loading...
نماز دوستی با معبود
فاطمه بازدید : 3 جمعه 08 فروردین 1393 نظرات (0)

نماز های مستحب

1-نماز وحشت

مستحب است در شب اول قبر دو رکعت نماز وحشت برای میت بخواند تا عذاب و عقاب شب اول از او برداشته شده و رحمت خدا شامل حال میت گردد و بهتر است چهل مومن این نماز را بخوانند که صاحب اصول کافی فرموده اند : این نماز را برای آشنایان بخوانید تا دیگران هم برای شما بخوانند. در رکعت اول بعد از حمد ، آیه الکرسی و در رکعت دوم بعد از حمد ، ده مرتبه سوره قدر بخوانید و بعد از سلام نماز بگویید : اللهم صل علی محمد و آل محمد و ابعث ثوابها الی قبر فلان. به جای کلمه فلان نام میت رابگویید

 

2-نماز برای زیاد شدن روزی

از رسول اکرم (ص) روایت شده دو رکعت نماز بخوان در رکعت اول سوره حمد یک بار و سوره کوثر سه بار و توحید سه بار و در رکعت دوم حمد یک بار و معوذتین "فلق و ناس" هر کدام سه بار خوانده شود

 

3-نماز برای رفع گرفتاری

از امام صادق (ع) روایت شده : هر که را اندوهی رسد ، غسل کند  و دو رکعت نماز گزارد بعد  به بستر رود و گونه راست بر دست راست  و بگوید "یا معز کل ذلیل یا مذل کل عزیز" یعنی "ای عزیز کننده هر ذلیل و ای ذلیل کننده هر عزیز" قسم به حق تو که فلان چیز بر من مشکل شد "یعنی بعد از این عبارت ، مشکل خود را با خدای خود در میان گزارد".

 

4-نماز امام زمان در مسجد مقدس جمکران

 

ابتدا دو رکعت به نیت تحیت مسجد خوانده میشود که در هر رکعت بعد از حمد ، هفت مرتبه سوره توحید و ذکر رکوع و سجود هر کدام هفت مرتبه و تشهد و سلام. سپس دو رکعت به نیت امام عصر(عج) خوانده میشود . بدین صورت که سوره حمد را شروع میکنیم و چون به آیه (ایاک نعبد و ایاک نستعین ) میرسیم آن را صد مرتبه تکرار میکنیم سپس بقیه سوره حمد را خوانده و توحید را میخوانیم. بعد به رکوع و سجود میذویم و ذکر هر کدام را هفت مرتبه میخوانیم. رکعت دوم نیز به همین گونه است. چون سلام نماز را دادیم (لا اله الا الله) و بعد از آن تسبیحات حضرت زهرا(س) خوانده میشود. در پایان به سجده رفته و صد مرتبه صلوات بر ومحمد و آل محمد (ص) میفرستیم. امام زمان (عج) فرمود : هر کس این دو رکعت را در این مکان بخواند مانند آن است که دو رکعت در کعبه خوانده باشد.

 

5. نماز شب:

 

امام صادق (ع) فرمود : نماز شب صورت را زیبا ، خلق را نیکو، انسان را خوشبو میگرداند ، رزق را زیاد و قرض را ادا میکند ، اندوه را برطرف و چشم را جلا میدهد.

کیفیت نماز شب : نماز شب یازده رکعت است 1-هشت رکعت آن به نیت نماز شب به صورت چهار نماز دو رکعتی خوانده میشود 2-دو رکعت نماز به نیت شفع:بهتر است در رکعت اول بعد از حمد ، سوره ناس و در رکعت دوم سوره فلق خوانده شود. 3-یک رکعت به نیت نماز وتر:بعد از حمد میتوان یک سوره توحید تنها و یا یک سوره توحید و ناس و فلق خواند.

بعد از اتمام حمد و سوره دست به قنوت برداشته و برای چهل مومن (مرد یا زن)دعا میکنیم. مثلاً میگوییم "اللهم اغفر لفلان" و به جای فلان نام او را ذکر میکنیم. هفتاد مرتبه استغفار : استغفرالله ربی اتوب الیه. هفت بار میگوییم : هذا مقام العائذ بک من النار. سیصد مرتبه میگوییم : الهی العفو و در پایان میگوییم : رب اغفرلی و ارحمنی تب علی انک انت التواب الغفور الرحیم.

فاطمه بازدید : 3 جمعه 08 فروردین 1393 نظرات (0)

نماز برای زیاد شدن روزی به فرمایش پیامبر اکرم (ص) 

از رسول اکرم (ص) روایت شده در هر رکعت نماز بخوان؛

 

در رکعت اول سوره حمد یک بار و سوره ی کوثر سه بار و توحید سه بار و در رکعت دوم حمد یک بار و مُعَـوذَتَـین «فلق و ناس» هر کدام سه بار خوانده شود.

 

 

" برگرفته از کتاب با ارزش "اهل البیت (ع)"

طریقه خواندن نماز برای رفع گرفتاری طبق فرموده امام صادق (ع)

طریقه خواندن نماز برای رفع گرفتاری طبق فرموده امام صادق (ع)

 

از امام صادق (ع) روایت شده هر که را اندوهی رسد، غسل نماید و دو رکعت نماز گزارد؛

 

بعد به بستر رود و گونه ی راست بر دست راست و بگوید: «یا مُعِزَّ کُلِّ ذَلیلٍ یا مُذِلَّ کُلِّ عَزیـز».

 

"یعنی ای عزیز کننده ی هر ذلیل ، ای ذلیل کننده ی هر عزیز" ، قسم به حق تو که فلان چیز بر من مشکل شد؛

 

یعنی بعد از این عبارت به جای "فلان"، مشکل خود را با خدای خود در میان گذارید.

 

" برگرفته از کتاب با ارزش "اهل البیت (ع)

فاطمه بازدید : 4 جمعه 08 فروردین 1393 نظرات (0)

نماز چیسـت؟؟؟

 نماز سرود عشق و آهنگ آسمانی است. نماز سرود فضیلت و پاکی است.

 

نماز سرود توحید و یکتا پرستی است که روح و جان مارا از شرک و آلودگی شستشو میدهد.

 

نماز ریسمانی است که ما را به خداوند جهان متصل میکند. در آن وقت که به وسیله نماز به خدا نزدیک میشویم جسم و جان خود را فراموش میکنیم و تنها نیرو و قدرت لایزال خداوند را میبینیم.

 

در آن لحظه که آدمی به کمال و شکوه بی نهایت آفریدگار جهان می اندیشد، سراپا شیفته آن میشود. دل و جانش به خضوع و خشوع و فروتنی میگراید، با آهنگ فطرت در برابر آن همه کمال و عظمت سر تعظیم فرود می آورد.

 

سر به زمین می ساید و زبان به ستایش میگشاید آن نیایش و پرستش و این راز و نیاز در زبان قرآن نماز نامیده میشود.

 

نماز مراسم مخصوصی است برای پرستش خدا و راز و نیاز با او که در آن جنبه های ارزنده و آموزنده خاصی در نظر گرفته شده و به همین جهت شکل مخصوصی به خود گرفته است.

 

نماز سرود توحید و یکتا پرستی و سرود پاکی و فضیلت است که باید فکر و روح مارا در برابر عوامل شرک زا و آلوده کننده یی که در زندگی روزمره با آنها سروکار داریم پاک نگه دارد.

 

بنابراین باید همانطور که لباس و تن خود را میشوییم و پاکیزه میکنیم دل و جان را هم شستشو دهیم و پاکیزه کنیم. خود را به خدا، که سرچشمه پاکی و کمال است نزدیک سازیم. لحظاتی را به یاد و نیایش و راز و نیاز با او بگذرانیم و روح آلوده را در چشمه صاف و زلال الهی شستشو دهیم.

 

نمازهای پنجگانه همین کار را میکند با پنج نماز در روز ، خداوند لغزشها را از آدمی می زداید و او را پاکیزه میکند.

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 3
 • کل نظرات : 4
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 11
 • آی پی دیروز : 5
 • بازدید امروز : 1
 • باردید دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 1
 • بازدید ماه : 3
 • بازدید سال : 5
 • بازدید کلی : 57