loading...
مهاجرت به استرالیا از طریق مهارت مهندسی
علی گلمحمدی بازدید : 11 دوشنبه 16 تیر 1393 نظرات (1)

 

مهاجرت به استرالیا از طریق مهارت مهندسی

 

 

 

CDR | مهاجرت به استرالیا | تایید مدرک مهندسی

 

COMPETENCY DEMONSTRATION REPORT, CDR,سی دی آر, تایید مدرک مهندسی, استرالیا, مهاجرت, Engineers Australia, ارزیابی مدرک.

 از آنجا که ما روزانه به بسیاری از موکلینمان که از طریق مدارک مهندسی اقدام می نمایند کمک می کنیم تا مدارک خود را جهت ارسال به سازمان ارزشیابی مدارک در استرالیا تهیه و تنظیم نمایند، به نظر ما راهنمایی های زیر در این زمینه می تواند برای همه افراد مفید واقع گردد.

1) اگر مدرک لیسانس یا فوق لیسانس مهندسی خود را از دانشگاه های ایران دریافت نموده اید، حتی اگرمدرکتان از دانشگاه های معتبر ایران صادر شده است حتما این موضوع را در نظر داشته باشید که کشور میزبان شما حق این را دارد که قبل از پذیرش شما به عنوان یک مهندس، توانایی های مهندسی شما را یک بار دیگر تحت بررسی قرار دهد. این کار تنها به این دلیل صورت می گیرد که استرالیایی ها مطمئن باشند دانش مهندسی شما و متدها و شیوه های حل مسائل مهندسی که شما به کار می برید، با شیوه ها و اصول این کار در استرالیا منطبق است. آنها این زحمت را به شما نمی دهند که به شما اثبات کنند مدرک و تخصص شما برای آنها بی ارزش است بلکه می خواهند خیالشان راحت باشد که شما در بدو ورود به استرالیا می توانید از دانسته های مهندسی خود با زبانی که آنها هم متوجه می شونداستفاده نمایید و بنابر این در یک تیم مهندسی می توانید مفید واقع شوید.

2) جهت اثبات موضوع فوق به سازمان مهندسین در استرالیا باید از یکسری راه کارهایی که آنها پیش روی شما قرار داده اند پیروی کرده و مدارک خود را بر طبق موازینی که آنها معین نموده اند تنظیم نمایید. ما به شما پیشنهاد می نماییم که حد اکثر تلاش خود را انجام داده و راه کارهای ارائه شده را مطالعه نموده و آنها را به بهترین نحو عمل نمایید. این کارنه تنها باعث می شود که با خیال راحت تری پرونده خود را به سازمان مهندسین در استرالیا ارسال نمایید، بلکه به شما قول می دهیم با این کارتان قسمت بزرگی از آینده روشن خود در استرالیا را پایه گذاری نموده اید. به این معنی که اگر شما واقعا به ساختار فکری که از یک مهندس در استرالیا انتظار می رود اشراف کافی داشته باشید، پس از اخذ اقامت استرالیا شانس خیلی بهتری جهت پیدا کردن کار در زمینه مهندسی خواهید داشت و پله های ثبت خود در نظام مهندسی استرالیا را سریعتر طی خواهید نمود. بنابراین از استفاده از روشهای زیر جدا خودداری فرمایید:

به فکر این نباشید که یک
CDR مرتبط با رشته خود بدست آورده و با کمی تغیرات آن را به سازمان مهندسین در استرالیا ارسال نمایید. شاید چنین کاری تا چند وقت پیش می توانست برای شما جواب مثبت از سازمان مهندسین استرالیا به ارمغان بیاورد اما در حال حاضر این کار نه تنها در صد ریسک نپذیرفته شدن CDR شما را بالا می برد، بلکه باعث می شود در جریان قضایا قرار نگیرید و یک کاری را که با کمی مطالعه می توانستید دقیق و تمیز انجام دهید با دوباره کاری های متعدد و سر در گمی زیاد انجام داده و گاها مجبور به پرداخت هزینه های مکرر جهت ارزیابی مجدد به سازمان مهندسین استرالیا گردید.

پس به نظر ما تنها جهت اخذ یک نمونه
CDR مبلغی به هیچ شخصی نپردازید. ما شما را تشویق می نماییم از نمونه های CDR که دیگران قبلا نوشته اند جهت درک بیشتر ساختاراپیزودها استفاده نموده و ایده بگیرید که شما چگونه می توانید به روش مهندسی خودتان همان مسائل را عنوان نمایید. مطمئن باشید سازمان مهندسین در استرالیا خلاقیت شما را با ارزشیابی مثبت پاسخ خواهد گفت.

اگر خودتان فرصت کافی جهت نوشتن ندارید و یا تمایل دارید برای انجام این کار راهنمایی را در کنار خود داشته باشید، حتما از افرادی کمک بگیرید که حد اقل خودشان استانداردهای از پیش تعیین شده مهندسین در استرالیا را درک کرده و به موازین آن اشراف کافی دارند. این گونه افراد عموما یا خودشان قبلا موفق شده اند این راه را بروند و یا دارای مدرک تحصیلی مهندسی از استرالیا و یا یکی از کشورهای پیشرفته جهان که اصول آموزشی آنها با اصول آموزشی در استرالیا منطبق می باشد هستند.

ما موکلینمان را در تدوین و تنظیم
CDR با استفاده از روش های نوین و برنامه ریزی شده پشتیبانی می کنیم. برای ما جالب است که بسیاری از موکلینمان پس از اینکه کار CDR را با ما انجام می دهند متوجه می شوند که این کار حتی در روش کاری شان در ایران تاثیر مثبت داشته است.

ما با علاقه بسیار به صورت حرفه ای افرادی را راهنمایی می کنیم که علاقه دارند یک پرونده حرفه ای به سازمان مهندسین در استرالیا ارسال نموده و از همان ابتدا قدم محکم در راه مهاجرت و اخذ اقامت استرالیا بردارند.

اگر دارای مدرک مهندسی می باشید اما به هر دلیل علم و دانش شما در زمینه مهندسی کافی نبوده و یا به روز نمی باشد و یا سابقه کاری حرفه ای در زمینه مهندسی ندارید، به نظر ما از طریق مهندسی جهت مهاجرت و اخذ ااقامت استرالیا اقدام ننمایید. ممکن است این پیشنهاد به نظرتان غیر منطقی بیاید اما توجه داشته باشید که سازمان مهندسین در استرالیا مدارک را بر اساس سطح بندیهای مختلف انجام میدهد. ممکن است مدرک یک فردی که لیسانس مهندسی دارد به عنوان کاردان ارزشیابی گردد و حتی در بدترین حالت به عنوان کاردان هم معادلسازی نشده و مردود شود. بنا بر این چه بهتر که این دسته از افراد هزینه و وقت خود را صرف این بنمایند که از طرق دیگری مدارک خود را ارزشیابی نمایند.

در این رابطه ما معمولا طبق وظیفه موکلین خود را آگاه می سازیم.

 3)
CDR چیست؟

CDR که مخقف Competency Demonstration Report می باشد و ما آن را به فارسی گزارش اثبات توانایی های مهندسی ترجمه می کنیم مجموعه ای از مدارک می باشد که افرادی که از طریق رشته مهندسی می خواهند به استرالیا مهاجرت نمایند باید به سازمان مهندسین در استرالیا ارسال نمایند تا این سازمان مدارک مهندسی ایشان را با مدارک مهندسی در استرالیا معادل سازی نماید.

بخشهای اصلی
CDR شامل سه عدد گزارش کاری مرتبط با فعالیتهای مهندسی، خلاصه ای از شایستگی های ادعا شده توسط شما در زمینه مهندسی و خلاصه ای از پیشرفت حرفه ای مستمر می باشد. در کنار این موارد رزومه حرفه ای و یکسری ترجمه مدارک تحصیلی، شناسنامه و غیره مورد نیاز می باشد.

 4) در حال حاضر آنطور که در سایت سازمان مهندسین در استرالیا ذکر گردیده است ارزشیابی مدارک مهندسین از زمانی که مدارک آنها به دست سازمان مهندسین در استرالیا برسد 10 هفته به طول خواهد انجامید که معمولا با احتساب زمانی که جهت تهیه مدارک مخصوصا
CDRو مدت زمانی که جهت ارسال مراسلات و حواله ارز مورد نیاز می باشد در واقعیت اخذ جواب از سازمان مهندسین استرالیا گاها به 5 ماه یا بیشتر هم می رسد. بنابر این اگر از طریق مهندسی جهت مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت استرالیا اقدام می نمایید، در برنامه ریزی خود به این مدت زمان نیز توجه داشته باشید.

سوال: من در رابطه با تهیه CDR مطالعات زیادی داشته و روی نوشتن CDR در رابطه با اقدام جهت مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت استرالیا زیاد کار کرده ام و فکر می کنم تا حد قابل قبولی آن را آماده کرده ام. آیا برای شما این امکان وجود دارد که CDR من را تنها یک چک و برسی نهایی نمایید و من بابت این کار مبلغی را پرداخت نمایم و مجبور نباشم کل مبلغ عقد قرارداد را پرداخت نمایم؟ باقی مدارک مورد نیاز را هم خودم آماده کرده و ارسال خواهم نمود.
پاسخ: متاسفانه این امکان برای ما وجود ندارد. دلیلش هم این است که وکلا ی ما تمایل دارند مسولیت امری را یا به صورت تمام و کمال به عهده بگیرند و یا چنین مسئولیتی را به عهده نگیرند. خیلی اوقات این تصمیم آنها جنبه اقتصادی ندارد بلکه در این مورد خاص آنها از این دید به قضیه می نگرندکه اگر به هر دلیل خدایی نکرده سازمان ارزشیابی مدارک مهندسی در استرالیا شرایط شما را مردود اعلام کند این احتمال وجود خواهد داشت که سازمان ارزشیابی دقیقا علت مردودیت شما را عنوان ننماید و دقیقا مشخص نشود که کوتاهی از جانب شما بوده است یا از جانب وکیلتان. این موضوع می تواند باعث بوجود آمدن سوء تفاهمات غیر ضروری گردد. اما زمانی که یک وکیل بطور همه جانبه مسئولیت انجام پرونده شما را به عهده می گیرد هم به نفع شما می باشد و هم به نفع وکیلتان. به این ترتیب که شما خیالتان راحت خواهد بود که در صورت بروز هر گونه مشکل فردی وجود دارد که هم وظیفه خود بداند که آن مشکل را برطرف نماید و هم آگاه باشد که چگونه آن مشکل باید برطرف شود. از طرف دیگر وکیل شما هم به این اشراف دارد که شما را در نهایت باید به هدفتان برساند، پس از همان اول ممکن است طوری پرونده شما را تنظیم نماید که برای مراحل بعدی کار هم قدمهای اولیه را برداشته باشد. مثلا ممکن است با ارائه یک سری مینیمم مدارک بتواند جواب مثبت ارزشیابی از سازمان مهندسین در استرالیا را برای شما بگیرد اما پرونده را طوری تنظیم نماید که مراحل بعدی کار مثل: اخذ اسپانسر (در صورت نیاز و یا تمایل)، درخواست اقامت از اداره مهاجرت و در نهایت پیدا کردن کار مرتبط نیز راحت تر انجام گردند. به دلایل فوق ما به شما پیشنهاد می نماییم که امور مهاجرتی خود را به طور تقسیم شده نه تنها به وکلای ما بلکه به هیچ وکیلی محول ننمایید چرا که هر قدر هم که سعی کنید ممکن است حوزه مسئولیتهای دو طرف شفاف نبوده و این امر باعث بروز مشکلات ، تاخیر و در بدترین حالت نا موفق بودن پرونده تان شود.

سوال: من فوق لیسانس الکترونیک با 6 سال سابقه کار می باشم. مدارکم را جهت ارزشیابی به انجمن مهندسین ارسال نمودم اما به جای اینکه من را مهندس حرفه ای ارزیابی نمایند، به عنوان تکنسین ارزیابی شدم. حالا چون تکنسین ارزیابی شده ام نه در لیست مشاغل بحرانی قرار دارم و نه در لیست ام.او.دی.ال بنابر این شاید 3 سال طول بکشد تا جواب من از اداره مهاجرت بیاید. چه کار کنم؟
پاسخ: با توجه به شرایط تحصیلی و شغلی شما، به نظر ما اگر پرونده خود را با کیفیت بهتری تنظیم نموده بودید باید به عنوان مهندس حرفه ای جهت مهاجرت استرالیا ارزیابی می شدید. احتمالا سی.دی.آر شما بیشتر جنبه توانایی اجرایی شما را نشان داده است تا توانایی های مهندسی شما را. به همین دلیل به عنوان تکنولوجیست ارزیابی شده اید. به نظر ما بهترین گزینه این است که یک بار دیگر مدارک خود را تقویت نموده و به انجمن مهندسین استرالیا ارسال نمایید. این بار سعی نمایید که توانایی های مهندسی خود را مد نظر قرار دهید. البته توجه داشته باشید که پرونده جدید شما با شرایط قبلی که ارسال نموده اید همخوانی داشته باشد. اگر چنین موقعیتی وجود نداشت مجبور خواهید بود با همین شرایط موجود و به عنوان تکنسین اقدام نموده و مدت زمان زیادی را صبر نمایید تا پاسخ اداره مهاجرت را دریافت نمایید.

سوال: من از دانشگاه X با معدل Y در رشته مهندسی فارغ التحصیل شده ام. چند در صد احتمال دارد که سازمان مهندسین در استرالیا مدرک من را مثبت ارزشیابی نماید.
پاسخ: در رابطه با مهاجرت به استرالیا از طریق مهارت های مهندسی توجه داشته باشید که مدرک تحصیلی شما جزئی (زیر مجموعه ای) از CDR شما می باشد و به صورت مستقل مورد ارزیابی قرار نخواهد گرفت. همانطور که در بالا ذکر گردید ترکیبی از سوابق کاری و پروژه های مهندسی که شما گذرانده اید به علاوه مدرک تحصیلی شما (همه اینها به عنوان یک بسته کامل) در تایید شرایط مهندسی شما از طرف سازمان مهندسین استرالیا موثر خواهند بود. اگر مدرک تحصیلی شما به دلایلی ضعیف می باشد باید در نوشتن اپیزود های مربوط به CDR دقت و مهارت خیلی بیشتری به خرج بدهید که بتواند ضعف تحصیلی را تا حدی جبران نماید. پس نتیجه این است که چگونگی و کیفیت CDR در صد اخذ جواب مثبت از سازمان مهندسین استرالیا را تعیین می نماید. سابقه کاری شما و مدرک تحصیلی شما هیچکدام به صورت مجزا تعیین کننده نیستند. مهم این است که شما تا چه میزان قدرت بیان مهارتهای خود را داشته باشید. پس تا CDR شما آماده نشود ما نمی توانیم نظر بدهیم که در صد پذیرفته شدن مهارت های مهندسی شما به چه اندازه خواهد بود مگر اینکه یک بر آورد کلی و تخمینی از قضیه داشته باشیم.

 

برای آخرین اخبار مهاجرت به استرالیا مهندسان به صفحه فیس بوک ما Mr.CDR بپویندید و سوالات خود را درباره نوشتن CDR بپرسید:

 

https://www.facebook.com/Mr.cdr

 

 جهت اطلاع از زمان تحویل سی دی آر در صورت سفارش شما و هزینه تهیه پکیج تماس حاصل فرمایید

 

مشاوره تلفنی با موبایل 09392091381

 

Email: Mohajershops@Gmail.com

 

 

 

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 1
 • کل نظرات : 1
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 19
 • آی پی دیروز : 8
 • بازدید امروز : 1
 • باردید دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 1
 • بازدید ماه : 34
 • بازدید سال : 49
 • بازدید کلی : 195