loading...
federal2131.rozblog.com

هک

رضا جمعه گر بازدید : 13 جمعه 22 بهمن 1395 نظرات (1)

سلام وبلاکت رو هک کردن منم اون کسی که هکت کرده بود رو هکش کردم اگر وبلاکت رو میخوای بیا تلگرام اینم ایدیم:namerfan@

رضا جمعه گر بازدید : 14 یکشنبه 27 بهمن 1392 نظرات (0)

موشک سطح به هوای Tor M1 یک سیستم جامع دفاع هوایی سیار است که برای دفاع در برابر هواپیما/هلی کوپتر/پهپاد و موشک های هدایت شونده در ارتفاع متوسط ، پایین و خیلی پایین طراحی شده است . این سیستم قادر به عملکرد در مناطقی است که در معرض اغتشاشات شدید راداری و jaming  قرار دارند و نیز امکان پرتاب از لانچرهای متحرک را دارا است .

هر یک از گردان های دفاع هوایی Tor M1 روسیه شامل 3-5 گروهان است که هر یک از آنها به 4 دستگاه لانچر متحرک مجهز شده اند . هر یک از این لانچر ها نیز حامل 8 فروند موشک آماده پرتاب هستند که با سیستم های کنترل آتش ، رادارها و بخش فرمان در ارتباطند. این لانچرها به صورت کاملا مستقل عمل کرده و در حالت سکون یا در حال حرکت قادر به شلیک می باشند .

در این سیستم پدافندی، زمان لازم برای سازماندهی و آماده سازی مجموعه برای رهگیری، 3 دقیقه و زمان واکنش از هنگام تشخیص هدف تا پرتاب موشک 8-5 ثانیه است . زمان واکنش در حالت سکون تقریبا 4-3 ثانیه ودر هنگام حرکت 10 ثانیه می باشد . هر واحد پرتاب، همزمان امکان پرتاب موشک به دو هدف جداگانه را دارد .

Tor M1 می تواند تا 48 هدف را (با سطح مقطع راداری دست کم برابر با 0.1 متر مربع) در حداکثر فاصله ای معادل 25 کیلومتر تشخیص داده و رهگیری کند و همزمان بر روی دو هدف در فاصله یک تا 12 کیلومتری که با سرعت 700 متر بر ثانیه پرواز می کنند قفل کند.

احتمال اصابت این موشک ها به هدف در فاصله 10 تا 6000 متری، 92% تا 95% ادعا شده است.

پیشرانه این موشک را یک راکت سوخت جامد تک مرحله ای تامین می کند. این موشک ها قابلیت مانور تا شتاب  30g را دارند و حامل سرجنگی 15 کلیلوگرمی می باشند که با یک فیوز مجاورتی فعال می شود.

 

همانطور که اشاره شد این سیستم ها قابلیت رهگیری موشک های کروز را نیز دارا هستند. احتمال اصابت این سیستم در مقابل موشکهای کروز و سلاحهای هدایت شونده بین 0.6 تا 0.9 گزارش شده است. اولین کاربر سیستم tor  بخش دفاع هوایی ارتش روسیه بود که از 100 واحد sa-15 استفاده کرد . نیروی دریایی روسیه نیز از نمونه دریایی آن یعنی sa-n-9 بهره می گیرد. در سال های 1997 تا 2000 نیز چین 50 سیستم از این پدافند را خریداری کرد که احتمال می رود بعدا 25 سیستم دیگر نیز به سفارشات خود اضافه کرده باشد.

 

 

پس از آن ارتش یونان 21 دستگاه از آن راسفارش داد . در دسامبر 2005 نیز ایران قرارداد 1 میلیارد دلاری جهت خرید 29 سیستم موشکی Tor M1 به همراه مدرنیزه کردن سیستم های نیروی هوایی و خرید قایق های گشت زنی و مواردی دیگر با روسیه منعقد نمود که گفته می شود هفتصد میلیون دلار از این رقم  متعلق به سیستم های Tor M1 بوده است.

 

این قرارداد با واکنش شدید و اعتراض آمیز مقامات آمریکایی مواجه شد هرچند مقامات روسی اطمینان خاطر داده اند که سیستم های مزبور را در موعد مقرر به ایران تحویل خواهند داد.

رضا جمعه گر بازدید : 17 یکشنبه 27 بهمن 1392 نظرات (0)

یک سیستم موشکی کوتاه و میان برد هست که قابلیت شلیک کن و فراموش کن را دارد.این موشک یک موشک ضد هوایی با قابلیت عمل در هر گونه شرایط جوی  و علیه اهداف چند گانه است. mica  مخفف  missile d’interception et de combat aérien  که به معنای , موشک رزم هوایی و موشک جلوگیر است.

موشک منحصر به فرد  میکا برای استفاده با دو عنوان سکوهای هوایی و واحد های زمینی  و کشتی ها نامزد شده است. موشک میکا می تواند برای واحد های زمینی با سیستم پرتاب عمودی شلیک سریع mica vls مجهز شود.  موشک با سیستم کنترل بردار رانش tvc متناسب شده است.

موشک از سال 1982 توسط کمپانی matra روبه جلو توسعه پیدا کرد.اولین آزمایش ها در 1991 رخ دادند و موشک در 1996 برای تجهیز جنگنده های میراژ 2000 و رافائل به کار گرفته شد. موشک اس 530 یک موشک رهگیری و موشک ماژیک ii موشک داگ فایت می باشد که موشک میکا جایگزینی برای هر دو موشک super 530  و موشک ماژیک ii خواهد بود.

بسته به نوع موشک, موشک میکـــــــــا برای هدایت به سمت هدفش از یکی از دو راهنمایی هدایت فعال خانگی یا تصویر ساز مادون قرمزخانگی استفاده می کند. موشک mica rf از جستجوگر هدایت فعال بهره می برد این موشک  به طور عادی با نام mica-em  نیز شناخته می شود. نمونه ی mica ir هم نوع حرارت یاب موشک است.


هر دو جستجوگر طوری طراح شده اند که اقدامات متقابل مثل chaff و یا تله فلر ها را filter کنند. یک مجموعه کنترل بردار رانش( tvc ) برای  راکت موتور موشک ها اضافه شده است. mica  برای قابلیت قفل کن –بعد از پرتاب (lock-on after launch ) طراحی شده به این معنی که پوینده هنوز کشف نمی واند کشف کند اما موشک می تواند به سمت هدف ها پرتاب شود.

mica می تواند با عنوان یک موشک سطح به هوای کوتاه برد نیز بکار رود.هم اکنون شلیک از لانچر جعبه ایی  سوار شده  از یک کامیون امکان پذیر  وقابل دسترس است. این سیستم با نام vl mica shorad شناخته می شود.

این سیستم اخیرا" قابلیتش هایش را با یک آزمایش موفق نشان داده است: در 23 اکتبر سال 2008 در celm یک میکــــــــــای وی ال بر علیه یک هواپیمای بدون سرنشین rpv  کوچک banshee پرتاب شد. rpv در سطح پایین و بر روی دریا و 12 کیلومتر آن طرف تر پرواز می کرد. با اینکه این فاصله تقریبا" 2 برابر برد موشک sea wolf بود,اما  mica با جستجوگر فعال راداری روی rpv قفل کرده و آن را شات دوان کرد!!  این آخرین شلیک از 14 شلیک بود و حالا این سلاح برای تولید انبوه آماده می شود.

همچنین رزمناو ها کوچک  برای داشتن سیستم های گزاف  موشکی aster بهترین مشتری  برای این سلاح که در واقع یک aster بدون تقویت کننده و کنترل برداری pif-paf هست ,خواهند بود. به عنوان مثال قطر  و رادار در هر دو موشک آستر . میکا تقریبا" مشابه هست.
armée de l'air اولین دسته mica را با 37 میراژ 2000-5 را  داشت و امروزه شمار ناشناخته ایی, چندین هزار برای میراژ ها و رافائل های جدید تولید شده است.

نمونه های mica برای صادارت نیز عرضه شده اند, اولین فروش در اواسط 1990 به تایوان بود که نیروی هوایی تایوان پیشنهاد سفارش از هر دو نوع موشک rf و ir را به مجموع  حدود 960 فروند برای مسلح کردن هواپیماهای جنگنده ی جدید میراژ 2000 را داد.نمونه های موشک:
mica rf / mica ir / vl mica rf / vl mica ir

کشور های کاربر موشک mica :
فرانسه هند یونان -  قطرتایوانپادشاهی عمان  و امارات عربی متحده ضمنا" ممکن است که لهستان در آینده نیز از دارندگان این موشک باشد.

از موشک های مشابه با mica می توان به :
موشک derby  / موشک آر- دارتر / آ- دارتر /  موشک آسرام / iris-t  و موشک سایدویندر aim-9x اشاره کرد.

رضا جمعه گر بازدید : 19 یکشنبه 27 بهمن 1392 نظرات (0)

استورم شدو، موشك كروزي است هواپرتاب، ساخت مشترك كشورهاي انگليس و فرانسه كه بهوسيلهء كنسرسيوم MBDA ساخته شده است و در اختيار كشورهاي بريتانيا، فرانسه، ايتالياو اخيرن امارات قرار گرفته است. استورم شدو، نامي است كه انگليسيها بر روي اينموشك نهاده‏اند و در فرانسه، اين موشك، SCALP EG ناميده ميشود. اين موشك، بر اساسموشك قديمي ضدباند Apache ساخته شده است و تفاوت آنها در نصب كلاهك جنگي به جاياستفاده از مواد منجره مي‏باشد.

 

ويژگيها

اين موشك رادارگريز، دارايبرديفراتر از 150 مايل (250 كيلومتر) مي‏باشد كه به وسيلهء پيشرانه‏اي توربوجت و باسرعت 0.8 ماخ، به حركت درمي‏آيد. اين موشك به وسيلهء جنگنده‏هاي تورنادوي GR4 (بريتانيا)، تورنادو IDS (ايتاليا)، يوروفايتر تايفون، ميراژ2000 و رافال (فرانسه) قابل حمل است. همچنين مقرر شده است كه اين موشك به محض ورود به خدمت جنگندهء F-35،توسط آن نيز قابل حمل و پرتاب باشد.

سرجنگي نفوذگر (BROACH warhead)، درابتدا كمي در سطح هدف نفوذ مي‏كند و يا وارد هدف مستحكم شده مي‏گردد، سپس يك فيوزتاخيري كه زمان آن قابل تغيير است، زمان انفجار كلاهك اصلي را در اختيار مي‏گيرد. اين موشك، داراي حداكثر وزني در حدود 1300 كيلوگرم، قطري حداكثر 1متر و گستردگي 3متر مي‏باشد.
اهدافي كه مقرر شده است توسط اين موشك هدف قرار گيرند عبارتنداز: مراكز فرماندهي و كنترل، مراكز مخابراتي، تاسيسات فرودگاهي، تاسيسات بندرگاهي،انبارهاي مهمات، كشتي‏ها و زيردريايي‏هايي پهلو گرفته در بنادر و پل‏ها.
اين موشك، در طبقه‏بندي تسليحات «شليك‏كن و فراموش‏كن» قرار مي‏گيرد (fire and forget)؛ با پرتاب موشك، ديگر كنترلي نمي‏توان بر آن اعمال كرد، اطلاعات هدفمورد نظر را تغيير داد و يا موشك را وادار به عمل «خودانهدامي» نمود.
كارشناسان برنامه‏ريزي، مسير پرواز موشك را با لحاظ مكان پدافندهاي هوايي وساير اهداف دشمن در نظر مي‏گيرند. موشك، مسير خود تا هدف را به صورت نيمه‏خودكار طيمي‏كند، بدين ترتيب كه به هنگام پرواز در ارتفاع پست، از سامانهء مكان‏ياب جهاني (GPS) جهت انطباق مسير پرواز خود با عوارض طبيعي زمين تا رسيدن به ناحيهء هدف موردنظر، بهره مي‏برد. هنگامي كه موشك به نزديكي هدف مورد نظر خود مي‏رسد، به يكباره وبا فشار زياد، ارتفاع خود را زياد مي‏كند تا مختصات دقيق هدف را با دقت بيشتري بدستآورد. در طي وارد آمدن اين فشار، قسمت مخروطي شكل دماغهء موشك از آن جدا ميشود تادوربين كيفيت بالاي حساس (High Resolution Infrared Camera) به حرارت، بتواندمنطقهء هدف را مشاهده نمايد؛ (اين عمل ارتفاع گيري با شدت و رهاسازي نوك دماغه،ميدان ديد وسيع‏تري را فراهم مي‏آورد). سپس موشك سعي مي‏كند تا مكان دقيق هدف را براساس اطلاعات ذخيره شدهء قبلي، بدست آورد. اگر موشك از انجام اين مرحله ناتوانبماند، اين مخاطره وجود دارد كه به همسايگي هدف خسارت بزند، بدين جهت، موشك بهنقطهء ديگري كه قبلن براي انهدام در نظر گرفته شده است هدايت مي‏شود تا از خسارتاحتمالي هدفگيري نادرست، جلوگيري شود.
سامانهء نيمه‏خودكار پرواز و هدايت،و سرجنگي دومرحله‏اي، از اين سلاح، يك موشك كروز بيمانند ساخته است. تنها رقيب اينسلاح، موشك كروز تام‏هاوك (Tomahawk) مي‏باشد كه داراي ويژگي‏هاي مشابه و برديبيشتر است اما در زمينهء هدفگيري دقيق و قابليت نفوذ در سازه‏هاي مقاوم، استورم شدوداراي نقاط ضعفي مي‏باشد

سامانهءهدايت كنندهء TERPROM

موشك كروز استورم شدو، داراي سامانهء هدايتپذيري چندگانهء‌ مشتمل بر اينرسيايي، مكان‏ياب جهاني، TERPROM و جستجوگر مادون قرمزمي‏باشد. TERPROM، سامانه‏اي است جهت امور ناوبري نظامي، كه بر روي هواپيماها وموشكها نصب مي‏گردد.
اين روش هدايت پذيري، بر اساس اطلاعات ديجيتال ذخيرهشدهء ارتفاع هدف است كه با اطلاعات سامانهء ناوبري و رادار ارتفاع‏سنج تركيب شده وسپس وارد سيستم محاسبه‏گر ميشود تا مكان دقيق موشك يا هواپيما بر فراز منطقه‏اي كهدر حال پرواز است، معلوم گردد. اين سامانه همچنين به يك واحد اخطارگر مجهز است تااز نزديك شدن بيش از حد هواپيما به زمين، جلوگيري نمايد.
سامانهء TERPROM توسط صنايع هوافضا بريتانيا (British Aerospace) طراحي و ساخته شده است

R-37

رضا جمعه گر بازدید : 16 یکشنبه 27 بهمن 1392 نظرات (0)

هم اکنون نسل جدیدی از موشکهای هوا به هوای بسیار دوربرد، میان برد و کوتاه برد در روسیه در حال تکمیل و توسعه می باشند. پیشرفته ترین آنها، موشکهای دوربرد r-37 و میان برد r-77 می باشند که چندین سال است آزمایشات پروازی و پرتابی گوناگونی روی آنها صورت می گیرد.


موشک دوربرد r-37 را باید ادامه توسعه تکنولوژی بسیار پیشرفته ی موشک r-33 (آموس) به حساب آورد.

قرار بود که نوع پیشرفته ی  mig-31m و mig-31bm تا شش فروند موشک r-37 را به عنوان جنگ افزار اصلی خود حمل نمایند.
با این وجود مقامات عالی رتبهء نیروی هوایی روسیه ادعا می کنند که r-37 به تدریج و با بهسازی رادار جنگنده های روسی با مدلهای جدید زاسلون، از mig-31 گرفته تا su-27m ، mig-29smt و s-37 (برکوت) تبدیل به موشک اصلی هوا به هوای این جنگنده ها خواهد شد.
همچنین ادعا می شود که برد موشک r-37 به گونه ای استثنایی زیاد است و به حدود 400 کیلومتر می رسد. در جریان آزمونهای پروازی میگ31، این موشک توانسته به هدفی در فاصله ی 300 کیلومتری اصابت کند!

برنامه ی r-37 از اوائل دههء 1980 آغاز شد و نخستین آزمایشات شلیک آن در سال 1989 در کوبینکا انجام گرفت.
پیشتر در سال 1978 دفتر طراحی ویمپل، کار روی موشکی ضدماهواره را برای نصب روی جنگنده ی mig-31b آغاز کرده بود.
آزمایش نخستین 2 فروند از نمونه های اولیه ی mig-31b در 1986 انجام شد. ولی اطلاعات چنین موشکی تاکنون محرمانه باقی مانده است.

رضا جمعه گر بازدید : 17 یکشنبه 27 بهمن 1392 نظرات (0)

موشک ایم-۱۲۰ با نام اختصاری آمرام موشکی با قابلیت شلیک در تمامی شرایط آب‌و هوایی به اهداف فراتر از میدان دید و محصولی دیگری از شرکت هواپیما سازی هيوز و ریتون است .

این موشک مافوق صوت هواپایه و در رهگیر هوایی از رادار فعال برای پیگیری هدف، و فرکانس‌های رادیویی فعال برای تشخیص هدف استفاده می‌کند و بعد از شلیک به روش‌های ناوبری مستقل خود برای درگیری با هدف متکی است. ( شلیک کن و فراموش کن )

وجود رادار، سیستم میکروکامپیوتری و واحد اطلاعات اینرسایی باعث می‌شود تا وابستگی این موشک به سیستم کنترل آتش هواپیمای شلیک‌کننده آن به حداقل برسد.

آمرام از یک موتور راکتی سوخت جامد استفاده می‌کند که آن را به سرعت ۴ ماخ رسانده و بردی فراتر از ۴۸ کیلومتر را به آن می‌بخشد.

سیستم خودکار پیچیده، سرعت بسیار بالا، و مانورپذیری فوق‌العاده باعث می‌شود تا شانس فرار از چنگ آمرام به حداقل برسد. در لحظه درگیری فیوز مجاورتی موشک ، بمب حاوی حدود بیست کیلو مواد منفجره آن را فعال می‌کند تا هدف را نابود کند.

در مسافت‌های کوتاه این موشک کاملاً به رادار خود متکی است و هواپیمای شلیک‌کننده نیازی به هدایت آن ندارد اما در مسافت‌های طولانی‌تر این موشک از هدایت اینرسیایی بهره برده و اطلاعات مربوط به تغییرات هدف را از هواپیمای شلیک‌کننده خود دریافت می‌کند.

آمرام برای نیروی هوایی و دریایی آمریکا ساخته شده و جایگزینی برای موشک‌های ایم-۷ اسپارو است. آمرام در مقایسه با اسپارو سریع‌تر، کوچک‌تر، سبک‌تر است و قابلیت بهتری برای درگیری با اهداف کم‌ارتفاع داشته و ۱۵۰ کیلوگرم وزن ، ۳٫۶۶ متر طول و تنها ۱۷۸ میلیمتر قطر دارد.

ویژگی‌های این موشک بر اساس نیازهای جنگی سال ۱۹۸۵ به بعد مشخص شده بود و نخستین شلیک این موشک در جنگ واقعی در دسامبر ۱۹۹۲ توسط یک جنگنده اف ۱۶ فایتینگ قالکون علیه یک میگ-۲۵ عراقی در جنوب عراق صورت گرفت که به سرنگونی جنگنده عراقی انجامید.

هزینه تولید هر فروند از موشک آمرام حدود ۳۳۰ هزار دلار در سال ۱۹۹۲ اعلام شده است که از این رقم حدود ۶۹ درصد هزینه سیستم هدایتی، ۹ درصد سیستم کنترل ، ۹ درصد فیوز، ۶ درصد پیشرانه، ۶ درصد بدنه، و فقط ۲ درصد کلاهک جنگی آن است.

{ قطعاً با این توضیحات بر مبنای پرسش دوستان تفاوت این موشک با موشک فوق پیشرفته و از رده خارج !! هيوز ، ریتون : ایم-۵۴ فینیکس مشخص گردیده است. }

رضا جمعه گر بازدید : 21 یکشنبه 27 بهمن 1392 نظرات (0)

ژانویه سال 1991 هشت فروند بالگرد آپاچی از یگان هوانیروز آمریکا واقع در غرب عربستان سعودی رهسپار ماموریت"نورمادی"شدند.هدف اصلی عملیات انهدام دو ایستگاه راداری مهم عراق در فاصله 56 کیلومتری بود.گروه به دو تیم چهار تایی تقسیم شد و به مدت 90 دقیقه در سکوت کامل رادیویی در ارتفاع پایین به پرواز در آمد.درست در ساعت 2:38 بامداد بالگردهای آپاچی 28 موشک هلفایر به سمت دو ایستگاه راداری شلیک کردند و به انهدام آن منجر شد و کریدوری به پهنای 32 کیلومتر ایجاد کرد.5/4 ساعت بعد عملیات"توفان صحرا"شروع شد و بیش از صد فروند هواپیما شروع به حرکت بر فراز عراق کرد.این عملیات را نخستین کاربرد موشک هلفایر می دانند.
هلفایر سامانه ی موشکی هوا به زمین است که دقت و توانایی تخریب بالایی داشته و می تواند برای انهدام اهداف بزرگ و سنگین در حملات هوایی مورد استفاده قرار گیرد

معرفی سامانه ی موشک هلفایر
اگر چه سامانه موشکی هلفایر در ابتدا برای استفاده در عملیات ضد تانک طراحی شد اما ادعا شده که برای اهداف دیگر هم کاربرد موفقیت آمیزی داشته است

.سامانه ی یاد شده می تواند اهدافی همچون انبار مهمات,رادارها,تجهیزات ارتباطی,ساختمان ها و حتی ناوها کوچکی که با سرعت بالا در حرکتند را به گونه ای موثر از کار انداخته و نابود کند.حتی در صورت نیاز ی تواند نقش موشک هوا به هوا را در بالگردی با سرعت کم یا نزدیک سطح زمین بازی کند.

 

هلفایر از ترکیب حرف اول کلمات هلی برن و آتش و رها تشکیل شده است که می تواند این برداشت را به وجود آورد که موشک پس از شلیک به طور خودکار و بدون نیاز به هدایت توسط انسان به سمت هدف پرواز می کند.در صورتی که این برداشت حداقل برای نمونه های اولیه این سامانه نادرست است.نمونه های اولیه موشک هلفایر دارای هدایت نیمه فعال لیزری است.این موشک به یک پرتو لیزری کد گذاری شده نیاز دارد تا روی هدف قفل کند و موشک از این طریق موقعیت هدف را تشخیص داده و به آن اصابت کند.بنابراین موشک هدف را پیدا نمی کند در واقع پرتو لیزر منعکس شده از هدف را می یابد.ساختار کلی موشک هلفایر در انواع مختلف مشتمل بر پنج بخش اصلی به صورت پیشران,جستجوگر لیزری,بخش هدایت,بخش کنترل و سرجنگی است. بخش پیشران بین بخش های هدایت و کنترل در نزدیکی انتهای موشک واقع است.این بخش دارای پیشران سوخت جامد است که بسته به دمای هوای بیرون کم و بیش 2 تا 3 ثانیه می شوزد.هدف از بخش پیشران تولید نیروی پیشران کافی بریا جدا شدن موشک اغز پرتاب گر است تا به شتاب 10g دست بافته و تا رسیدن به هدف در بیشینه برد 8 کیلومتر نیروی رانش را فراهم کند.موشک می تواند اهداف واقع در فاصله ی بیش از 8 کیلومتر را در هم تخریب کند ولی با افزایش فاصله برخورد کم می شود.
ردیاب لیزری که در دماغه ی موشک قرار دارد از داخل بالگرد برنامه ریزی می شود تا کد لیزری ویژه ای را دریافت کند.از آن جایی که لیزر تابانده شده توسط علامت گذار و آنجه موشک جستجو می کند یکسان است احتمال خطای موشک در تشخیص پرتو لیزر به صفر می رسد.موشک پس از شلیک شروع به جستجو در محیط کرده و لیزر کد شده مورد نظر که از هدف منعکس می شود را می یابد.با تشخیص آن روی هدف قفل می کند.پس از قفل ردیاب اطلاعات مورد نیاز را به بخش هدایت می رساند تا موشک به سمت هدف هدایت شود.بعد از دریافت اطلاعات از جستجوگر لیزری مغز موشک یا بخش هدایت اطلاعات سامانه ای فرمان را برای پایداری موشک محاسبه کرده و این داده ها را به بخش کنتل می فرستد.بخش کنترل در انتهای موشک قرار گرفته و شامل یک سامانه عملگر نیوماتیکی است که دستورات سامانه ی فرمان را به حرکت بالک های کنترلی تبدیل می کند.این بالک ها به بال های هواپیما شباهت داشته و به موشک این امکان را میدهد که به سمت انرژی لیزری که از هدف انعکاس یافته مانور دهد.
سرجنگی آخرین بخش موشک است که در فرایند شلیک دخالت دارد.زمانی که موشک با هدف برخورد کند یک حس گر فعال سیگنال الکتریکی را به فیوزی که در عقب خرج سوخت قرار دارد فرستاده و باعث انفجار می گردد.خرج شوخت نیروی لازم جهت نفوذ و انفجار هدف را فراهم می آورد.

تعداد صفحات : 3

درباره ما
سلام به سایت من خوش آمدید این سایت در نظر دار که شما عزیزان را با بروز ترین صلاح های جهان آشنا کندو در کنارآن به زندگی بزرگان تاریخ ایران و جهان هم گام برداشته لطفا از تنوع بالای سایت تعجب نکنید..با تشکر رضا جمعه گر
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  نظرسنجی
  بارسلونا یا بایر مونیخ!!!!!
  بهترین بازیکن به نظر شما کیست؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 23
 • کل نظرات : 5
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 3
 • آی پی امروز : 0
 • آی پی دیروز : 3
 • بازدید امروز : 1
 • باردید دیروز : 4
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 5
 • بازدید ماه : 12
 • بازدید سال : 203
 • بازدید کلی : 2,937
 • کدهای اختصاصی

  كد موسيقي براي وبلاگ


  دریافت كد ساعت
  ابزار دانستنیها تصادفی
  قالب وبلاگ
  *
  *
  *
  *

  كد تغيير شكل موس

  

  Top Blog
  مسابقه وبلاگ برتر ماه