loading...
بارسا-رئال
محمد جمعدار بازدید : 15 شنبه 14 اردیبهشت 1392 نظرات (1)
سال های سال است هواداران متعصب بارسلونا و رئال مادرید در آستانه ال کلاسیکودربی، با کینه و خشم رویاروی هم می‌ایستند اما ریشه این کینه‌توزی برای اکثر هواداران آسیایی مبهم است.


هر چند انتخابات چند سال پیش در اسپانیا به معنای پایان سلطه سوسیالیسم و آغاز دوران فعالیت حزب مردم بوده اما در هر حال دو تیم فوتبال رئال مادرید و بارسلونا کینه‌های قدیمی از هم دارند و این درخت خشم و نفرت ریشه در جایی غیر از سرزمین فوتبال دوانیده شده است.

ال کلاسیکو


سوالی که برای اکثر هواداران دو تیم بارسلونا و رئال مادرید  پیش می‌آید این است که ریشه تمام این کینه‌ توزی‌های قدیمی و نقطه اوج خشم دو طرف این دوئل بزرگ به چه حادثه‌ای باز می‌گردد ؟ در سال ۱۹۳۸ ارتش ایتالیا با پشتیبانی نیروی هوایی خود به منطقه کاتالونیا حمله کرد.

در شرایطی که مردم این منطقه از کمک ژنرال فرانکو و همراهانش قطع امید کرده بودند نه تنها کمکی از سوی دولت مرکزی ندیدند بلکه شاهد خیانت تاریخی پایتخت برای بمباران هدف‌دار کاتالونیا و شهر بارسلونا نیز بودند.

در جریان این بمباران هوایی دفتر مرکزی باشگاه بارسلونا نیز ویران شد و هواداران بارسلونا که هنوز خاطره تیرباران شش بازیکن خود را از یاد نبرده بودند با مشاهده ویرانه دفتر مرکزی باشگاه بارسلونا دیگر کنترل خود را از دست داده و پرچم "کاتالانیسم" را برافراشتند.

بیش از ۳ هزار نفر در جریان آن خیانت تاریخی کشته شدند و بعدها مشخص شد که یکی از نقاط اصلی که ژنرال فرانکو برای بمباران هوایی به ارتش ایتالیا پیشنهاد کرده بود، دفتر مرکزی باشگاه بارسلونا بوده و ویرانی پیش آمده هرگز تصادفی نبود.

به این ترتیب به جریان تازه متولد شده "ناسیونالیسم منطقه‌ای" دامن زده شد و کاتالونیا همراه و همگام با باسک، گالیسیا، آندلوس و حتی والنسیا راهی را آغاز کردند که امروز هم شاهد پس لرزه‌های آن حداقل در سطح فوتبال باشگاهی اسپانیا موسوم به لالیگا هستیم.

در همان زمان به دستور ژنرال خونریز و مستبد اسپانیا فرانکو، داشتن نام‌های کاتالونیایی ممنوع شد و هر چاپخانه‌ای که کتابی با مضامین تاریخی و هویتی کاتالان به چاپ می‌رساند با محکومیت‌های سنگین جزایی و نقدی مواجه می‌شد.

در سال ۱۹۴۳ قرار بر این شد که بارسلونا با وجود نفرت از فرانکو در جامی به نام جام ژنرال که امروز به نام جام پادشاهی رونق گرفته شرکت کند.در بازی رفت بارسلونا با نتیجه ۳ بر صفر به پیروزی رسید اما قبل از بازی برگشت، رئیس امنیتی دولت فاشیستی فرانکو به همراه ۴ بازجوی خشن و معروف خود وارد رختکن بارسلونا شد.

از قول بازیکنانی که در آن رختکن مخاطب وی بودند نقل شده که او بازیکنان بارسلونا را تهدید به مرگ خانواده‌شان و مشکلات شدید امنیتی کرد و به آنها گفت: اگر امروز می‌توانید فوتبال بازی کنید به خاطر سخاوت بیش از حد ژنرال فرانکو است، پس عاقل باشید و با شکست خود فرانکو را خوشحال کنید.

پس از آن بارسلونا وارد میدان شد و در آن بازی با نتیجه یازده بر یک از رئال مادرید شکست خورد، نتیجه‌ای که بعد‌ها و پس از مرگ فرانکو به پیشنهاد سران باشگاه رئال مادرید از آمار و ارقام ال کلاسیکو دربی خارج شد و مدیران باشگاه رئال مادرید در زمان پادشاهی اسپانیا بارها و به صورت رسمی به خاطر آن حادثه شوم از باشگاه بارسلونا عذرخواهی کردند.

محمد جمعدار بازدید : 4 شنبه 14 اردیبهشت 1392 نظرات (0)

 سسک فابرگاس، هافبک بارسا، به شایعات اخیر در مورد جدایی اش از بارسا در پایان فصل جاری پاسخ نداد. این ملی پوش اسپانیایی در تابستان 2011 از آرسنال به بارسا پیوست اما نتوانست انتظارات را برآورده کند.

فابرگاس: فقط خودم می دانم فصل آینده کجا بازی می کنم

به تازگی شایعاتی در مورد بازگشت او به امیریتس منتشر شده و همچنین گفته می شود که میلانی ها نیز به دنبال به خدمت گرفتن او هستند.اما این بازیکن هیچ نشانه ای در مورد اینکه قصد دارد در تابستان به چه باشگاهی برود، به رسانه ها نداد.او در گفتگو با خبرنگاران گفت:" شایعات  در مورد جدایی ام از بارسا؟ من به چیزهایی که در موردم گفته یا نوشته می شود، توجهی ندارم. تنها خودم می دانم که آینده ام در چه باشگاهی خواهد بود."فابرگاس تا تابستان 2016 با بارسا قرارداد دارد.

محمد جمعدار بازدید : 7 شنبه 14 اردیبهشت 1392 نظرات (0)

متس هوملس، مدافع ملی پوش بوروسیا دورتموند، احتمال جدایی اش از این باشگاه در تابستان را رد نکرد و اعلام کرد که هیچ وقت قول نداده بود که تا پایان قراردادش در وست فالن بماند.

متس هولمز

هوملس در گفتگو با نشریه بیلد گفت:" من هیچ وقت قول ندادم که تا پایان قراردادم اینجا بمانم. می دانیم که روبرت برای این تیم زحمت زیادی کشیده و همیشه گلزنی کرده است. من واقعا امیدوارم که او بماند. به نظر من، او بهترین گلزن امسال اروپاست. پیشرفت او واقعا خیره کننده بوده است."

محمد جمعدار بازدید : 8 شنبه 14 اردیبهشت 1392 نظرات (0)

بودو ایگنر بازیکن سابق رئال مادرید که از سال 96 تا 2001 برای این تیم بازی کرد اعتقاد دارد هنوز زود است آندره اشتنگن دروازبان جوان مونشن گلادباخ به بارسلونا بیاید.

بودو ایگنر: برای اشتنگن زود است که به تیمی مانند بارسا برود

بارسلونا برای جایگزینی ویکتور والدز در فصل آینده به دنبال دروازبان های مختلفی می باشد که یکی از آن ها اشتنگن دروازبان 21 سال تیم مونشن گلادباخ آلمان است.
با این حال بودو ایگنر معتقد است همچنان برای آمدن این دروازبان جوان یه نیوکمپ زود است و او می باید مانند کورتوا دروازبان قرضی تیم اتلتیکو مادرید ابتدا در یک تیم کوچک تر بازی کند و به تجربیاتش بیفزاید.

دروازیان سابق رئال مادرید می گوید: " اشتنگن بسیار با استعداد و خوب است اما هنوز خیلی جوان و کم تجربه می باشد، من فکر می کنم رفتن او در این سن و سال به تیمی مانند بارسا اشتباه باشد، البته این انتقال ممکن است مثبت هم رقم بخورد!"
"اگر شما در سن و سال کم به یک باشگاه بزرگ بروید و کارتان را با یک اشتباه بزرگ آغاز کنید کل دوران فوتبال خود را تحت تاثیر قرار خواهید داد، به نظر من دروازبان اتلتیکو مادرید که به صورت قرضی به اسپانیا رفته ایده آل تر می باشد برای بارسلونا."

قرارداد اشتنگن با باشگاهش تا سال 2015 می باشد در حالی که کورتوا نیز تا پایان سال 2016 با تیم چلسی قرارداد دارد.

محمد جمعدار بازدید : 15 شنبه 14 اردیبهشت 1392 نظرات (0)

دو بارسایی در حال سیگار كشیدن در محافل عمومی دیده شده اند . روزهای گذشته باشگاه آس میلان ایتالیا در یک اقدام انضباطی بازیکن مطرح و تاثیرگذارش را جریمه کرد.

ماریو بالوتلی بخاطر کشیدن سیگار در راهروی قطار از سوی باشگاه میلان تنبیه شد. آیا باشگاه بارسلونا هم بخاطر این عمل غیر ورزشی فابرگاس و بازیکنان دیگر در مکان عمومی هم تنبیهاتی را در نظر خواهد گرفت؟

محمد جمعدار بازدید : 6 شنبه 14 اردیبهشت 1392 نظرات (0)

الکسیس سانچز اخیرا یک آپارتمان در یک منطقه منحصر به فرد در پایتخت کاتالونیا خریده است . به نظر نمیرسد الکسیس به هیچ وجه قصد ترک  بارسلونا را داشته باشد . گزارش های رسیده نشان می دهد که سانچس قصد ترک بارسلونا را به هیچ مقصدی ندارد . برای  اثبات این ادعا میتوان به  خرید یک آپارتمان در منطقه Pedralbes، یکی از مناطق منحصر به فرد شهر، که فقط چند دقیقه ای با نیوکمپ فاصله دارد اشاره کرد .

الکسیس سانچز


اخیرا چند باشگاه ، به خصوص یوونتوس علاقه ی خود را برای به خدمت گرفتن الکسیس اعلام کرده اند . اما واقعیت این است که او تقریبا یک میلیون یورو برای خرید یک خانه با یک باغ و اتاق زیر شیروانی داد , این نشان می دهد که او حاظر به ترک بارسلونا نیست .

تعداد صفحات : 3

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 30
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 0
 • آی پی دیروز : 6
 • بازدید امروز : 1
 • باردید دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 4
 • بازدید ماه : 1
 • بازدید سال : 15
 • بازدید کلی : 438