خوبی بگیریم. ما بازی‌های سختی داریم.» او در مورد کروش هم گفت: «کروش مربی فوق‌العاده‌ای است. بازیکنان برای او احترام زیادی قائل هستند. الان همه او را باور دارند. در ایران همه برای او احترام قائل هستند‌».
 
بیت‌آشور درباره ‌خانواده‌اش هم گفت: «پدرم فوتبال بازی می‌کرد و بازیکن خوبی بود. او به من فوتبال یاد می‌داد. به من می‌گفتند فوتبال بازی کن و لذت ببر‌».

این بازیکن در مورد اینکه آیا به بازی کردن در فوتبال اروپا می‌اندیشد، گفت: «زیاد فکر نمی‌کنم. سعی می‌کنم به همین حالا فکر کنم. چیزی که باعث پیشرفت شد، این بود که زیاد به آینده فکر نمی‌کردم‌».

بیت‌آشور در مورد احتمال بازی کردنش در لیگ ایران گفت: «این هم مثل‌‌ همان اروپاست. اگر چنین اتفاقی بیفتد، فرصت فوق‌العاده‌ای است که از آن استقبال می‌کنم. هیجان انگیز است‌».

او در پایان گفت: «از همه هواداران تشکر می‌کنم. من همه آن‌ها را دوست دارم‌».
 
با پخش این گزارش پرونده تیم ملی در این برنامه نود تقریبا بسته شد و گفت‌وگوی فردوسی‌پور با یحیی‌ گل‌محمدی که تقریبا از آغاز برنامه‌، مهمان ویژه در استودیو بود، آغاز شد. یحیی در خصوص تیم نفت و شرایط خودش در این تیم گفت: «تیم نفت تیم جوانی بود و مسئولان تیم به ما کمک کردند و کسب عنوان سومی با بضاعت موجود، جایگاه خوبی بود و تنها تیمی بودیم که در هفته پایانی سرنوشتمان دست خودمان بود. برای فصل بعد صحبت‌هایی با منصور قنبرزاده کرده‌ام و قرار شده است وی پس از صحبت با مسئولان باشگاه در این باره پاسخ دهد و من نیز منتظر پاسخ قنبرزاده هستم. بازیکنان جوان خیلی خوبی داشتیم که جزو پدیده‌های لیگ بودند. در کنار آن‌ها نیز بازیکنان با تجربه‌ای داشتیم و در ‌‌نهایت ترکیب خوبی داشتیم‌».
 
یحیی گل‌محمدی با اشاره به جنجال‌های انتشار قرارداد این تیم گفت، این ‌کار را چندان نمی‌پسندد و اتاق حرفه‌ای نیست و ای ‌کاش به‌ جای اینکه مبلغ تک تک افراد منتشر می‌شد، تنها هزینه کلی تیم گفته می‌شد. وی با اشاره به اینکه انتشار ریز قراردادهای دستوری از بالا بود، گفت: البته برخی از این تیم‌ها آن را اجرایی نکردند؛ اما در تیم فجر این ماجرا اتفاق افتاد که ای ‌کاش چنین نمی‌شد.

گل محمدی در مورد تیمش گفت: ما خیلی دوست داشتیم فوتبال بازی کنیم و بازی‌های جوانمردانه‌ای به نمایش بگذاریم و اگر به خود فوتبال فکر کنیم، خیلی پیشرفت می‌کنیم ولی اگر به دنبال حاشیه باشیم، از موفقیت دور خواهیم شد.

عادل فردوسی‌پور اما در بخشی از سخنان خود به ماجرای بنر معروف بازی پایانی این تیم اشاره کرد که در آن دکتر بیژن نامدار زنگنه را ‌‌پدیده کابینه معرفی کرده بودند که گل‌محمدی با اشاره به دولتی بودن فوتبال در ایران، این دست کارهای مدیران را اجتناب ناپذیر خواند.
 
گل محمدی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: پس از انتشار لیست قرارداد بازیکنان دید مردم نسبت به فوتبال بد شده و این مسأله برای فوتبال زنگ خطری است؛ بنابراین، از مسئولان می‌خواهم فکری در این باره کرده و از فوتبال حمایت کنند، چرا که این رشته محبوبیت زیادی در کشورمان دارد و درست نیست که دیدگاه مردم نسبت به فوتبال خراب شود.

یکی از گزارش‌های نود تا نود شب گذشته نود به ماجرای اعتراض‌های کبه به باشگاه استقلال پرداخت. کبه بازیکن آفریقایی استقلال که با گرفتن ۱۶ هزار دلار در طول فصل، قراردادش با این تیم را فسخ کرده و به دوربین برنامه ۹۰ گفت: «آن‌ها با من بد‌ترین رفتار را داشتند. شاید باید به علی امیری پول می‌دادم تا جواب سلامم را بدهد. او اصلا با من رابطه خوبی نداشت. حتی برای همسر من هتل نگرفتند. من خودم هم در تهران در خانه یکی از دوستانم زندگی می‌کردم. اگر این دوستم نبود باید در خیابان می‌خوابیدم‌».
 
او درباره شادی ناخوشایندش پس از گلزنی در بازی با الریان رو به تماشاگران گفت: «من بچه دارم و کار بدی نمی‌کنم! می‌دانی با من در استقلال مثل برده برخورد می‌کردند!».
 
بعد از این گزارش بود که فردوسی‌پور به شادی زشت او در بازی با الریان اشاره کرد که واکنش‌های فراوانی را در این هفته برانگیخته است.

در میان سخنان گل محمدی هم سید مناف هاشمی، معاون مالی و پشتیبانی وزارت ورزش روی خط تلفنی برنامه نود آمد و در مورد تدارکات تیم ملی فوتبال در ژوهانسبورگ گفت: ما تمام تلاشمان را می‌کنیم که بهترین اردو‌ها برای تیم ملی باشد. وزارت ورزش و جوانان ۱۵۰ اردو‌ برون مرزی را برای فدراسیون‌های ورزشی در نظر گرفته است. ما ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به فوتبال کمک کردیم و نباید این مسائل در برنامه زنده مطرح شود.

وحید جعفری مدیرعامل خاورمیانه شرکت آل اشپورت هم دیگر مهمان تلفنی نود بود که گفت: شرکت ما لیستی را که از سوی فدراسیون ارائه شده بود،بدون کم و کاست در اختیار تیم ملی فوتبال قرار دادیم. این شکایت کی روش به دلیل مشکل شخصی وی با شرکت ماست و به جای حمایت از این شرکت، گاه‌ چنین مسائلی را عنوان می‌کنند که جالب نیست.

با پخش حاشیه‌های بازی پیکان تهران و سیاه‌جامگان مشهد، علیرضا فغانی و حسن کامرانی‌فر دو داور بین‌المللی ایرانی مهمان برنامه نود بودند. در حین گفت‌وگو‌ فردوسی‌پور و این دو داور گزارش‌هایی از نحوه آماده‌سازی داوران جام‌جهانی هم پخش می‌شد.

علی کفاشیان در خلال این گفت‌وگو برای توضیح سخنان کی روش روی خط برنامه آمد و گفت: «یک میلیارد و سیصد میلیون تومان برای اردو‌ آفریقای جنوبی خرج کرده‌ایم و یک دست لباس برای ما مشکلی ایجاد نمی‌کند و نمی‌دانم چرا کی روش چنین مباحثی را عنوان کرده است!».
 
با پخش گزارش کاملی از جلسه هیأت مدیره جدید پرسپولیس، علیرضا رحیمی مدیرعامل جدید این تیم مهمان نود شد که البته نتوانست از دست فردوسی‌پور جان سالم به در ببرد و عادل همین آغاز کار مچش را گرفت. علیرضا رحیمی در مورد احتمال ادامه همکاری با دایی گفت: «آقای دایی با باشگاه قرارداد دارد و مربی تیم است. ما با ایشان ادامه می‌دهیم‌».
 
عادل فردوسی‌پور در این گفت‌وگو از رحیمی خواست ‌اعضای جدید هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس را معرفی کند که رحیمی گفت: «آقای سیاسی رئیس هیأت مدیره ما هستند‌».

عادل از او خواست که سوابق این افراد را بگوید؛ اما رحیمی گفت: «من داخل ماشین هستم‌». از این جمله عادل گفت: «خود شما هم اعضای جدید هیأت مدیره باشگاه را نمی‌شناسید؟» اما رحیمی این حرف عادل را تکذیب کرد. با این حال فردوسی‌پور دست بردار نبود و اصرار داشت که از رحیمی درباره اعضای جدید هیأت مدیره اطلاعات بگیرد. رحیمی هم در پایان تسلیم شد و گفت: «به هر حال این آقایان در بخش اقتصادی کشور کار می‌کنند و من دو روز است ‌با ایشان آشنا شده‌ام‌».
با پخش گزارش‌هایی از عبدالکریم، مسی افغانستان و بازی نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا برنامه نود در ساعت ۲:‌۴۵ دقیقه بامداد امروز به پایان رسید.

amir sa بازدید : 508 یکشنبه 07 اردیبهشت 1393 نظرات (0)

 

مدیر عامل پرسپولیس مشخص شد

 

 

 

 رایزنی های نهایی میان" وزارت ورزش و جوانان "با گزینه های مورد نظر روز شنبه انجام شد و تا پاسی از شب هم ادامه داشت.

مطابق خبرهای رسیده،"  ۵ "  عضو هیات مدیره باشگاه پرسپولیس مشخص شده و تا ساعاتی دیگر اعلام خواهند شد.

اعضای این هیات بدین ترتیب است: علیرضا رحیمی (مدیرعامل سابق باشگاه سپاهان)، علی پروین (سرپرست سابق باشگاه پرسپولیس)، حمید استیلی (سرمربی سابق تیم فوتبال پرسپولیس)، پوستي (سرمایه گذار و از دوستان استیلی)، علی اكبر طاهري (مشاور اقتصادی وزیر ورزش و رئیس جدید صندوق پیشکسوتان).

بر این اساس قرار است "پوستی "هزینه پرسپولیس در فصل آینده را تامین كند. دو عضو دیگر هیات مدیره هنوز مشخص نشدند و در ساعات دیگر آنها نیز معرفی خواهند شد.

همچنین علیرضا رحیمی به عنوان مدیر عامل جدید باشگاه پرسپولیس منصوب خواهد شد. وی كه سال گذشته مدیرعامل باشگاه سپاهان بوده است، سابقه سال ها حضور در سطح اول فوتبال کشور به عنوان بازیكن و پس از آن سابقه مدیریت در عرصه ورزش های مختلف از جمله فوتبال را هم دارد.

 

لینک مطلب

amir sa بازدید : 628 شنبه 06 اردیبهشت 1393 نظرات (0)

 

گوجه فرنگی را کباب نکنید!

 

بیشتر ما ایرانی‌ها عادت داریم کنار انواع کباب، سبزی‌هایی مانند گوجه‌فرنگی، فلفل سبز یا دلمه‌ای و قارچ هم کباب کنیم...

کباب کردن سبزی‌ها خوبی‌ها و بدی‌هایی دارد."مثلا سبزی‌هایی مانند گوجه‌فرنگی که دارای ویتامین C نسبتا زیادی هستند، در اثر حرارت دیدن، مقداری از ویتامین‌ خود را از دست می‌دهند زیرا" ویتامین C "حساس‌ترین ویتامین نسبت به حرارت است.

باید بدانیم که سایر ریزمغذی‌های موجود در سبزی‌ها، چندان تحت‌تاثیر حرارت ناشی از کباب کردن قرار نمی‌گیرند. بهتر است بدانید حتی جذب گروهی از ریزمغذی‌ها مانند بتاکاروتن‌ها و فلاونوئیدها در اثر حرارت دادن بیشتر می‌شود. ضمن اینکه حرارت دادن ملایم سبزی‌ها باعث از بین رفتن آلودگی و میکروب‌های احتمالی موجود در آنها هم می‌شود. سبزی‌هایی مانند گوجه‌فرنگی و قارچ، جزو خوراکی‌های بسیار کم‌کالری هستند که مصرف آنها به‌صورت خام، بخارپز یا کبابی در کنار غذاهای مختلف، بسیار خوب است.

معمولا مصرف سبزی‌های خام توصیه می‌شود اما زمانی که قارچ با روش کبابی یا بخارپز حرارت می‌بیند، پروتئین‌های آن برای بدن قابل‌هضم‌تر می‌شود بنابراین بهتر است قارچ را قبل از مصرف کمی حرارت بدهید.

البته اگر قرار است "قارچ‌ها "را کباب کنید، باید آنها را تاحدی که لایه رویی‌شان سیاه نشود، حرارت بدهید و بگذارید بافت قارچ فقط کمی نرم شود.

این حرارت‌دهی ملایم برای تمام سبزی‌ها مطرح است اما برخی افراد سبزی‌هایی مانند گوجه‌فرنگی را به‌اندازه‌ای حرارت می‌دهند که پوست رویی آن کاملا سیاه می‌شود. اگر این اتفاق برای گوجه یا فلفل بیفتد، باید پوست رویی و سیاه آنها را پیش از مصرف جدا کرد. نتایج برخی از تحقیقات نشان می‌دهد احتمال سرطان‌زا بودن قسمت‌های سوخته مواد غذایی که در اثر کباب کردن تغییر رنگ داده‌اند، وجود دارد. هرچه میزان سوختگی مواد غذایی بیشتر باشد، احتمال سرطان‌زا بودن آنها هم بیشتر می‌شود. در نهایت اینکه روش کباب کردن مواد غذایی، به‌شرطی که حرارت ملایم باشد و ماده غذایی نسوزد، جزو روش‌های پخت مناسب محسوب می‌شود.

 

لینک مطلب

تعداد صفحات : 6

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 51
 • کل نظرات : 11
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 3
 • آی پی دیروز : 0
 • بازدید امروز : 5
 • باردید دیروز : 1
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 5
 • بازدید ماه : 102
 • بازدید سال : 337
 • بازدید کلی : 135,102