loading...
جدیدترین خبرهای علمی روز دنیا
محمدعلی یغمایی پور بازدید : 190 یکشنبه 22 مرداد 1391 نظرات (0)

به زودی خبر رسانی وبلاگ را با سبکی جدید و پرقدرت تر ادامه خواهیم داد.

اما تا آن زمان خواهشمندیم ما را با نظرات سازنده خود راهنمایی فرمایید.

با تشکر مدیریت وبلاگ.

محمدعلی یغمایی پور بازدید : 163 سه شنبه 10 مرداد 1391 نظرات (0)

افتخاری دیگر جهت رضایت شما بازدیدکننده گرامی.

اضافه شدن تولبار به امکانات سایت.

می توانید تولبار را از آدرس زیر دانلود کنید.

دانلود تولبار

برای دانلود از سایت بر روی گزینه installtoolbar کلیک نمایید در پنجره ی جدید باز شده گزینه ی accept and install  را بزنید و سپس بر روی گزینه ی allow که در بالای مرورگر خود مشاهده می نمایید کلیک کنید. تضمین می کنیم که این تولبار هیچ گونه ویروسی نداشته باشد.

با تشکر مدیریت وبلاگ

محمدعلی یغمایی پور بازدید : 142 یکشنبه 08 مرداد 1391 نظرات (0)

با تشکر فراوان از اینکه ما را قابل دانسته و از این وبلاگ دیدن فرمودید.

خواهشمندید با نظرات سازنده خود ما را در خدمت رسانی هرچه بیشتر یاری فرمایید.

شما بازدید کننده گرامی می توانید با دادن آدرس ایمیل خود در خبرنامه ویلاگ از زمان به روز رسانی های وبلاگ مطلع شوید.

با تشکر مدیریت وبلاگ.

محمدعلی یغمایی پور بازدید : 283 یکشنبه 22 مرداد 1391 نظرات (2)

 

سایت siliconera.com به تازگی مصاحبه ی جالبی را با تهیه کنندگان Resident Evil 6 انجام داده که ترجمه این مصاحبه برای شما خوانندگان گیمفا آماده شده است.
 
این مصاحبه با نیم نگاهی به مبارزات کریس و همکارش Piers با یک مار بزرگ آغاز می شود . ماری که حتی در صورت رفتن به اتاق دیگر باز هم دنبال شما خواهد آمد. پس از این موارد هم  در مورد Resident Evil های گذشته و همچنین فواید همکاران صحبت های جالبی شده است.
 
siliconera : بعد از دیدن نمایشی از مبارزه کریس با یک مار B.O.W این احساس به نوبه خود به آدم دست می دهد که مراحل کریس بیشتر شبیه Resident Evil 5 خواهد بود و مسیر لئون هم بیشتر شبیه رزیدنت اویل های کلاسیک می باشد.
 
Yoshiaki Hirabayashi تهیه کننده بازی : آن چه که شما از این مرحله دیده اید را من فکر می کنم احساس وحشت رزیدنت اویل های کلاسیک را به ارمغان خواهد آورد حتی اگر مراحل کریس باشد. من مطمئن هستم که همان طور که شما هم گفتید هنگامی که طرفداران این عنوان را ببینند ، آن ها در قسمت هایی از کمپین لئون موارد بیشتر از وحشت رزیدنت اویل های کلاسیک را خواهند دید و در مورد کریس هم این احساس ترس را کمی بیشتر از بازی Resident Evil 5 در نظر می گیرند. من فکر می کنم که بسیاری از عناصر وحشت رزیدنت اویل های قدیمی و Resident Evil 5 در این عنوان وجود خواهد داشت.
ما تمامی تلاشمان را می کنیم تا مطمئن شویم می توانیم عناصر وحشت را در تمامی کمپین های بازی ترکیب کنیم اما به هر حال انواع مختلفی از وحشت برای هر کس وجود دارد  و نمی توان وحشتی در بازی ایجاد کرد که همه را بترساند و با هم متحد کند. واقعیت این است که گیمر ها رزیدنت اویل را می خواهند و هدف ما هم این بود که همه آن ها با رزیدنت اویل احساس راحتی بکنند. وقتی که مردم بازی را تجربه کنند. از آن جا که هر کس در این سری طرفدار  نسخه هایی است ( برخی افراد رزیدنت اویل ۵ را دوست دارند و عده ای هم علاقه مند به رزیدنت اویل ۱ هستند) ما می خواستیم تا به این اطمینان برسیم که این گونه مسائل را در بازی طوری قرار دهیم که باعث خشنودی همه شود.
 
وقتی که شما کمپین کریس را بازی می کنید ممکن است احساس کنید که موارد اکشن بیشتر می باشد ، اما هنوز هم عناصر وحشت در مراحل کریس وجود دارد و کمپین کریس فقط یک شوتر محز نخواهد بود.
 
 
 
siliconera :  بله در رزیدنت ایل ۱ هم در یکی از راه ها ها ماری قبل از شروع درگیری ظاهر می شد و اشاره به این می کرد که مبارزه در راه است. اما جیک را چگونه توانستید در گیم پلی بازی جای بدهید ؟
 
Hiroyuki Kobayashi تهیه کننده اجرایی بازی : برای داستان جیک وی توسط موجودی با نام Ustanak تعقیب خواهد شد. این جانور غول پیکر با هیچ چیزی متوقف نمی شود و بی وقفه دنبال شما خواهد آمد. ما امیدواریم با انجام این کار همان احساس Resident Evil 3: Nemesis که در آن موجودی با نام نمسیس تمام وقت به دنبال جیل بود را بازگردانیم.  اما چه چیزی این دوبازی را از هم جدا می کند ، این است که در حال حاضر شما تنها نخواهید بود. شما در این فرار همراه با شری می باشید و این موجود هر دوی شما را تعقیب می کند.
 
siliconera : من می بینم که تا حد زیادی بین مبارزات تن به تن جیک و حملات کریس تفاوت هایی ایجاد کرده اید . اما در مورد شخصیت های همکار چه می توان گفت ؟ چگونه می خواهید مطمئن بشوید که بودن شری در کنار جیک جواب می دهد ؟
 
YH: باید بگویم که حتی اگر شری یک شخصیت همکار باشد اما ارتباط ما در برابر همه آن ها به عنوان شخصیت اصلی بوده است. همان طور که شما هم گفتید ما می خواهیم مطمئن شویم که چیزی سرگرم کننده برای هر یک از شخصیت ها وجود دارد. ما به شری یک باتوم بی حس کننده داده ایم. سلاح ویژه ای که وی فقط می تواند از آن در بازی استفاده کند که با این کار وی را از نظر تکنیک های هنر های رزمی در همان سطح جیک قرار می دهد. وی می تواند در زمان مبارزات تن به تن از باتوم استفاده کند که اثری مشابه با ضربات جیک خواهد داشت.
 
تمامی شخصیت های دیگر از جمله Helena و Piers هم توانایی های منحصر به فرد خود را دارند که باعث می شود با انتخاب هر کدام از آن ها یک تجربه متفاوت در هنگام بازی ایجاد شود.
 
 
siliconera : تصور می شود که  Piers یک تک تیرانداز است . اما در مورد هلنا چه می توان گفت ؟
 
HK: درسته ، Piers یک تک تیرانداز می باشد.
 
YH: شخصا هلنا جزو شخصیت های مورد علاقه من در این گروه است. ( می خندد )  اگر بخواهیم در مورد بخش اکشن صحبت کنیم وی دارای خصوصیات خاص خود می باشد. یکی از این موارد در این است که وی می تواند از شاتگان استفاده کند. مثلا هنگامی که  لئون از شلیک سریع استفاده می کند و قابلیت استفاده از دو اسلحه را دارا می باشد، هلنا هم از شات گان استفاده خواهد کرد ، سلاحی که لئون دسترسی به آن را ندارد. این یکی از ویژگی های هلناست که در شخصیت های دیگر موجود نیست.
 
همچنین حملات فیزیکی لئون هم متفاوت تر از قبل شده است. وی مجموعه مختلفی از حملات فیزیکی را خواهد داشت ، بنابر این شما با او در بازی می توانید کارهای مختلفی انجام دهید و با وی مانند یک کاراکتر متفاوت احساس راحتی کنید.
 
siliconera : با این همه شخصیت ، سیستم امتیاز مهارت ها چگونه کار خواهد کرد ؟ آیا شما قادر به توزیع مهارت بین این کاراکتر ها هستید ؟
 
YH: امتیاز مهارت هایی که شما در بازی جمع آوری می کنید بین تمامی شخصیت ها به اشتراک گذاشته خواهد شد. من خوشم نمی آید  مواردی که شما با لئون بر می دارید را فقط بتوانید آن ها را برای لئون مورد استفاده قرار بدهید. شما می توانید آن ها را بین تمامی شخصیت ها به اشتراک بگذارید و هنگامی که این کار را انجام بدهید فهرستی از مهارت هایی خواهید داشت که می توانید آن ها را باز کنید. سپس می توانید این مهارت ها را به کاراکتر ها اضافه کنید. همچنین می توانید در هر زمان از بازی این مهارت ها را تغییر دهید.
 
بیایید فرض کنیم که در حال انجام بازی با کمپین لئون هستید و به نقطه خاصی از بخش مراحل لئون می رسید و مهارتی که شما به آن مجهز هستید در آن لحظه واقعا مناسب نیست. شما می توانید آن ها را با چیزی مفید تر مبادله کنید یا از موارد سودمندتری برای آن لحظه از بازی استفاده کنید.ما پیش بینی این را می کنیم که شما می توانید این مجموعه مهارت ها را در بازی کسب کنید و آن ها را برای شخصیت های مختلف اختصاص دهید و با خود می گویید که چگونه می توانم از آن ها استفاده کنم و ما هم می خواهیم به بازیکن در تغییر این مهارت ها آزادی کامل بدهیم.
 
برای روشن شدن کامل در مورد باز کردن مهارت ها ، اگر مهارتی را در کمپین لئون باز کنید و آن را برای انتخاب در دسترس شخصیت ها بگذارید دیگر لازم نیست که در کمپین کریس هم این مهارت را دوباره باز کنید.
 
 
 
 
siliconera : در این چند روز Resident Evil با نمایش هایش احساس اکشن بیشتری را منتقل کرده است. فکر نمی کنید که ما می خواهیم یک بار دیگر وحشتی از Resident Evil های کلاسیک را ببینیم یا بازی های بیشتر از Resident Evil های کنسول های دستی مانند Revelations را مشاهده کنیم ؟
 
HK: ما واقعا می خواهیم مطمئن باشیم که هر پلتفرم یا سیستمی که Resident Evil  را بر روی آن قرار می دهیم کاملا با آن سیستم منطبق باشد. ما می خواهیم که همیشه به طور کامل از تمام بهره وری که دستگاه می تواند ارایه دهد را برای Resident Evil مورد استفاده قرار دهیم. من نمی توانم در حال حاضر زیاد در این مورد حرف بزنم . اما در آینده اطلاعاتی بیشتری را از طرف ما خواهید دید.
 
منبع:
محمدعلی یغمایی پور بازدید : 220 یکشنبه 22 مرداد 1391 نظرات (0)

 

بر اسا آخرین گزارشات ، در حالی که انتشار دی اکسید کربن همچنان در حال افزایش است اما پوشش گیاهی زمین و اقیانوس های آن هنوز می تواند بخش عمده ای از این آلودگی را فرو برده و جذب کنند. محققان دانشگاه کلورادو در بولدر می گویند: با وجود افزایش شدید انتشار دی اکسید کربن ناشی از فعالیت های انسان طی دهه های اخیر که موجب گرم شدن زمین شده است اما سیاره آبی ما نشان داده می تواند نیمی از این دی اکسید کربن را جذب کند.
 
دانشمندان در این مطالعه، گزارش های منتشره در مورد انتشار دی اکسید کربن را از 50 سال پیش تاکنون بررسی کردند و نشان دادند میزان دی اکسید کربن در اتمسفر زمین طی این مدت افزایش یافته است.
 
آنها دریافتند در حالی که انتشار دی اکسید کربن چهار برابر شده است جذب طبیعی کربن توسط زمین نیز طی همین مدت دو برابر شده که همین امر موجب کاهش اثرات تعییرات اقلیم بر زمین شده است.
 
"اشلی بالانتین" مجری این تحقیقات گفت: آنچه مشاهده می کنیم این است که زمین به فرایند جذب بخش عمده ای از دی اکسید کربن تولید شده توسط انسان ادامه می دهد حتی وقتی انسان اقدامات بسیار اندکی برای کاهش انتشار دی اکسیدکربن صورت می دهد.
 
وی تاکید کرد اما اینکه زمین تا چه وقت می تواند به این روند ادامه دهد چیزی است که از آن بی اطلاعیم.
 
به گفته این دانشجوی پست دکتری، اما توانایی زمین برای جذب دی کسید کربن جو محدود است.
 
ارولین آلدن یکی دیگر از محققان این پروژه گفت: مساله این نیست که آیا جذب طبیعی کربن توسط زمین کاهش می یابد یا خیر بلکه مساله زمان توقف این فرایند است.
 
وی ادامه داد: با وجود این حقیقت که فقط نیمی از انتشار سوخت فسیلی در اتمسفر باقی می ماند و نیم دیگر توسط بیوسفر زمین و اقیانوس ها جذب می شود، همچنان شاهد بروز تغییرات اقلیم هستیم.
 
به گفته وی اگر جذب طبیعی کربن مانند مدل های پیش بینی اشباع شود، تاثیر انتشار کربن بر دی اکسید کربن جو دو برابر خواهد شد.
 
منبع:
سایت نجوم ایران
 
محمدعلی یغمایی پور بازدید : 233 یکشنبه 22 مرداد 1391 نظرات (0)

 

 پیش این فیزیک‌دانان تصور می‌کردند صدهای میلیون سال طول می‌کشد تا یک سیاه‌چاله به وضعیت ابرسنگین (چند میلیون برابر سنگین‌تر از خورشید) برسد، اما جدیدترین شبیه‌سازی‌ها چیز دیگری را نشان می‌دهد.
ساندور فن‌وازنهوف، فیزیک‌دان دانشگاه میشیگان در یک شبیه‌سازی رایانه‌ای، برخورد دو کهکشان مارپیچی شبیه به راه‌شیری و تحول سیاه‌چاله‌های مرکز آن‌ها را بررسی کرده است. در اثر این برخورد که تحت تاثیر جاذبه شدید دو کهکشان انجام می‌شود، دو کهکشان در هم تلفیق شده و کهکشان بزرگ‌تری را ایجاد می‌کنند، اما وضوح این شبیه‌سازی آن‌قدر بالا نیست که بتواند نشان دهد در مرکز کهکشان تلفیقی چه اتفاقی رخ می‌دهد. پایان این شبیه‌سازی وقتی است که به حد تفکیک می‌رسیم و نمی‌توان مشاهده کرد که آیا دو سیاه‌چاله یک منظومه دوتایی را تشکیل می‌دهند یا این‌که به یکدیگر برخورد کرده و سیاه‌چاله‌ای فوق‌سنگین را پدید می‌آورند.
 
فن‌وازنهوف امیدوار است بتواند با ادامه این شبیه‌سازی تا مراحل پیشرفته‌تر به پاسخ روشنی دست پیدا کند. اگر شبیه‌سازی نشان دهد که دو سیاه‌چاله با هم برخورد می‌کنند، شاید بتوان به راه‌حلی برای توضیح تعداد زیاد سیاه‌چاله‌های فوق‌سنگین در آغاز عالم دست پیدا کرد؛ این‌که برخورد کهکشان‌ها با یکدیگر می‌تواند در زمان کمتری (نسبت به آن‌چه تاکنون تصور می‌شد) به افزایش جرم ابرسیاه‌چاله‌ها منجر شود.
منبع:
محمدعلی یغمایی پور بازدید : 209 یکشنبه 22 مرداد 1391 نظرات (1)

 

محققان فضایی روسیه آشکار سازی ساخته اند که می تواند در مواد معدنی زیرزمینی مریخ، به دنبال آب بگردد. این آشکار ساز DAN neutron نام دارد و توسط مریخ نورد "کنجکاوی" به سیاره سرخ فرستاده شده است.
 
DAN neutron بر اساس توافق بین ناسا و سازمان فضایی روسیه (روسکوسموس)، در روسیه ساخته شده است.
 
به گفته "ایگور میتروفانوف" مدیر این پروژه، قرار است این آشکارساز بر روی مریخ فعال شود. این آشکارساز برای کاوش اعماق 20 اینچی طراحی شده تا وجود هرگونه آب را در لایه های کم عمق مواد معدنی زیرزمینی مریخ جستجو کند.
 
وی افزود: اگر هرچیز غیر معمولی را در زیر سطح در منطقه خاصی بیابیم، می توانیم تحقیقات بیشتری را با قابلیت های دیگر تجهیزات کاوشگر کنجکاو انجام دهیم.
 
با اندازه گیری انرژی های نوترون های نشت کرده از زمین، DAN  می تواند وجود هیدروژن را که می تواند نشانه ای از آب باشد تشخیص دهد.
 
این آشکارساز به کنجکاوی کمک می کند دریابد آیا مریخ هرگز یک سیاره قابل سکونت بوده و آیا اکنون مکان مناسبی برای سکونت دارد یا خیر.
منبع:
محمدعلی یغمایی پور بازدید : 240 یکشنبه 22 مرداد 1391 نظرات (0)

 

محققین توانسته‌اند پلیمر سنتزی به پروتئین‌های خونی اضافه کنند که باعث می‌شود این پروتئین برای رساندن اکسیژن به ماهیچه‌ها، ‌دیگر نیازی به آب نداشته باشد. بنابراین، شاید زندگی روی سایر سیارات بدون آب هم امکان‌پذیر باشد.
 
یکی از مولفه‌هایی که در جستجوی حیات در نقاط دیگر جهان به طور معمول در نظر گرفته می‌شود،‌ وجود آب است. در واقع، تصور بر این است که حیات،‌ دست‌کم به شکلی که ما می‌شناسیم،‌ بدون آب امکان‌پذیر نیست. اما شاید باید دید خود را تغییر بدهیم. به نظر می‌رسد محققین کلید تازه‌ای برای دستیابی به حیات یافته‌اند،‌ امکانی جدید بدون نیاز به آب.
 
به گزارش پاپ‌ساینس، محققین بر پایه مطالعات جدید خود چنین عنوان می‌کنند که لازم نیست از این بعد،‌ وقتی در سایر سیاره‌ها به دنبال آثاری از حیات می‌گردیم، وجود آب را شرطی اساسی و لازم بدانیم. به گفته آن‌ها، پروتئینی که اکسیژن را به ماهیچه‌ می‌رساند، می‌تواند بدون آب و با استفاده از یک پلیمر سنتزی به جای آن، ‌این کار را انجام دهد.
 
ادام پریمن از دانشگاه بریستول واقع در انگلستان، در مطالعه جدید خود، ‌پروتئین میوگلولبین (پروتئینی در خون که اکسییژن را منتقل می‌کند) را از مولکول‌های آب آن جدا کرد و به جای آن، یک ماده سنتزشده قرار داد. این ماده پلیمری، مانند یک پوشش عمل می‌کند و به نوعی پروتئین‌ها را مرطوب می‌کند و توده‌ای مایع از آن‌ها می‌سازد. این تغییر در حالی اتفاق می‌افتد که هیچ حلال یا مایع دیگری وجود ندارد که آن‌ها را بپوشاند یا به آن‌ها در حرکت کمک کند. به نظر می‌رسد که این پروتئین می‌تواند در غیاب پوشش آبی که حالت چسبندگی خود را از آن می‌گیرد، باز هم به فعالیت طبیعی خود ادامه دهد.
پریمن در این‌باره می‌گوید: «پروتئین‌ها خودشان مایع لازم هستند.»
 
وی به اتفاق همکارانش به مشاهده پروتئین‌های تغییریافته پرداخت و به این نتیجه رسید که آن‌ها در واقع خیلی هم خوب عمل می‌کنند، به همان خوبی که پروتئین‌ها در حضور آب عمل می‌کنند. حتی در این حالت، ‌اتصال خود با اکسیژن را هم حفظ می‌کردند،‌ قابلیتی که برای عملکرد میوگلوبین ضروری است.
اما از ماجرای موجودات بیگانه و حیات فرازمینی که بگذریم، برای زندگی ما،‌ چه اهمیتی دارد که پروتئین بدون آب داشته باشیم؟ به گفته محققین، از پروتئین تغییریافته می‌توان برای بستن جراحت‌ها استفاده کرد تا اکسیژن به پوست برسد.
البته این یافته بدان معنا نیست که حیاتی که ما می‌شناسیم، کلا بدون آب دوام می‌آورد،‌ چون پروتئین به این شکل هرگز در طبیعت دیده نشده است. اما آیا ممکن است بتوانیم از این یافته برای تولید پروتئین‌های خونی بدون آب استفاده کنیم که برای انتقال آسان‌تر باشند؟ در واقع خون مصنوعی همین حالا هم وجود دارد، اما شاید نسخه‌های آینده آن دیگر نیازی به آب نداشته باشد.
 
از طرف دیگر، یکی از بزرگ‌ترین موانع زندگی در سیارات دیگر، فقدان آب و هزینه‌های بسیار گزاف انتقال آب به آن نقاط است. اما شاید انسان‌های آینده با خون حاوی پلیمر و فاقد آب، بتوانند بدون آب روی کرات دیگر دوام بیاورند.
منبع:
محمدعلی یغمایی پور بازدید : 190 یکشنبه 22 مرداد 1391 نظرات (0)

 

کسانی که در انیمیشن کار می کنند، علاقه زیادی به ساخت گرافیک هایی دارند که بتواند انسان و حرکات صورت اش را شبیه سازی کند. تا به حال این کار بسیار سخت و پیچیده بود. اگر شما قصد داشتید چهره فردی را به صورت انیمیشن در بیاورید باید با کمک انیماتورهای حرفه ای و صرف وقت و هزینه فراوان به هدف تان می رسیدید. 
 
اما محققین دیزنی روش جدیدی را ابداع کرده اند که این کار را بسیار ساده تر می کند. آنها با ابداع تازه به راحتی قادرند صورت انسان را به یک تصویر سه بعدی تبدیل کنند و این کار سبب می شود که انمیشین ها بسیار ساده تر ساخته شوند. 
 
آنها برای این کار از ۱۴ دوربین مختلف استفاده می کنند که تصویر سوژه را برای پردازش بعدی به کامپیوتر ارسال می کند و یک طرح سه بعدی دقیق در اختیار می گذارد.
 
اما موضوع فقط شبیه سازی صورت انسان نیست. تا الان روش های مشابه با این برای شبیه سازی صورت انسان وجود داشت. اما آنها فقط پوست انسان را شبیه سازی می کردند و قادر به شبیه سازی موهای صورت (مانند ابرو - ریش و سبیل) نبودند. 
 
سیستم جدید شرکت دیزنی قادر است موهای صورت انسان را نیز ثبت و آنها را تبدیل به تصویر سه بعدی کند. آنها امیدوارند با این روش جدید، هم ساخت انیمیشن های آینده این شرکت را سریع تر کنند و هم شبیه ترین مدل انسانی را به وجود بیاورند که تا به حال وجود داشته است. 
 
در کنار آن وقتی این سیستم می تواند موهای صورت انسان را پردازش کند، به این معنی است که دیزنی کنترل کاملی رو طراحی آنها نیز خواهد داشت. تصورش را بکنید اگر چنین سیستمی در خانه داشته باشید، می توانستید پیش از رفتن به آرایشگاه مدل موهای خودتان را طراحی کنید. 
 
صورت انسان یکی از پیچیده ترین چالش های رباتیک و انیمیشن سازی است. چرا که شبیه سازی حالت ها و حرکات آن، کار بسیار مشکلی است و این یکی از هدف های شرکت های انیمیشن سازی است که بتوانند انیمیشن هایی تولید کنند که کاملا حرکات و حالت های صورت انسان را شبیه سازی کند.
 
 
منبع:
سایت نارنجی

 

محمدعلی یغمایی پور بازدید : 224 شنبه 14 مرداد 1391 نظرات (0)

با تکامل شبکه‌ها و توسعه زیرساخت‌ها، افزایش سرعت اینترنت قطعی خواهد بود و در چنین فضایی دیگر کمتر از گرایش به اپلیکیشن‌ها خواهیم شنید.

تحلیلگران می‌گویند وب موبایل در آینده ارتباطات آنلاین را تسخیر خواهد کرد.

به گزارش ایتنا از دویچه‌وله، شمار گوشی‌های هوشمند در جهان، در چند سال گذشته رشدی انفجاری داشته و ضریب نفوذ آن در سراسر جهان به سرعت رو به افزایش است. 
اگر کاربر گوشی‌های هوشمند اپل یا اندروید هستید، حتما با ولع دانلود اپلیکیشن‌های جدید و استفاده از آنها آشنایید.

بسیاری از ما کاربران گوشی‌های هوشمند، در دانلود اپلیکیشن‌ها گشاده‌دستی می‌کنیم و حتما اپلیکیشن‌های زیادی روی موبایل یا تبلت‌هامان داریم که شاید ماه به ماه هم به سراغ‌شان نرویم.

نتایج یک پژوهش جدید نشان می‌دهد که در آینده، دانلود و استفاده از اپلیکیشن‌ها روی گوشی‌های هوشمند، کاهشی چشمگیر خواهد داشت. 

مرکز پژوهشی ABI پیش‌بینی کرده که در سال‌های آینده رفتار کاربران گوشی‌های هوشمند با اپلیکیشن‌ها تغییراتی اساسی را پشت‌ سر خواهد گذاشت.
کاهش پیوسته اپلیکیشن‌ها، یکی از آنهاست. اما چه چیزی جایگزین آن خواهد شد؟

این پژوهش نشان می‌دهد که استفاده از امکانات وب روی موبایل‌ها افزایشی چشمگیر خواهد داشت.

نسل آینده اتصالات اینترنتی و

محمدعلی یغمایی پور بازدید : 184 شنبه 14 مرداد 1391 نظرات (0)

گوگل اعلام کرد نقص نرم‌افزاری در نرم‌افزار مسنجر این شرکت موسوم به google talk سرانجام برطرف شده است.به گزارش ایتنا از فارس فارس به نقل از یواس ای تودی، گوگل که به همین علت با اعتراضات گسترده کاربران مواجه شده از آنان عذرخواهی کرده است.کاربرانی که طی یک روز گذشته تلاش کرده بودند به حساب کاربری خود در این سرویس دسترسی پیدا کنند، شاهد اختلال گسترده آن بوده‌اند.در ماردی هم که کاربران توانسته بودند با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد حساب خود شوند در عمل نتوانسته بودند پیامی ارسال نمایند.برخی کاربران هم از عدم امکان دسترسی به فهرست تماس‌ها یا ارسال کامل پیام‌های خود گلایه کرده بودند.
این مشکل محدود به رایانه‌های شخصی نبوده و کاربران سیستم عامل آندروید هم از وجود مشکل مشابهی شکایت کرده‌اند.گوگل در حالی از رفع این مشکل خبر داده که در مورد علت وقوع آن هیچ اطلاع‌رسانی نکرده است.

مشکل یاد شده محدود به کاربران ویندوز نبوده و کاربران مک هم از وجود آن شکایت کرده‌اند.
 منبع:

سایت ایتنا

محمدعلی یغمایی پور بازدید : 177 شنبه 14 مرداد 1391 نظرات (0)

تعداد دانلود سیستم عامل جدید اپل موسوم به شیر کوهی (Mountain Lion) رکورد زد.
به گزارش ایتنا، سایت رسمی شرکت اپل دیروز (۳۰ ژوئیه – ۹ مرداد) اعلام کرد با گذشت فقط چهار روز از زمان ارائه شیر کوهی، این سیستم عامل بیش از سه میلیون بار دانلود شده است.
فیلیپ شیلر (Philip Schiller) نایب رئیس ارشد بازاریابی جهانی اپل، شیر کوهی را موفق‌ترین سیستم عامل تولید شده در تاریخ شرکت اپل دانست.
بنا به گفته اپل، شیر کوهی نهمین نسخه از سری "پیشرفته‌ترین سیستم عامل‌های رومیزی" است که کاربران با پرداخت ۱۹.۹۹ دلار می‌توانند آن را از طریق فروشگاه اینترنتی App Store و به صورت به‌روزرسانی از سیستم عامل‌های Lion یا Snow Leopard دریافت نمایند.
شیر کوهی دارای ۲۰۰ ویژگی و قابلیت جدید است که از آن جمله می‌توان به هماهنگی با فیس‌بوک، Dictation، AirPlay (پروتکل اپل در به جریان‌گذاری صوت، تصویر و ویدئو)، مرکز بازی (Game Center) و یکپارچگی با سرویس ابری اپل موسوم به iCloud اشاره کرد.
 منبع:

سایت ویتنا

محمدعلی یغمایی پور بازدید : 147 شنبه 14 مرداد 1391 نظرات (0)

 شرکت Blizzard در تایید و تاکید بر نظر رییس شرکت Valve گفت:Windows 8 فاجعه است!

هر چند که بسیاری از مردم در انتظار عرضه ی هرچه سریع تر Windows 8 هستند اما آقای Gabe Newell رییس شرکت Valve چندی پیش گفته بود Windows 8 فاجعه است و مانع ارائه ی بازی های رایانه ای برروی آن می شود , Blizzard هم نظر منفی در مورد Windows 8 دارد و واژه ی فاجعه را شایسته این ویندوز می داند.
 
 
شرکت Blizzard که با ارائه ی عناوین انحصاری شاهکار مانند سری بازی های Diablo و World of Warcraft امید PC بازان برای رقابت پلتفرم محبوبشان با کنسول ها است , با توجه به اینکه آقای Rob Pardo که از مدیران ارشد بلیزارد است , از حرف های  Gabe Newell استقبال کرده است , به نابود شدن پلتفرم PC از دید یک پلتفرم برای بازی های ویدئویی نزدیک می شویم.
 
Gabe Newell اعلام کرد که به احتمال زیاد Valve از این پس به سمت Linux خواهد رفت و دیگر برای Windows بازی نمی سازد.
 
آیا Windows که بیشترین قدمت را در بین پلتفرم های بازی های ویدئویی را داراست با این اشتباه Microsoft از دید بازی های ویدئویی از بین خواهد رفت؟
منبع:

سایت گیم فا

تعداد صفحات : 6

درباره ما
Profile Pic
سلام به شما بازدید کننده گرامی. با تشکر فراوان نسبت به انتخاب شما لازم به ذکر است که این وبلاگ فقط برای بالا بردن اطلاعات علمی ایرانیان می باشد،باشد که روزی ایرانیان به بالاترین درجه علمی دست یابند.
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 84
 • کل نظرات : 14
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 40
 • آی پی امروز : 5
 • آی پی دیروز : 1
 • بازدید امروز : 1
 • باردید دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 40
 • بازدید ماه : 1,077
 • بازدید سال : 10,136
 • بازدید کلی : 134,385