loading...
تجهیزات موتور خانه
بامین تهویه بازدید : 10 شنبه 17 اردیبهشت 1401 نظرات (0)

با توجه به حساسیت و دقت مورد نیاز در خرید و نصب داکت اسپلیت بهتر است قبل از هر گونه اقدامی و بعد از مشخص شدن برند مورد نیاز از شرکت مورد نظر در خواست کارشناسی از محل شود تا با توجه به نظر کارشناس و موقعیت پروژه تعداد و ظرفیت دستگاه مشخص گردد .

در بسیاری از برند ها در ظرفیت های بالای 36000 دستگاه ها بصورت سه فاز هستند لذا در صورت عدم دسترسی به برق سه فاز در واحد های بزرگ تر از دویا چند دستگاه با ظریفت پایین تر و تک فاز استفاده می شود .

مشاهده ادامه مقاله در لینک روبرو : داکت اسپلیت

بامین تهویه بازدید : 8 شنبه 17 اردیبهشت 1401 نظرات (0)

کولر آبی پرتابل به کولرهای قابل حمل آبی گفته می شود که دارای پایه و چرخ هستند و قابلیت جابجایی دارند. در داخل کولر آبی پرتابل المان های خنک کاری پوشال، پد سلولزی، فن برای جابجایی هوا و سیستم توزیع آب تعبیه شده است.

کولر آبی پرتابل برای فضاهای داخلی ساختمان که امکان نصب هیچ گونه وسیله خنک کننده دیگری را ندارد مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کلیدهای کنترل کولر آبی پرتابل

روی بدنه دستگاه کولر آبی پرتابل از کلیدهای کنترل و چراغ سیگنال جهت کنترل عملکرد دستگاه استفاده شده است و دارای دسته تنظیم کننده دمپر خروجی هوا جهت تعیین مسیر خروجی هوا است.
برخی از مدل‌های دستگاه کولر آبی پرتابل دارای ریموت کنترل راه دور هستند.

 

مشاهده ادامه مقاله در لینک روبرو : کولر آبی پرتابل

بامین تهویه بازدید : 7 یکشنبه 11 اردیبهشت 1401 نظرات (0)

مهمترین تفاوت کولر سلولزی و پوشالی در نوع تولید هوای خنک می‌باشد.

بدین صورت که در کولر‌های آبی پوشالی هوای خنک با گذر میان پوشال‌ های مرطوب تولید می‌شود ولی در کولر سلولزی هوای خنک با گذر از میان ورقه‌های سلولزی تولید می‌شود.

 

مشاهده ادامه مقاله در لینک روبرو : تفاوت کولر سلولزی و پوشالی

بامین تهویه بازدید : 9 چهارشنبه 08 دی 1400 نظرات (0)

دیگ چدنی شوفاژکار توربو (بویلر چدنی توربو شوفاژکار) در مدل های 8 تا 15 پره و از نظر ظرفیت حرارتی 243000 تا 560000 کیلوکالری بر ساعت از سری ها دیگ چدنی شوفاژکار پرقدرت و ظرفیت بالا می باشد. حداکثر فشار کاری دیگ چدنی شوفاژکار مدل توربو 4 بار معادل 40 مترستون آب می باشد. 

این فشار کارکرد و شرایط نصب دیگ برای ساختمانی با حداکثر ارتفاع 35 متر از محل نصب دیگ محدود می کند. فشار پمپ سیرکوله نیز باعث افزایش فشار بر روی دیگ چدنی شوفاژکار می شود.این ارتفاع معادل ساختمان 9 یا 10 طبقه با دو طبقه پارکینگ می باشد.

 حداکثر دمای کاری دیگ چدنی شوفاژکار توربو 105 درجه سانتی گراد می باشد که با توجه به این موضوع که از بویلرهای چدنی شوفاژ کار توربو اکثرا در سیستم های تهویه مطبوع و گرمایشی استفاده می شود دمایی مناسب می باشد. پره عقب WetBack  دیگ چدنی شوفاژکار توربو باعث افزایش راندمان و افزایش عمر مفید آنها می شود. 

دیگ چدنی شوفاژکار توربو قابلیت کار با مشعل های گازی (گازسوز) ، گازوئیلی و دوگانه سوز را دارد. دیگ چدنی مدل توربو شرکت شوفاژکار از نوع سه پاس بوده و با 3بار گذر دود، شعله و محصولات احتراق در طول دیگ بهترین راندمان و حداکثر انتقال حرارت را به همراه دارد. 

در اجزا و قطعات دیگ چدنی توربو لوله آب پخش کن به چشم میخورد که در زمان مونتاژ دیگ در داخل مجرای ورودی و خروجی دیگ قرار می گیرد. این لوله ها موجب گردش مناسب تر و جذب یکنواخت گرما می شود.

 در تمام پره های دیگ چدنی شوفاژکار توربو ، فین های متعددی جهت افزایش راندمان و نرخ جذب حرارت تعبیه شده است. برای چند پره اول نیز یک سپر حرارتی که در بالای دریچه مشعل قرار می گیرد در نظر گرفته شده است تا از برخورد مستقیم شعله با سطح چدنی پره های ابتدایی جلوگیری و عمر مفید دیگ را افزایش دهد. این دیگ دارای بوشن یا کونیک ها فلزی برای اتصال هر پره به دیگر می باشد . که پس از تمیز کردن و زدن ضد زنگ روی آن در محل اتصال قرار گرفته و پره بعدی رو آن قرار گرفته و فشرده می شود.

جهت اطلاع دقیق از نحوه مونتاژ دیگ چدنی شوفاژکار کاتالوگ و دستورالعمل مونتاژ را از سایت دانلود و مطالعه نمایید. به دلیل آلیاژ خاص بدنه دیگ چدنی شوفاژکار توربو مقاومت بسیار عالی در مقابل شوک های حرارتی و خوردگی دارند. کاور و پوشش دیگ آبگرم به همراه پشم شیشه می تواند عایق مناسب جهت کاهش اتلاف انرژی و کاهش مصرف سوخت در این بویلر باشد. شاسی فلزی متناسب با اندازه، امکان انقباض و انبساط دیگ را فراهم و از آسیب به آن جلوگیری می کند. در زمان مونتاژ حتما دقت شود که این شاسی بر زیر دیگ چدنی شوفاژکار توربو قرار داده شود و از نخ نسوز و خمیر درزگیری دیگ برای آببندی پره های دیگ استفاده شود.

 

مشاهده ادامه مقاله در لینک روبرو : دیگ چدنی شوفاژکار

بامین تهویه بازدید : 12 سه شنبه 07 دی 1400 نظرات (0)

آبگرم کن ها به سه دسته دیواری ، زمینی و دیواری مخزن دار تقسیم می شوند. آبگرم های زمینی اکثرا به صورت مخزن دار با حجم ذخیره تولید می شوند.

با انتخاب یک آبگرمکن جدید برای خانه خود ، یک سیستم گرمایش آب را انتخاب کنید که نه تنها آب گرم کافی تأمین کند بلکه باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود و در هزینه شما صرفه جویی می کند. این شامل در نظر گرفتن انواع مختلف آبگرمکن موجود و تعیین اندازه مناسب و منبع سوخت برای خانه شما است.

آبگرمکن گازی ، گازوئیلی


آبگرمکن گازی در دو نوع آبگرمکن دیواری بدون مخزن و آبگرمکن زمینی مخزن دار تولید می شود مدل آبگرمکن دیواری لحظه ای که دارای مبدل حرارت روی مشعل است و آب مصرفی از درون مبدل حرارتی عبور کرده و بصورت مستقیم گرم می شود.

آبگرمکن گازی زمینی مخزن دار دارای مشعل در زیر منبع است و حجم ذخیره حدود ۸۰ تا ۲۰۰ لیتر دارد . آبگرمکن های گازوئیلی خانگی تمامآ از نوع مخزن دار هستند که بصورت ایستاده تولید می شوند.

آبگرمکن گازی یا آبگرمکن گازوئیلی بالاتر از ظرفیت ۲۰۰ لیتر به آبگرمکن صنعتی معروف هستند که اصطلاحآ به آنها منبع کارواشی وآبگرمکن کارواش نیز گفته می شود. آبگرمکن صنعتی می تواند بصورت افقی یا عمودی تولید شود که دارای کوره حرارتی در وسط مخزن آبگرم هستند.

آبگرمکن صنعتی در تمامی مدل ها دارای مشعل های گازی یا گازوییلی یا دوگانه سوز دمنده دار هستند.

 

مشاهده ادامه مقاله در لینک روبرو : آبگرمکن گازی ، گازوئیلی

بامین تهویه بازدید : 9 سه شنبه 07 دی 1400 نظرات (0)

در سیستم های حرارت مرکزی با آبگرم، شبکه لوله کشی از نوع بسته است و اگر پیش بینی لازم صورت نگیرد، تغییرات درجه حرارت و در نتیجه تغییرات حجم آب می تواند موجب تغییر قابل توجه فشار در سیستم شود.بنابراین برای گرفتن انبساط آب و ثابت نگه داشتن فشار سیستم از منابع انبساط استفاده می شود.

منبع انبساط فضای لازم برای افزایش حجم ناشی از انبساط آب را فراهم کرده و در نتیجه فشار سیستم را درمقدار تنظیم شده به طور ثابت نگه میدارد.

تفاوت منبع انبساط باز و منبع انبساط بسته

 • منبع انبساط باز در محیط باز و در بالاترین ارتفاع نصب می شود در صورتی که منبع انبساط بسته در فضای موتورخانه نصب می شود.

 • منبع انبساط باز فشار سیستم را توسط فشار ارتفاعی محل نصب تامین می کند در حالی که منبع انبساط بسته بواسطه فشار هوا، فشار سیستم را تامین و تنظیم می کند.
 • منبع انبساط بسته تلفات حرارتی ندارد در صورتی که منبع انبساط باز بدلیل نصب در محیط باز دارای تلفات حرارتی است.
 • منبع انبساط بسته نیازمند تجهیزات کنترل فشار و شیر برقی و ... است اما منبع انبساط باز خیر.
 • منبع انبساط بسته نیازمند نگهداری و تامین فشار و سرویس است.

 

مشاهده ادامه مقاله در لینک روبرو : منبع انبساط

بامین تهویه بازدید : 8 سه شنبه 07 دی 1400 نظرات (0)

سیستم پاشش سوخت: جهت اتمیزه و اختلاط صحیح سوخت با هوا از چند نوع سیستم پاشش سوخت استفاده می شود که معمولا" در بازار و زبان محاوره ای مشعل گازوئیلی را با نوع پاشش سوخت معرفی می کنند:
 

 1. مشعل های اتمیزه با بخارsteam- atomized
   
 2.  مشعل های فشار پایین اتمیزه با هوا low pressure air atomized
   
 3. مشعل های روتاری کاپ Rotary cup
   
 4. مشعل های پرشرجت ( جت فشاری) pressure je

 

مشعل اتمیزه با بخار


مشعل اتمیزه با بخار: سوخت توسط پمپ با فشاری کمتر از 6 بار به سمت نازل هدایت می شود و از طرف دیگر بخار در دهانه نازل تخلیه گردیده و نهایتا پس از مخلوط شدن و در اثر فشار انبساط بخار سوخت اتمیزه شده از دهانه نازل تخلیه می شود.

این نوع مشعل برای ظرفیت های بزرگ کاربرد دارد و در دیگ های صنعتی و دیگ های آبگرم  در کشورمان کاربرد ندارد. عملکرد این مشعل ها سبب می شود با تغییرات کیفیت سوخت به خوبی کنار بیاید و محدوده وسیعی از سوخت ها را پوشش می دهد. البته هزینه اولیه خرید این مشعل ها بالا بوده و آغاز پروسه احتراق در آنها دشوار است.

فشار پایین اتمیزه با هوا: سوخت توسط پمپ با فشاری بین 0/2  تا 0/5  بار به سمت نازل هدایت می شود از طرف دیگر هوای فشرده با فشار زیاد سوخت را اتمیزه کرده و از دهانه نازل تخلیه میکند. این نوع مشعل عمدتاً برای کوره های بسیار بزرگ و داغ همچون کوره های سیمان بکار گرفته می شود.

 

مشاهده ادامه مقاله در لینک روبرو : مشعل

بامین تهویه بازدید : 10 سه شنبه 07 دی 1400 نظرات (0)

رادیاتور پنلی شکل ظاهری تقریبا شبیه رادیاتورهای آلومینیمی دارند ولی از جنس ورقهای فولادی و به صورت یک تکه ساخته میشوند . جریان آب در این رادیاتورها معمولا در سطح جلو و عقب وجود دارد و وفاصله بین این دو سطح باعث ایجاد یک جریان هوا از پایین به بالا میشود . این رادیاتورها ممکن است در ارتفاع 40 ، 50 ، 60 و 70 سانتی متر تولید شوند و طول رادیاتور نیز میتواند از در طیف وسیعی متغییر باشد .

این نوع رادیاتور ها ممکن است در انواع تک پنل ، دو پنل و دو کنوکتور باشد . عرض این رادیاتور ها کم و سطح آن صاف بوده و در محلهای که سایر انواع رادیاتور در چیدمان دکوراسیون منزل ایجاد مشکل نماید استفاده از رادیاتور پنلی انتخاب خوبی است .

از مزایای این رادیاتورها میتوان به ظاهر نسبتا زیبا و متناسب با دکوراسیون منازل مسکونی ، سطح تابش یکنواخت و مناسب و قابلیت نصب از هر طرف رادیاتور اشاره کرد . یکی از ایرادات این نوع رادیاتورها این است که در صورت بروز نشتی و سوراخ شدن ، رادیاتور آلومینیومی باید به طور کامل تعویض شود و امکان تعویض پره ای یا بخشی از آن وجود ندارد .

همچنین امکان افزایش ظرفیت رادیاتور از طریق افزایش پره وجود ندارد . ظرفیت حرارتی رادیاتورهای پنلی در کاتالوگی که توسط سازندگان ارائه میشود بر حسب ابعاد و مدل آنها ارائه میشود.

 

مشاهده ادامه مقاله در لینک روبرو : رادیاتور پنلی

بامین تهویه بازدید : 9 دوشنبه 06 دی 1400 نظرات (0)

1-دیگ فولادی دارای قیمت بالاتر نسبت به دیگ چدنی است . اما با توجه به راندمان و طول عمر بالاتر  دیگ های فولادی نسبت به چدنی مقایسه هزینه های اولیه و جاری و دوره بازگشت سرمایه در هر پروژه پیشنهاد میشود .

2-معمولا دیگ چدنی نیاز به نگهداری و تعمیرات خاصی ندارند اما دیگ های فولادی علاوه بر آنکه نیاز به نگهداری و تعمیرات دوره ای دارند در صورت بروز خرابی نیز ، با هزینه بالاتری تعمیر میگردند .

3-به دلیل تولید یکپارچه دیگ فولادی ، ظرفیت حرارتی آنها ثابت بوده و در صورت نیاز به افزایش ظرفیت حرارتی ، مانند دیگ چدنی امکان اضافه کردن پره وجود ندارد .

4-معمولا دیگ فولادی نسبت به مساله کندانس دود و خوردگی ناشی از آن آسیب پذیر تر است .

5-با توجه به مقایسه صورت گرفت بین دیگ چدنی و دیگ فولادی ، انتخاب دیگ آبگرم مناسب برای پروژه باید باید با اشراف کامل به نقاط ضعف و قوت هر کدام صورت پذیرد .و علاوه بر هزینه های اولیه ، مساله انرژی و هزینه های جاری و نگهداری دیگ نیز در نطر گرفته شود.

 

با تشکر از اعتماد شما،فروشگاه اینترنتی بامین تهویه با ارائه ی تصاویر،اطلاعات فنی و مشخصات انواع دیگ چدنی،دیگ فولادی امکان مقایسه و خریدی مطمئن در اختیار مشتریان محترم قرار داده است. مشاورین بامین تهویه آماده ی پاسخ گویی به سوالات فنی شما می باشند.

 

مشاهده ادامه مقاله در لینک روبرو :معایب دیگ فولادی نسبت به دیگ چدنی

بامین تهویه بازدید : 8 یکشنبه 28 آذر 1400 نظرات (0)

هوا گرفتن یک سیستم حرارت مرکزی به دلایل گوناگون و امری اجتناب ناپذیر است ولی راه حل های رفع  آن معمولا ساده و کم هزینه است هوا گرفتن سیستم علاوه بر جلوگیری از گرم شدن رادیاتور باعث بروز برخی مشکلات دیگر نظیر ایجاد سر و صدا در خطوط لوله ، بروز واکنش شیمیایی بین اکسیژن و آهن و زنگ زدگی ، عدم کارکرد صحیح پمپهای سیرکولاتور و ... .خواهد شد . برخی از علل هوا گرفتن سیستم حرارت مرکزی به شرح ذیل میباشد .

1-در یک سیستم حرارت مرکزی تمامی لوله ها و مبدل های حرارتی مملو از آب بوده و فضای خالی وجود ندارد حال فرض کنیم بر اثر نشتی بخشی از آب سیستم تخلیه شود ، آب جایگزین توسط سیستم تغذیه که عمدتا از طریق فلوتر منبع انبساط است سریعا جایگزین میگردد .
حال اگر به هر دلیل کسری آب توسط منبع انبساط تامین نشود ، فضای خالی شده از آب توسط هوا پر میشود . اگر سیستم حرارت مرکزی با موتورخانه بوده و در چندین طبقه اجرا شده باشد ، شروع هوا گرفتن و سرد شدن سیستم از طبقات بالایی خواهد بود .
نتیجه اینکه وجود نشتی در یک سیستم و پر نشدن آب خارج شده از سیستم ، یکی از علل گرم نشدن رادیاتور است .

2-اگر در یک سیستم حرارت مرکزی از دو فلز غیر همجنس در محل تولید و توزیع آب گرم استفاده شود ، مثلا در کنار یک پکیج با مبدلی از جنس مس ،  از رادیاتور با جنس فلز دیگری مثلا  آلومینیم استفاده شود ، گردش و برخورد آب با این دو فلز غیر همجنس باعث بروز واکنش و تولید گاز میشود . معمولا در اینگونه سیستم ها در چند سال اول پدیده هواگیری مکررا اتفاق افتاده و پس از چند سال کاهش یافته و برطرف میشود . گاهی اوقات برخی از سرویس کاران  این مساله را به اشتباه ناشی از نشتی سیستم دانسته و باعث صرف هزینه بی مورد میشوند .

 

در یک سیستم حرارت مرکزی برای هواگیری صحیح ابتدا بهتر است پمپ سیرکولاتور خاموش شود و پس از گرم شدن سیستم هواگیری را انجام داد . اگر از سیستم موتورخانه و در چندین طبقه استفاده میشود میبایست ترتیب هواگیری از طبقات پایین به بالا باشد .

 

مشاهده ادامه مقاله در لینک روبرو : چرا رادیاتور هوا میگیرد؟

تعداد صفحات : 5

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 44
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 11
 • بازدید امروز : 1
 • باردید دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 223
 • بازدید ماه : 194
 • بازدید سال : 935
 • بازدید کلی : 2,420